Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
To mój czwarty aparat z rodziny Sony, od kilkunastu lat sięgam po tą markę, bo bezproblemowo dokumentuje najważniejsze wydarzenia z życia mojej rodziny. Z każdym zakupem idę o klasę wyżej i tym razem postawiłem na aparat pełno klatkowy. Jestem amatorem i do tej pory rodzinne sesje powierzałem profesjonalistom, teraz już nie muszę, wystarczy trochę wyobraźni, a Sony A7 II robi resztę. Zdjęcia wychodzą idealnie, wysoka rozdzielczość zapewnia, że nie umknie żaden szczegół, dzięki 5 osiowej stabilizacji obrazu i celnemu autofocusowi nawet zdjęcia mojego ruchliwego syna wychodzą ostre, a fotografowanie z ręki już mnie nie stresuje. Przyciski które można konfigurować i zaprogramować w zależności od potrzeb, to zdecydowana wygoda i zaleta. Sony A7 II zachwyci profesjonalistów i amatorów, polecam każdemu kto ceni sobie najwyższą jakość zamkniętą w niewielkim rozmiarze, aparat jest lekki, poręczny i sprawdza się w zdjęciach i w dzień i nocą, w kręceniu filmów i gdy żona prosi ,"zrób mi ładne zdjęcie".
Od ponad roku marzył mi się bardziej zaawansowany aparat z pełną klatką, jako, że już kilka lat fotografowałam jedną z najtańszych dostępnych lustrzanek i chciałam wejść "na wyższy poziom". Zamówiłam Sony a7 III w wersji z najtańszym obiektywem, by mieć coś na początek zanim zaopatrzę się w lepsze obiektywy. Jestem zachwycona zakupem. Zdjęcia nigdy nie były tak ostre a automatyczny autofocus wykrywający oczy to coś wspaniałego. Już z obiektywem z pakietu zrobiliśmy z mężem (który dzieli moją fotograficzną pasję) wspaniałe fotografie (głównie portrety ale też fotografia uliczna), a gdy przyszedł do nas wymarzony Samyang 85 mm, w połączeniu z powyższym aparatem sprawił, że fotografia to po prostu bajka i aż chce się bardziej rozwijać w tym kierunku. Obecnie, każdą wolną chwilę spędzamy wychodząc na dwór i szukając inspiracji. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, to był dobry wybór!
Po przesiadce z innej firmy i z lustrzanki na Sony a 7III jestem pod ogromnym wrażeniem. Elektronika działa znakomicie, cichy i szybki. Viewfinder do przyzwyczajenia, dla mnie nowość - obrazek wygląda inaczej niż w lusterkowcu. Samo body solidne, zgrabne i lekkie co cieszy moją żonę (już nie narzeka na ból nadgarstka po długich sesjach). Jestem w trakcie testów ale po 5 sesjach nie widzę zastrzeżeń. Stabilizacja obrazu przy filmowaniu ok, ale dla profesjonalnych filmów potrzeba gimbala.
Wszystko jest jak sobie wymarzyłem: mały, poręczny, super szybki i ekstra foty. Mamy możliwość wymiany obiektywów i przejście na poziom wyżej i tu pojawia się małe a może duże ale! Koszty zakupu obiektywów niestety tu już nie jest tak "różowo" jak winnych systemach. Szkoda bo samo body z kitem to początek zabawy, ale później przychodzi czas na zakup szkieł i szkoda, że tak fajne i w miarę przystępne body ma tak drogi system obiektywów.
Aparat zakupiony do fot. amatorskiej. Jest to jeden z tańszych pełnych klatek Nikona. Ma wszystkie istotne funkcje, jest poręczny i sprawny w użytkowaniu. Wyświetlacz doskonale nadaje się do zdjęć, gdzie mamy ograniczony dostęp do wizjera. Dużym plusem jest bezprzewodowa łączność z urządzeniami mobilnymi. Na pewno dobry na wycieczki, lecz sprawdzi się także w projektach profesjonalnych - przy doborze odpowiedniego obiektywu.
