Wędzarnie

4

Filtruj produkty

Wyczyść filtry

Sortowanie

Kod: 856188
Wędzarnia BIOWIN 330001 z termometremWędzarnia BIOWIN 330001 z termometrem
Rodzaj
Wędzarnia węglowa
Kształt rusztu głównego
Prostokątny
Półki boczne
Nie
Pokrywa
Tak
Kółka
Nie
169,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Kod: 403026
Wędzarnia LANDMANN Kentucky 11409
Rodzaj
Wędzarnia węglowa
Kształt rusztu głównego
Prostokątny
Półki boczne
Nie
Pokrywa
Tak
Kółka
Tak
Taniej o
500,99
3 999,99
3 499,00
Pół roku nie płacisz! I raty 0%
Pół roku nie płacisz! I raty 0%

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Kod: 568313
Wędzarnia BROWIN 330007Wędzarnia BROWIN 330007
Rodzaj
Wędzarnia z termometrem
Kształt rusztu głównego
Prostokątny
Półki boczne
Nie
Pokrywa
Tak
Kółka
Nie
249,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Kod: 805776
Wędzarnia BROWIN 330006Wędzarnia BROWIN 330006
Rodzaj
Wędzarnia z termometrem
Kształt rusztu głównego
Prostokątny
Półki boczne
Nie
Pokrywa
Tak
Kółka
Nie
239,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Grill gazowy – czy warto go kupić?
Grill gazowy – czy warto go kupić?
Grillowanie to dziś niemal polski „sport narodowy” i jeden z naszych ulubionych sposobów spędzania czasu w plenerze. Zapach grillowanych potraw, oznacza otwarcie sezonu, weekendowe spotkania z przyjaciółmi i rozpoczęcie...

Wędzarnia


Dawniej wędzarnia była typowym przydomowym wyposażeniem, z którego regularnie korzystano. Wędzenie od dawna uznawane jest za jedną z najlepszych metod konserwacji żywności. Obecnie, kiedy większość z nas jedzenie kupuje w sklepie, nie ma potrzeby posiadania wędzarni. Jednak fanów wędzonek nadal nie brak, a przydomowa wędzarnia ogrodowa wraca do łask. Co ciekawe, dziś wcale nie trzeba mieć specjalnego miejsca w ogrodzie, by ustawić wędzarnię. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych zakupem własnej, przenośnej wędzarni, stworzyli modele lekkie, łatwe w użyciu i o małych gabarytach – i na tego typu modelach się skupimy.


Wędzarnie balkonowe, ogrodowe, domowe


W bogatej ofercie znaleźć można zarówno modele klasyczne – węglowe, jak i gazowe. Istnieją także modele zasilane specjalnym paliwem żelowym do wędzarni. W zależności od modelu, są one większe lub mniejsze i różnią się pojemnością. Najczęściej spotkać można wędzarnie wykonane ze stali i stali nierdzewnej. Klasyczna wędzarnia domowa składa się z kilku głównych elementów, takich jak brytfanna, ruszt, tacka ociekowa czy zintegrowany termometr. Modele zasilane paliwem żelowym mają stosunkowo niewielkie rozmiary i wagę oraz prostokątny ruszt. Można je swobodnie przenosić, a większość modeli ma do tego wygodne uchwyty. W podstawie znajdują się palniki, a na niej kolejno ułożone są: tacka ociekowa, ruszty (w zależności od modelu może to być nie jeden, a na przykład dwa), a na wierzchu pokrywa.


Wędzarnia węglowa przypominać może żeliwne piecyki domowe, popularnie zwane kozami. W zależności od modelu, stoją na trzech lub czterech nóżkach, lub mają kółka. Podstawowe modele, dla osób które nie szukają dużych wędzarni i wędzą tylko od czasu do czasu małe ilości żywności, wyposażone są w jeden lub dwa ruszty. Warto zwrócić uwagę na wędzarnie typu 2w1, będące połączeniem wędzarni i grilla węglowego. Wystarczy zdemontować lub zainstalować górną część sprzętu, by zmienił on swoje przeznaczenie. Wędzarnie gazowe odznaczają się sporymi gabarytami i pojemnością. W zależności od modelu mogą mieć kilka oddzielnych półek. Najczęściej sterowane są pokrętłami, umieszczonymi w dolnej części obudowy. Przeznaczone są do wędzenia w niskich, jak i wysokich temperaturach.


Jaką wędzarnię kupić?


Wybierając wędzarnię, niezależnie od jej typu, należy zwrócić uwagę na jej pojemność oraz liczbę rusztów. Jeśli jest ich więcej, wówczas jednorazowo przygotować możemy większe ilości wędzonek. Wybierając odpowiednią wędzarnię rozważmy, jak często będziemy z niej korzystać i jak duże porcje żywności chcemy wędzić. Ważnym elementem wyposażenia jest głęboka brytfanna, umożliwiająca wędzenie większych kawałków mięs.


Warto zwrócić uwagę na zastosowanie wędzarni: czy przeznaczona jest tylko do wędzenia, czy można w niej grillować albo gotować na parze? Bezwzględnie ważną kwestią jest wykonanie wędzarni. Rozważmy czy materiał jest wytrzymały, odporny na rdzę i przede wszystkim gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Zwróćmy uwagę, czy wędzarnia jest stabilna i dobrze odizolowana od podłoża. Ważnym elementem wyposażenia będzie termometr, który nie tylko pozwala kontrolować proces wędzenia, ale także informuje o nieoczekiwanym wzroście temperatury wewnątrz wędzarni. Zobacz także produkty z kategorii: grill ogrodowy oraz grill gazowy i palenisko ogrodowe.

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert