Grille ogrodowe

(775)

Grill ogrodowy


Grill ogrodowy to niezwykle przydatny sprzęt domowego użytku. Dzięki modzie na weekendowe grillowanie, stał się nieodzownym elementem wyposażenia. Dzięki niemu możemy przygotować pyszne jedzenie z rusztu, kiedy tylko mamy na to ochotę. Jaki grill ogrodowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


Grill ogrodowy przenośny czy betonowy?


Najpierw zwróćmy uwagę na bogaty wybór grilli ogrodowych. Jest to ogromna grupa produktów, wśród których znajdziemy duże grille z betonowych komponentów, grille gazowe oraz tradycyjne, i cieszące się olbrzymią popularnością, grille węglowe. Każda z tych grup ma swoje plusy i minusy. Grille betonowe to całkiem pokaźnych rozmiarów konstrukcje, które sprawdzą się w większych ogrodach i z powodzeniem stanowić będą centrum ogrodowego kącika przyjęć. Ze względu na gabaryty nie są one mobilne, więc miejsce na ich ustawienie musimy dobrze przemyśleć i zaaranżować. Ich wadą może być też duża cena. Jednak zdecydowanym użytkownikom przyniosą wielką uciechę, będąc również efektowną ozdobą ogrodu.


Wybieramy grill ogrodowy gazowy


Grill ogrodowy gazowy rozmiarowo przypomina większe modele węglowe, jednak jego wygląd i konstrukcja są wyraźnie odmienne. Grill tego typu można swobodnie przestawiać z miejsca na miejsce, a nawet zabrać ze sobą na wypad za miasto. Wygodne przenoszenie umożliwiają kółka, które są w tej grupie standardem. Zwykle są dwa, rzadziej cztery.


Grille gazowe różnią się między sobą rozmiarami, liczbą palników oraz ich mocą. Najmniejsze modele mają 2-3 palniki, większe – 4, a nawet 6. Całkowita moc palników jest przy tym istotna, bo daje użytkownikowi informację o tym, jak szybko przygotuje swoje dania. Grille tego typu często wyposażone są w rozwiązania, takie jak: termometr, wbudowany zapalnik piezoelektryczny, wysuwane półki czy dodatkowe płyty grzejne, dzięki którym grill staje się niemal przenośną kuchnią. Wykonane są z trwałych i odpornych na temperaturę materiałów, jak stal szlachetna i żeliwo. Ich głównym mankamentem jest konieczność pamiętania o paliwie, którego zakup i przetrzymywanie jest nieco bardziej kłopotliwe, iż w przypadku grilla węglowego.


Grill ogrodowy na węgiel


Grill ogrodowy w najbardziej popularnej wersji to oczywiście model węglowy z okrągłym lub prostokątnym rusztem. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i cechuje się lekką konstrukcją, co sprawia, że łatwo można go zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Najbardziej zaawansowane modele mają rozwiązania, takie jak dodatkowe półki boczne, otwory wentylacyjne oraz pokrywę. Standardem jest regulacja wysokości, która w większych modelach może odbywać się pokrętłem, a tradycyjnie polega na przełożeniu rusztu z jednego poziomu na drugi. Niektóre grille wyposażone są w klapę, która ułatwia dotarcie do misy paleniskowej.


A może grill elektryczny?


Na koniec warto wspomnieć o grillach elektrycznych, które stają się coraz popularniejsze – nie tylko jako urządzenia kuchenne, ale i ogrodowe. Choć fanom grillowania nie dostarczą charakterystycznych walorów zapachowych i smakowych, jakie znamy z grilli „z ogniem”, to na pewno można na nich przygotować pyszne i zdrowe dania pozbawione tłuszczu. Jest to propozycja specjalnie dla tych, którzy lubią grillowanie, ale wolą jedzenie w zdrowszej, mniej kalorycznej wersji. Zobacz także produkty z kategorii: wędzarnia oraz palenisko ogrodowe.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756