Ten aparat jest niesamowity. Ma możliwość zmiany ogniskowej obiektywu, dzięki temu można kadrować zdjęcie. Aparat błyskawicznie sam ustawia ostrość, przysłonę i czas ekspozycji. Dzięki temu fotografowanie jest bardzo łatwe, nawet dla początkującego fotografa.
Pierwsze wrażenia to genialny aparat, świetna jakość obrazu. Kiedy wziąłem go do ręki pierwszy raz poczułem, że to jest Sony. Bardzo fajna intuicyjna obsługa. AF niesamowicie szybki. Mam nadzieję, że będę cieszył się nim bardzo bardzo długo.
Jeśli jesteś fotografem, twórcą wideo, fotografem sportowym lub vlogerem i szukasz wysokiej jakości aparatu bezlusterkowego do swojej pracy, to nie powinieneś się martwić. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking bezlusterkowc...
Wykonanie dobrych zdjęć fajerwerków, jest bardzo trudne dla fotoamatora, ale przy odpowiednim sprzęcie i technice, będzie można zrobić wspaniałe fotografie fajerwerków. Zwłaszcza, że nie ma zbyt wielu okazji do ćwiczeń p...
Format kadru fotograficznego, jeszcze z czasów fotografii na kliszach, zdeterminowany był wielkością klatki filmu: kadr pionowy, poziomy i kwadratowy. Oczywiście z różnymi wariantami wielkości klatki – od filmu małoobraz...
Trzeba mieć cierpliwość. Fotografowanie ptaków wymaga wiedzy ornitologicznej, ale przede wszystkim fotograficznej. Powolne podejście do ptaków i umożliwienie im przyzwyczajenia się do naszej obecności i ruchów, jest praw...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie aparatu bezlusterkowego?
Wybierając aparat bezlusterkowy, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kluczowych informacji, znajdujących się w specyfikacji technicznej. Bezlusterkowca możesz kupić w zestawie z obiektywami lub jako samo body – czyli bez optyki. W ofercie znajdują się modele pełnoklatkowe i nie tylko. Jeśli planujesz używać aparatu do filmowania lub vlogowania, upewnij się, że sprzęt przewiduje taką możliwość. Kluczowymi informacji bez wątpienia są rozdzielczości efektywna i maksymalna, w której rejestrowane są filmy. Aparaty bezlusterkowe mogą posiadać matrycę CMOS lub MOS. Sprzęt może dysponować różnym rodzajem stabilizacji obrazu. O łatwości obsługi decyduje między innymi wielkość i typ ekranu LCD, który służy do konfiguracji ustawień. Powinieneś także sprawdzić, czy sprzęt dysponuje funkcją zoomu optycznego, który zapewnia dodatkowe zbliżenie bez udziału obiektywu. Zweryfikuj typ łączności bezprzewodowej oraz format obsługiwanych kart pamięci, aby mieć pewność, że przenoszenie wykonanych zdjęć będzie łatwe i szybkie.
Jak działa aparat bezlusterkowy?
Aparat bezlusterkowy jest kompromisem pomiędzy kompaktowym modelem cyfrowym a lustrzanką. Jego zaletą jest możliwość wymiany obiektywu na taki, który w danym momencie jest potrzebny. Choć z zewnątrz aparat bezlusterkowy może przypominać lustrzankę, w rzeczywistości w środku nie znajdują się lustra, a obraz widziany przez obiektyw trafia bezpośrednio na matrycę. Dlatego też bezlusterkowce pozbawione są wizjerów optycznych. To profesjonalne aparaty o nieco mniej skomplikowanej konstrukcji.
Jakie są rodzaje aparatów bezlusterkowych?
