Obiektyw świetny, bardzo dobrze ostrzy, jakość zdjęć wyśmienita, ale… zdarzyło mu się zaszwankować, a mianowicie; zablokował się z ostrzeniem, autofokus nie pracował tak jak powinien, nie mógł wyostrzyć mimo ustawienia limitera na full. Dopiero po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu wszystko działało tak jak należy. Zdarzyło się to tylko raz. Kupiony 25 sierpnia 2022 w czasie trwania letniej promocji Canona. I jeszcze jedna uwaga; obiektyw serii L przyszedł nie zapakowany w folię, nie wiem czy to powód promocji czy dostałam wersję już rozpakowaną, ale w każdym bądź razie polecam, bo obiektyw robi dobrą robotę.
Kupiłem ten obiektyw do Nikona D610 i uważam, że w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego z 85-tek. Czasami obiektyw nie trafi z ostrością i jest to główna wada tego obiektywu, natomiast rekompensują to piękne zdjęcia z artystycznym rozmyciem tła. Ogromną zaletą jest również mała waga i gabaryty, jak również szybki i cichy AF. Jeden z moich ulubionych obiektywów, nie żałuję zakupu :)
Obiektyw był w zestawie z EOS R, który podarował mi mąż na święta i byłam zaskoczona jak na taki obiektyw z zestawu daje sobie radę. Jak dla mnie pomysł zastosowania dodatkowego pierścienia w obiektywie był strzałem w 10 - mocno poprawia komfort fotografowania a i przy okazji przypominają się stare analogowe czasy :) Waży swoje, ale warto się pomęczyć dla efektu końcowego.
Chyba pierwsze w systemie RF budżetowe szkło stało ogniskowe, trochę na wzór analogowej „złotej serii”. Moim zdaniem bardzo udane, widać że canon może wkroczyć pewnie i bez kompleksów w nowe czasy. Rozpiętość tonalna i ostrość tego obiektywu w zestawie z moim eosem R jest na prawdę dobra.
Moim marzeniem było posiadanie tego obiektywu i dzięki temu, że mogłem zakupić go, że 50% płacę przy zakupie, a pozostałą kwotę w ratach za pół roku, stałem się posiadaczem wysokiej jakości obiektywem do fotografii przyrodniczej. Dodam,że jestem emerytem.
Zanim odpowiemy sobie na pytanie, postawione w tytule, powinniśmy się dowiedzieć, co to jest polaryzacja światła. Musimy też zrozumieć, na czym to zjawisko fizyczne polega. Światło, będąc falą elektromagnetyczną, jest te...
Od początku istnienia fotografii, podczas naświetlania kliszy trzeba było regulować czas, jaki jest potrzebny do prawidłowej ekspozycji. Wielkie aparaty skrzynkowe migawki nie miały – obiektyw odsłaniał i zasłaniał fotog...
Aparaty fotograficzne, lustrzanki i bezlusterkowce mają ważną cechę – można w nich wymieniać obiektywy. Wśród wielu możliwości, dwa podstawowe typy to obiektywy stałoogniskowe i zmiennoogniskowe....
Posiadanie najlepszego obiektywu do fotografii ślubnej, pomoże Ci uchwycić te wyjątkowe chwile, bez względu na to, gdzie się pojawią. Obiektywy są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach i różnią się także kosztam...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie obiektywów do aparatów?
Szukasz nowego obiektywu do aparatu? Dobrze trafiłeś. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli. Wybierając obiektyw, zwróć uwagę na kluczowe parametry techniczne. Ważny jest typ optyki, gdyż każdy przeznaczony jest do innego rodzaju fotografii. Sprawdź zakres ogniskowej, który podawany jest w milimetrach. Im większe parametry, tym większy zoom na fotografowane obiekty uzyskasz. Bardzo ważny jest typ mocowania obiektywu do aparatu. Choć dostępne są montaże uniwersalne, wielu producentów posiada własne rozwiązania, jak chociażby Canon lub Sony. Weryfikacji powinieneś poddać również średnicę filtra obiektywu. Dostępne są modele, posiadające własną stabilizację obrazu. To bardzo wygodne, gdyż pozwala robić szybko ostre i dobrze prezentujące się zdjęcia. Sprawdź również wagę i wymiary obiektywu, aby przygotować się do jego bezpiecznego przenoszenia. Z oferty dostępnej w Media Expert zadowoleni będą fotografowie-amatorzy, a także osoby zajmujące się fotografią profesjonalnie.
Jak wymieć obiektyw do aparatu?
