Grzejnik GORENJE OR2000M używałam od poprzedniej zimy w małym garażu, gdzie majsterkuję przy motocyklach, czasem również używałem go w domu (od marca mam fotowoltaikę). Czy w garażu, czy w domu (salon 27m) sprawdza się świetnie! Termostat, Zabezpieczenie przed przegrzaniem wszystko działa jak należy. Po wyciągnięciu z wtyczki trzyma ciepło jeszcze przez kilkadziesiąt minut. Dodatkowo wygląda po prostu świetnie i może stać w salonie. Kupiłem drugi, by jeden stał w garażu drugi w domu. PoLeCam!!
Po 5 dniach użytkowania produkt działa bez zarzutów. Mały, dobrze wkomponowuje się w wystrój wnętrza. Łatwo można go przenieść i nie waży dużo. To, że posiada możliwość obrotu sprawia, że ciepłe powietrze rozchodzi się równomiernie po pokoju. W parę minut robi się bardzo ciepło. Regulacja dwóch mocy sprawia, że można dostosować temperaturę do swoich potrzeb. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolona.
Nie byłam przekonana do skuteczności tego grzejnika, lecz po zakupie jestem pozytywnie zaskoczona. Grzejnik bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie, jest łatwy w obsłudze i duży plus za kontrole bezpieczeństwa- przy zwierzakach w domu można zawsze spodziewać się przewrócenia, a grzejnik po prostu w tym momencie się wyłącza.
Jestem zafascynowana tym sprzętem, nie dość, że grzeje świetnie, ma kontrolę bezpieczeństwa co jest ważne przy dzieciach, można sterować nim z pilota i z urządzenia to jego wygląd jest po prostu zabójczy. Imitacja kominka jest piękna, można się poczuć jak w górach przy prawdziwym kominku.
GRZEJNIK OLEJOWY VOLTENO VO0727 TURBO 11 ŻEBEREK 2500W + 400W działa rewelacyjnie. Szybko się nagrzewa i długo trzyma ciepło po wyłączeniu. Dostawa ze sklepu www.mediaexpert.pl darmowa i na czas. Polecam grzejnik i sklep.
Świetny produkt! Termostat, zdalne terowanie pilotem i przez aplikację mobilną działa super. A po parowaniu z innymi produktami Setti+ jak czujniki daje wiele ciekawych możliwości.
Grzejnik olejowy, szybko nagrzewa pomieszczenie, obsługa intuicyjna. W okresie jesiennym będzie można przetestować na pełne możliwości. Oby nie zawiódł.
W chłodniejsze dni, poza sezonem grzewczym czy w miejscach gdzie nie ma możliwości zastosowania centralnego ogrzewania, o komfort termiczny można zadbać korzystając z grzejników elektrycznych. Oczywiście wiele osób rezyg...
Jesienne i zimowe dni kojarzą nam się z chłodem. Spada temperatura powietrza, a my ubieramy się cieplej. W naszych domach dbamy o to, aby nie marznąć. Włączamy ogrzewanie, palimy w kominkach, używamy innych urządzeń dają...
Okres jesieni i zimy to przede wszystkim czas sezonu grzewczego. Wiele domów czy mieszkań, zwłaszcza w tak zwanym starym budownictwie, budowanych starszymi technologiami, nie utrzymuje ciepła na komfortowym poziomie. To ...
Okres jesieni i zimy to czas, w którym uruchamiamy ogrzewanie. Nierzadko bywa, że centralne ogrzewanie w domu lub mieszkaniu jest niewystarczające i wspomagamy się dodatkowymi urządzeniami. Najbardziej popularnymi są kom...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika elektrycznego?
Przy wyborze grzejnika elektrycznego powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc maksymalną i dostosowanie jej do wielkości pomieszczenia, w którym urządzenie ma się znajdować. Zaleca się, aby w nowych, dobrze ocieplonych obiektach moc kaloryfera wynosiła 75 W na jeden metr kwadratowy, natomiast w starym budownictwie – 100 W. W łazience wartość ta powinna być równa 130 W. Warto również zwrócić uwagę czy grzejnik posiada takie funkcje jak termostat, wyłącznik czasowy, zabezpieczenie przed przegrzaniem, czy możliwość montażu na ścianie. Dla wielu osób ważnym aspektem będzie estetyka urządzenia i jego dopasowanie do wystroju wnętrza.
Jak działa grzejnik elektryczny?
Sposoby działania grzejników elektrycznych: Grzejnik konwektorowy – zimne powietrze zasysane jest od spodu, a następnie ogrzewane wewnątrz za pomocą grzałki. Następnie ciepłe powietrze oddawane jest do otoczenia górą. Grzejnik olejowy – wewnątrz grzejnika znajduje się olej, który po podłączeniu urządzenia, nagrzewa się i wypuszcza ciepłe powietrze. Grzejnik ceramiczny – wewnątrz grzejnika znajduje się wkład ceramiczny, który po podłączeniu do prądu nagrzewa się i wydziela ciepło.
