Poradniki Eksperta

Ranking odkurzaczy [TOP10]

Odkurzacz to jedno z najważniejszych i nieodzownych urządzeń domowego użytku. Wybór tych sprzętów na rynku jest bardzo duży, dlatego zakup tego odpowiedniego dla siebie wcale nie jest łatwy. Szukasz nowego modelu, który będzie łatwy w obsłudze, efektywny, komfortowy w użytkowaniu i cichy? Sprawdź poniższy ranking odkurzaczy. Prezentujemy w nim dziesięć interesujących urządzeń o świetnych parametrach i ciekawych rozwiązaniach funkcjonalno-technicznych, które zagwarantują skuteczne i wygodne sprzątanie Twojego domu.


Odkurzacz ELECTROLUX Silence PD82-ALRG


Wydajność, szczelna konstrukcja, cicha praca, a także wygoda użytkowania – to najistotniejsze cechy, które charakteryzują dobre odkurzacze. Ranking otwiera taki właśnie model: odkurzacz workowy Silence PD82-ALRG marki Electrolux. Jest to najcichszy spośród wszystkich odkurzaczy tego producenta, a poziom hałasu, jaki emituje, to zaledwie 57 dB(A). Silnik ma moc jedynie 500 W, ale świetnie poradzi sobie z silnymi zabrudzeniami i sierścią. Urządzenie jest lekkie i zwrotne, a dzięki przewodowi o długości 9 metrów nie trzeba często zmieniać gniazdka. Dodatkowo teleskopowa rura z blokadą jeszcze powiększa zasięg odkurzania.


Sprawdź również:

Jaki odkurzacz do 500zł? Ranking [TOP6]

Jaki odkurzacz do 400 zł? Ranking [TOP 5]


ELECTROLUX Silence PD82-ALRG Dane techniczne:


Moc silnika: 500 W

Poziom hałasu: 57 dB(A)

Pojemność worka: 3,5 l

Waga: 7,28 kg

Filtr HEPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Obracany wąż 360 stopni

Schowek na akcesoria

Bogaty zestaw akcesoriów

Zwijacz przewoduOdkurzacz ELECTROLUX Silence PD82-4MB


Kolejny model marki Electrolux w tym zestawieniu to Silence PD82-4MB. Jest to równie cichy i równie wydajny model. Ma silnik o mocy 500 W z automatyczną regulacją ssania, worek typu s-bag o pojemności 3,5 l pozwalającej na długie odkurzanie bez konieczności opróżnienia, oraz 12 metrów zasięgu, które sprawią, że odkurzanie będzie komfortowe i nie będzie wymagało stałego zmieniania gniazdek elektrycznych. Jest to kolejny odkurzacz, który zaprojektowany został specjalnie z myślą o niezwykle cichej pracy. Dzięki zastosowaniu technologii Pure D8.2 Silence, poziom hałasu tego modelu wynosi tylko 57 dB(A), a odkurzanie jest ciche i komfortowe. Zaletą odkurzacza jest technologia SmartMode, która sprawdza typ powierzchni i dobiera do niego odpowiednie parametry pracy, by sprzątać efektywnie i dokładnie.


Sprawdź również:

Jaki odkurzacz do 200 zł? Ranking [TOP 10]

Jaki odkurzacz do 300 zł? Ranking [TOP 5]


ELECTROLUX Silence PD82-4MB Dane techniczne:


Moc silnika: 500 W

Poziom hałasu: 57 dB(A)

Pojemność worka: 3,5 l

Waga: 7,2 kg

MikrofiltrUdogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Automatyczna regulacja mocy ssania

Schowek na akcesoria

Teleskopowa rura z blokadą

Wskaźnik zapełnienia workaOdkurzacz BOSCH BGB6X330


Jednym z rozwiązań, dzięki którym odkurzanie jest bardziej komfortowe, jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą przycisku w rączce. Właśnie taką funkcję ma model Bosch BGB6X330. Jest to urządzenie bardzo lekkie – waży zaledwie 6 kg – a jednocześnie z dużym workiem, który pomieści nawet 4 l zanieczyszczeń. Odkurzacz ma moc 600 W, a zasięg odkurzania wynosi 12 m. Miękkie kółka sprawiają, że manewrowanie urządzeniem jest proste, a do tego bezpieczne dla wszelkich typów podłóg. Dużą zaletą tego modelu jest wydajna filtracja ze zmywalnym filtrem HEPA 13, dzięki której z powietrza wychwytywane są nawet najmniejsze drobinki, takie jak cząsteczki dymu tytoniowego, roztocza czy zarodniki pleśni.BOSCH BGB6X330 Dane techniczne:


Moc silnika: 600 W

Poziom hałasu: 75 dB(A)

Pojemność worka: 4 l

Waga: 6 kg

Filtr HEPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Akcesoria zintegrowane w szczotce

Sterowanie w rączce

Teleskopowa rura z blokadą

Miękkie kołaOdkurzacz ELECTROLUX EUSC64-EB


Electrolux EUSC64-EB to kolejne urządzenie, które obejmuje nasz ranking odkurzaczy. Model ten ma silnik o mocy 600 W, który wydajnie usuwa kurz i wszelkie drobiny. Odkurzacz wyposażony jest w wydajny system filtracji ze zmywalnym mikrofiltrem i workiem typu s-bag o pojemności 3,5 l. W modelu tym zastosowano technologię optymalizującą ruch powietrza i ograniczającą hałas, dzięki czemu urządzenie emituje dźwięki na poziomie 68 dB(A). Bogaty zestaw końcówek, dostępnych z odkurzaczem, pozwala skutecznie czyścić dowolną powierzchnię, a także zakamarki i szczeliny, jak również tapicerkę mebli, czy grube zasłony. Co ważne, odkurzacz jest lekki i bardzo zwrotny, co znacznie ułatwia jego prowadzenie po podłodze. Miękkie, duże koła zapobiegają rysowaniu powierzchni i utrzymują stabilną pozycję urządzenia.ELECTROLUX EUSC64-EB Dane techniczne:


Moc silnika: 600 W

Poziom hałasu: 68 dB(A)

Pojemność worka: 3,5 l

Waga: 8 kg

Filtr Hygiene 12Udogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Miękkie koła XL chronią podłogę przed zarysowaniami

Dwa uchwyty do przenoszenia

Bogaty zestaw akcesoriów

Zwijacz przewoduOdkurzacz HOOVER Xarion XP81_XP15011


W zestawieniu nie zabrakło urządzeń dobrze znanej marki Hoover. Nasz ranking odkurzaczy obejmuje model Xarion XP81_XP15011, który odznacza się wydajnością, komfortem użytkowania oraz nowoczesnym, ciekawym wzornictwem. Silnik o mocy 800 W dokładnie zbiera kurz, a filtr HEPA, gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Model ten wyróżnia się w naszym zestawieniu wyjątkową lekkością, dzięki czemu daje się łatwo prowadzić po podłodze, ale w razie potrzeby także bez problemu unieść nawet na dłuższy czas – na przykład podczas odkurzania schodów. Odkurzacz ma przy tym miękkie, gumowane kółka, które chronią podłogę przed zarysowaniami, a także automatyczny zwijacz przewodu oraz regulator pracy w uchwycie rury, dzięki którym obsługa jest prosta i nie wymaga żadnego wysiłku.HOOVER Xarion XP81_XP15011 Dane techniczne:


Moc silnika: 800 W

Poziom hałasu: 75 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 1,5 l

Waga: 5,9 kg

Filtr HEPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 9 m

Gumowe koła

Teleskopowa rura

Ssawka szczelinowa zintegrowana z rurą

Automatyczny zwijacz przewoduOdkurzacz GÖTZE & JENSEN VC200


Odkurzacz Götze & Jensen VC200 to sprzęt o podstawowych parametrach, który sprawdzi się podczas standardowego odkurzania kilka razy w tygodniu. Model wyposażony jest w silnik o mocy 800 W oraz worek o pojemności 1,5 l. Istotną cechą tego odkurzacza jest lekkość – tylko 2,4 kg, dzięki czemu jest łatwy w manewrowaniu oraz przenoszeniu. Jego niewielkie rozmiary ułatwiają przechowywanie, bo sprzęt zmieści się nawet w niewielkim schowku. Dzięki dużym, gumowanym kołom odkurzacz łatwo się prowadzi i nie rysuje podłogi. Wyposażony jest w automatyczny zwijacz przewodu oraz teleskopową rurę, która pozwala dopasować długość do wzrostu użytkownika.GÖTZE & JENSEN VC200 ane techniczne:


Moc silnika: 800 W

Poziom hałasu: 78 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 1,5 l

Waga: 2,4 kg

Filtr EPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 7,5 m

Duże, gumowane koła

Teleskopowa rura

Wygodna regulacja pokrętłem

Automatyczny zwijacz przewoduOdkurzacz ELECTROLUX Pure PD91-8SSM


Elegancki, nowoczesny design, wyjątkowo pojemny worek na kurz oraz wydajny silnik o niskim poborze energii – tym wyróżnia się odkurzacz Pure PD91-8SSM marki Electrolux. Mimo standardowej wagi, odkurzacz ten jest zwrotny i lekko się prowadzi. Duże, miękkie kółka Easy Roll zostały osadzone na łożyskach kulkowych, co ułatwia kierowanie urządzeniem. Zaletą odkurzacza jest wygodne sterowanie za pomocą dotykowego panelu lub przełącznikami w uchwycie rury. W przypadku zmiany podłoża sprzęt automatycznie dopasuje do niego moc ssania. Urządzenie jest łatwe w przechowywaniu dzięki aż czterem pozycjom parkowania. Wygodny uchwyt pozwala sprawnie przenieść sprzęt w dowolne miejsce.