W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów aparatów bezlusterkowych. Są to modele pełnoklatkowe, które są szczególnie chętnie wybierane przez osoby zajmujące się fotografią na co dzień. Gwarantują wyższą jakość fotografii, większą głębię ostrości i szerszy kąt widzenia. Aparaty z mniejszą matrycą przypadną do gustu mniej wymagającym użytkownikom. Są mniejsze, lżejsze i odpowiednio tańsze. Nadal są jednak urządzeniami, z których pomocą wykonasz cudowne zdjęcia w różnych okolicznościach.
Aparaty z wymienną optyką – wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb
Na rynku aparatów możesz wybrać aparaty cyfrowe kompaktowe, w których wszystkie mechanizmy są wbudowane i niewymienialne. Do wyboru masz również lustrzanki, które mają wymienialny obiektyw. Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy nimi są tzw. bezlusterkowce. Można powiedzieć, że jest to aparat kompaktowy z wymienną optyką. Czy jednak fakt, że dany aparat ma wymienną optykę, wiąże się z tym, że jego obsługa jest trudna, a samo urządzenie przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów? Aparaty z wymienną optyką mogą dawać podobne możliwości, co kompakty, ale z lepszym efektem. Mowa tutaj np. o robieniu zdjęć w trybie automatycznym. Bezlusterkowce trafiają zarówno w ręce amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. Choć takie aparaty są podobne do kompaktowych, to mają zdecydowanie lepsze parametry i tym samym pozwalają na zrobienie zdjęć w zdecydowanie wyższej jakości. Natomiast lustrzanki są cięższe od aparatów z wymienną optyką.
Bezlusterkowce tylko dla profesjonalistów?
Aparatami przeznaczonymi dla profesjonalistów są przede wszystkim lustrzanki, czy zatem bezlusterkowce są przeznaczone dla amatorów? Korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, ale szczególnie zadowoleni z takich urządzeń będą Ci, którzy mieli dotąd głównie do czynienia z aparatami kompaktowymi. Przede wszystkim aparaty z wymienną optyką są lżejsze od lustrzanek i dodatkowo łatwiejsze w obsłudze. Możesz do nich oczywiście dopasować odpowiednie obiektywy do aparatów, żeby osiągnąć satysfakcjonujące możliwości robienia zdjęć. Nawet jeśli masz wyższe wymagania i oczekujesz obecności ustawień manualnych, nie zauważysz większej różnicy pomiędzy lustrzanką a bezlusterkowcem. Oczywiście nie będzie tak w przypadku każdego modelu tych urządzeń – zależy, jakie dokładnie aparaty będziesz porównywać. Korzystając z aparatów z wymienną optyką, również możesz postawić na dodatkowe rozwiązania, które ułatwią ci robienie zdjęć, np. na statywy.
Aparaty bezlusterkowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru modelu?
W naszym sklepie znajdziesz wiele cenionych marek, w tym aparaty bezlusterkowce Canon, Olympus, Nikon czy Fujfilm – marek szczególnie znanych z rozwiązań związanych z fotografią. Wyszukanie odpowiedniego aparatu w ofercie naszego sklepu możesz sobie ułatwić, korzystając z filtrowania wyników. Wybierz maksymalną rozdzielczość czy maksymalną wielkość tworzonego obrazu. Dopasuj rodzaj matrycy oraz określ maksymalną rozdzielczość nagrywanych filmów. Możesz wybrać, jakiej wielkości wyświetlacza LCD oczekujesz i czy ekran ten ma być ruchomy. Określ również, czy wymagasz stabilizacji obrazu. Poza tym możesz wybrać modele z Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Ostatni z wymienionych jest standardem komunikacji umożliwiającym transfer plików na odległości do 20 cm. Jeśli nie jesteś zdecydowany na konkretny aparat albo zastanawiasz się, czy warto byłoby kupić jako dodatek akcesoria fotograficzneczy inne rozwiązania związane z fotografią, to zapraszamy do konsultacji z naszymi doradcami.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756