Jakie są rodzaje grzejników elektrycznych?
Istnieje kilka rodzajów grzejników elektrycznych. Najbardziej popularne to: konwektorowy, olejowy, ceramiczny, termowentylatory, halogenowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Na przykład grzejnik olejowy dość długo się nagrzewa, natomiast długo też utrzymuje ciepło po odłączeniu od zasilania. Grzejnik konwektorowy natomiast nagrzewa się szybko, za to wysusza powietrze. Halogenowe najlepiej sprawdzają się do ogrzewania mniejszej powierzchni na przykład okolice biurka.
Dokonując wyboru warto przeanalizować, w jaki sposób poszczególne urządzenia ogrzewają mieszkanie:
Konwektory - grzejniki działające na zasadzie konwekcji ogrzewają powietrze zasysane do wnętrza urządzenia, które następnie zostaje rozproszone i ogrzewa pomieszczenie. Grzejniki konwektorowe wykorzystują konwekcję, czyli zjawisko polegające na przenoszeniu ciepła między cząsteczkami o różnej temperaturze. W zależności od danego urządzenia przepływ powietrza jest inicjowany przez wentylator lub odbywa się na zasadzie grawitacji. Dzielimy je na grzejniki konwektorowe wodne oraz elektryczne.
Grzejniki elektryczne wyposażone są w grzałki, które dzięki temu, że się nagrzewają, przekazują ciepło do odpowiednich elementów grzejnych. W tym przypadku również wykorzystywane jest zjawisko konwekcji, jednak nie ma stałego obiegu powietrza. Do urządzeń tego typu zaliczamy także grzejniki olejowe, a źródłem grzewczym jest olej.
Grzejnik na podczerwień - ich działanie polega na emisji przyjemnego ciepła promieni podczerwonych, które są całkowicie bezpieczne, a nawet korzystne dla zdrowia, ponieważ odzwierciedlają promienie słoneczne. W tym przypadku ogrzaniu ulega nie tylko powietrze, ponieważ ciepło pochłaniane jest przez wszystkie przedmioty w pomieszczeniu.
Piece akumulacyjne – taki system grzewczy pozwala na oszczędności, ponieważ piec akumulacyjny gromadzi ciepło i oddaje je, gdy temperatura spada. Jeśli korzystamy z dwustrefowej taryfy za energię, możemy gromadzić ciepło w godzinach, w których za prąd płacimy mniej.
Wady i zalety konwektorów
Konwektory to grzejniki, które cieszą się uznaniem zwłaszcza w przypadku osób dbających o komfort i oszczędności. Zalety grzejników konwektorowych jakie warto wymienić to m.in.:
Energooszczędność – konwektory zwykle zużywają mniej energii niż tradycyjne termowentylatory i grzejniki olejowe.
Lekkość i mobilność – grzejnik konwektorowy elektryczny może być przenośny, dzięki czemu umieszczamy go w dowolnym miejscu lub montowany na stałe, idealnie sprawdza się np. jako grzejnik elektryczny do łazienki.
Nowoczesny design – wiele modeli może stanowić element dekoracyjny.
Bezpieczeństwo – konwektory są jednymi z najbezpieczniejszych urządzeń grzewczych.
Regulacja temperatury – dodatkowe funkcje, takie jak termostat, czy czasowe ustawianie pracy konwektora pozwala na dostosowanie temperatury do własnych potrzeb.
Wadą konwektorów jest natomiast osuszanie powietrza, często konieczne okazuje się jednoczesne stosowanie nawilżaczy powietrza. Konwektory elektryczne mogą okazać się również nieodpowiednie w przypadku alergików, ponieważ przepływ powietrza ulatnia kurz.
Wady i zalety grzejników elektrycznych
Poza grzejnikami konwektorowymi możemy zdecydować się na inne urządzenia grzewcze, również zasilane prądem. Zdecydowaną zaletą wszystkich grzejników elektrycznych jest komfort użytkowania. Pomieszczenie nagrzewa się szybko, a grzejniki są uruchamiane bezproblemowo, często automatycznie dzięki sterownikom. W zależności od parametrów technicznych grzejniki elektryczne mogą jednak okazać się stosunkowo drogie w eksploatacji. Jeśli zamierzamy często dogrzewać pomieszczenia, warto rozważyć zakup urządzenia energooszczędnego.
Nasza oferta uwzględnia zarówno niedrogie grzejniki przenośne, jak i nowoczesne konwektory, i promienniki. Oferujemy praktycznie każdy rodzaj grzejników elektrycznych, a także inne urządzenia, dbające o zachowanie ciepła oraz prawidłową wilgotności powietrza, m.in. osuszacze powietrza, pochłaniacze wilgoci, przenośne klimatyzatory, piecyki gazoweoraz grzejniki łazienkowe.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756