ranking odkurzaczy


ELECTROLUX Pure PD91-8SSM Dane techniczne:


Moc silnika: 400 W

Poziom hałasu: 69 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 5 l

Waga: 7,8 kg

Filtr Pure Advantage D11Udogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Duże, gumowane koła

Ssawka FlowMotion z oświetleniem LED

Dotykowy panel sterowania

Cztery pozycje parkowaniaOdkurzacz BOSCH BGS05A322


Odkurzacz BGS05A322 marki Bosch odznacza się lekkością, zwrotnością oraz dużym zasięgiem pracy. Dzięki silnikowi o ulepszonej konstrukcji, mimo niskiej mocy urządzenie działa efektywnie i skutecznie usuwa kurz i inne zanieczyszczenia. Filtr HEPA 12 dokładnie wychwytuje nawet mikroskopijne cząsteczki, takie jak roztocza, alergeny i zarodniki pleśni. Dzięki dużym, miękkim kołom odkurzacz łatwo i cicho się prowadzi, a także nie rysuje powierzchni. Jest to model bezworkowy z pojemnikiem o pojemności 1,5 l. Wygodny uchwyt do przenoszenia, niewielkie wymiary oraz możliwość parkowania w pionie ułatwiają przechowywanie urządzenia.BOSCH BGS05A322 Dane techniczne:


Moc silnika: 700 W

Poziom hałasu: 78 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 1,5 l

Waga: 4,4 kg

Filtr HEPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 10 m

Miękkie koła

Wygodne przechowywanie

Specjalna szczotka do powierzchni twardych

Wyjmowany zbiornik na kurzOdkurzacz THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends


Thomas to znany w świecie producent odkurzaczy, w ofercie którego znajduje się model Cycloon Hybrid Pet & Friends. Jest to odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym, który nie tylko odkurza powierzchnię, ale także nawilża powietrze. Wystarczy, że skorzystasz z odkurzania z użyciem filtra wodnego Aqua Fresh-Air-box. Z kolei do szybkiego, codziennego odkurzania możesz wykorzystać funkcję odkurzania z filtrem cyklonowym easyBox, który po całkowitym zapełnieniu wystarczy wyjąć i opłukać. Funkcją, której próżno szukać w standardowych odkurzaczach workowych, jest możliwość zbierania rozlanych płynów. Wyróżnikiem tego sprzętu jest także bogaty zestaw akcesoriów, w tym turboszczotki oraz szczotki do usuwania sierści.THOMAS Cycloon Hybrid Pet & Friends Dane techniczne:


Moc silnika: 1400 W

Poziom hałasu: 83 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 2,6 l

Waga: 6,9 kg

Filtr HEPAUdogodnienia:


Zasięg pracy: 11 m

Miękkie, gumowane koła

Parkowanie pionowe

Nawilżanie powietrza

Praca na mokroOdkurzacz ELECTROLUX PD91-4MG


Ranking odkurzaczy zamyka model marki Electrolux: PD91-4MG. Odkurzacz ten ma silnik o mocy 550 W, zbiornik na kurz o pojemności 5 l oraz zasięg pracy, wynoszący 12 m. Urządzenie jest lekkie, a dzięki dużym, miękkim kołom łatwo prowadzi się po każdej powierzchni. W zestawie z modelem jest ssawka 3w1 oraz ssawka FlowMotion z podświetleniem LED. Duży uchwyt ułatwia przenoszenie odkurzacza, a worek z wygodnym systemem opróżniania pozwala uniknąć kontaktu z kurzem. Zaletą urządzenia są aż cztery pozycje parkowania, które ułatwiają przechowywanie sprzętu.ELECTROLUX PD91-4MG Dane techniczne:


Moc silnika: 550 W

Poziom hałasu: 69 dB(A)

Zbiornik na kurz o pojemności 5l

Waga: 5,6 kg

Filtr Hygiene 12Udogodnienia:


Zasięg pracy: 12 m

Miękkie, gumowane koła

Parkowanie pionowe

Nawilżanie powietrza

Wskaźnik zapełnienia worka


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756