Wymiana obiektywu aparatu fotograficznego nie jest w cale trudna. To zasługa odpowiednio zaprojektowanych systemów mocowania. Ważne jest, aby zachowana była kompatybilność pomiędzy optyką, a aparatem. Podczas wymiany staraj się, aby do wewnątrz nie dostał się kurz, który zabrudzi sprzęt. Wymieniaj obiektyw spokojnie i w bezpiecznym miejscu, aby nie uszkodzić optyki. To bardzo wrażliwy element aparatu. Odłączony obiektyw schowaj od razu do torby, zakładając zaślepkę, chroniącą przed zarysowaniami.
Jakie są rodzaje obiektywów do aparatów?
W ofercie znajduje się wiele rodzajów obiektywów do aparatów. Wyróżnia się między innymi modele szerokokątne, teleobiektywy, makro, rybie oka i standardową, uniwersalną optykę. Kupić możesz także obiektywy stało ogniskowe i zmiennoogniskowe. Wyróżnić należy także różny typ mocowania, który musi być spójny z aparatem. Dostępne są także obiektywy wyposażone w stabilizację obrazu. Wybierz obiektyw, pasujący do Twojego aparatu, a także spełniający Twoje wymania.
Obiektyw
Wybór obiektywu wcale nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć wiele aspektów - od indywidualnych preferencji, po szczegółowe parametry techniczne sprzętu. Co zatem warto wiedzieć przed zakupem nowego „szkła” i na co zwrócić szczególną uwagę?
Obiektyw - jak wybrać najlepszy?
Wybierając obiektyw, powinniśmy sprawdzić przede wszystkim kompatybilność danego „szkła” z mocowaniem swojego aparatu. Wynika to z tego, że aparaty danej marki cechują się innym systemem mocowania, np. obiektywy Canon to mocowanie EF, obiektywy Nikon - F, obiektywy Sony - A oraz E itd. Kompatybilność pod tym względem jest podstawą - jeśli zostanie ustalona i mamy pewność, że obiektyw będzie pasował do naszego aparatu, możemy skupić się na szczegółowych parametrach technicznych, jak np. przysłona oraz ogniskowa.
Obiektywy - rodzaje
Biorąc pod uwagę podstawowy podział obiektywów, możemy pogrupować je na:
obiektywy szerokokątne - sprawdzają się podczas fotografowania krajobrazów, architektury, wnętrz i innych rozległych obszarów (co istotne, kąt widzenia w obiektywie szerokokątnym wynosi ponad 60 stopni; ogniskowa osiąga wartość do 30 mm);
obiektywy standardowe - uzyskany dzięki nim obraz jest zbliżony do tego, który widzimy gołym okiem (przyjmuje się, że jest to obiektyw o ogniskowej 50-60 mm);
obiektywy długoogniskowe - inaczej nazywane teleobiektywami. Wykorzystuje się je do fotografowania przyrody, czy też wydarzeń sportowych (teleobiektywy znajdziemy m.in. w ofercie obiektywów marki TAMRON).
Warto zwrócić uwagę także na fakt, czy dany sprzęt jest obiektywem stałoogniskowym, czy zmiennoogniskowym. W drugim z wymienionych tu rodzajów możliwa jest regulacja długości ogniskowej, co sprawia, że są to sprzęty znacznie bardziej skomplikowane, cięższe, często cechują się też mniejszą jasnością oraz słabszą rozdzielczością (niestety należy zaliczyć to do ich wad). Co istotne, obiektyw zmiennoogniskowy popularnie nazywamy zoom’em. Ich podstawową zaletą jest uniwersalność - obiektywy zmiennoogniskowe zdadzą egzamin zarówno w fotografowaniu krajobrazów, jak i w wykonywaniu portretów.
Obiektyw - na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?
Decydując się na zakup nowego obiektywu, powinniśmy zwrócić uwagę także na wartość ogniskowejoraz przysłony.
Ogniskowa - określa kąt widzenia obiektywu, a zależne są od niej głębia ostrości oraz powiększenie obrazu.Co należy wiedzieć o wartościach ogniskowej - im są większe, tym możliwe jest większe przybliżenie (oznacza to, że węższy jest kąt widzenia danego obiektywu)
Przysłona - im więcej światła dana przysłona jest w stanie wpuścić, tym lepiej! Możemy dzięki temu zrobić zdjęcia dobrej jakości, nawet jeśli w otaczającej nas przestrzeni jest naprawdę ciemno. Jasność obiektywu określa umieszczona na nim liczba, która znajduje się po symbolu „1:” - im jest niższa, tym obiektyw jaśniejszy.
Na samym końcu warto wziąć pod uwagę wagą i wielkość obiektywu wagę oraz wielkość - zwłaszcza jeśli chcemy, aby był to sprzęt mobilny i jak najprostszy w obsłudze.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756