Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Ciekawe urządzenie na chwilę obecną korzystałem tylko z funkcji grzania . Daje rade szybko nagrzewa pomieszczenia . fajna opcja z ustawieniem temperatury jaką chce się mieć - po jej osiągnięciu - automatycznie przechodzi w stan czuwania - włącza się ponownie gdy temperatura spadnie. Latem zobaczymy jak będzie się zachowywać w ciepłe dni czy faktycznie wychłodzi pomieszczenie. Mam nadzieje że tak i posłuży Nam sporo czasu .
Zastanawiacie się skąd ten tytuł, taki mały i poręczny wentylator a chłodzi jak klimatyzacja, jeszcze nigdy nie miałam takiego, idealny do pracy, plaże i gdziekolwiek indziej, bo po złożeniu zmieści się praktycznie wszędzie. Zastanawiasz się jeszcze czy go kupić, nie rób tego zamawiaj i korzystaj z chłodu już dziś, jestem pewna, że nie pożałujesz.
Wiatrak jest bardzo prosty w montażu. Posiada 3 tryby szybkości, z czego trójka jest naprawdę szybka. Łatwe przenoszenie, dzięki uchwytowi z tyłu. Nie hałasuje. Jakość wykonania bardzo wysoka. Za taką cenę jak najbardziej polecam, szczególnie na upały.
Wentylator zakupiony 11.06.2021r. trzeba przyznać, że bardzo wydajny już na 1 biegu, spokojnie daje odpowiednio odczuwalny powiew, dzięki temu chodzi dosyć cicho, zobaczymy jak będzie z żywotnością silnika, bo te tańsze wiatraki to padają po 2 ,3 latach.
Duża moc, ale buczy (niski dźwięk jak przy przelatującym samolocie). Gdybym o tym wiedziała wcześniej, szukałabym innego. W pracy mam nieco mniejszy i po prostu szumi, bez tego buczenia. Ten chyba nadaje się głównie do bardzo dużych powierzchni.
Wygląd i estetyka jak najbardziej na plus.
Praca w trybie cichym praktycznie niesłyszalna podczas snu.
Minusem jest natomiast to, że nie mamy automatycznej regulacji w pionie co niestety pozostawia ogromny niesmak jak za produkt w tej cenie.
Wentylator ładnie się prezentuje, cichy, ładnie wieje ;) minusem niestety to to że nikt nie wpadł na pomysł dołączenia do wentylatora pojemniczka z olejkiem na wzór (kształt buteleczki) bo nie każda pasuje
Gorąco polecam ten produkt, spełnia moje oczekiwania, nadaje się do pokoju i ma te funkcje które są potrzebne .Polecam wszystkim kupującym, jest produktem godnym polecenia.
Od pewnego czasu, mamy naprawdę gorące lata. Zastanawiamy się wtedy, jak się ochłodzić, bo przecież większość osób nie ma w domu klimatyzacji. Kiedy zatem wychodzimy z klimatyzowanego sklepu, autobusu czy tramwaju, gorąc...
Na rynku jest wiele urządzeń do chłodzenia powietrza. Jednym z nich jest wentylator, który spowoduje, że przebywanie i praca w pomieszczeniu stają się komfortowe. Polecamy wentylator kolumnowy. Ranking zawiera 5 różnych ...
W sezonie letnim, kiedy dokuczają nam upały, przydatne są klimatyzatory przenośne. Wystarczy dołączyć urządzenie chłodzące do prądu, aby obniżyć temperaturę w pokoju i poczuć się komfortowo. W naszym opracowaniu „klimaty...
Jednym z najbardziej popularnych i praktycznych urządzeń, które przynoszą nam ochłodę w upalne dni, jest wentylator stojący. Urządzenie to ma wiele plusów, takich jak mobilność, łatwość obsługi i efekt szybkiego chłodzen...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora?
Podstawowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie wentylatora, jest jego moc. Urządzenie o większej mocy gwarantuje wydajniejszą pracę. Na biurko czy do małego pomieszczenia sprawdzi się wiatrak o mocy np. 15 W, 21 W, 35 W. Natomiast sprzęt o mocy np. 50 W, 60 W, 110 W jest skuteczny w nieco większych pomieszczeniach. Kolejnym, ważnym parametrem jest średnica śmigła, która w połączeniu z odpowiednią mocą przekłada się na jego efektywność. Warto również zwrócić uwagę na natężenie hałasu, które generuje urządzenie. Cichy sprzęt zapewnia komfort podczas użytkowania. Nie bez znaczenia jest również funkcja umożliwiająca regulację poziomów mocy czy regulację prędkości nawiewu. W zależności od potrzeby, można wybrać łagodny nawiew, czy ustawić maksymalną moc wentylatora. Niektóre modele mogą być również wyposażone w oscylację i regulację kąta nachylenia głowicy, które zapewniają równomierne rozprowadzenia powietrza w całym pomieszczeniu.
Jak działa wentylator?
Działanie wentylatora oparte jest na prostej zasadzie, dotyczącej różnic ciśnienia. Podczas pracy urządzenia po jego dwóch stronach wytwarza się różnica ciśnień i następuje ruch powietrza. Wentylatory o większej mocy mogą również zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Powstający podczas pracy urządzenia strumień powietrza, daje odczucie przyjemnego chłodu w upalny dzień. W wielu modelach, w zależności od potrzeb, można zwiększyć lub zmniejszyć siłę ssania powietrza.
Czy wentylator chłodzi powietrze?
Wentylator po podłączeniu do prądu powoduje przepływ powietrza. Odczuwany przez człowieka, przyjemny powiew wiatru daje uczucie ochłodzenia, pozbawiając nas bariery cieplnej. Jednak zasadniczą kwestią jest to, że temperatura powietrza w pomieszczeniu jest wciąż ta sama. My jedynie odczuwamy chłód wskutek powiewu generowanego przez urządzenie. Wentylator nie chłodzi więc powietrza, a jedynie wprawia w ruch powietrze o tej samej temperaturze, co otoczenie.
Wentylatory domowe - sposób na upały
Wentylatory to urządzenia chłodzące, które z racji na zmieniający się klimat, stają się podstawą wyposażenia każdego domu. Wyróżnia się wentylatory stojące (wiatraki domowe), które sprawdzą się w dużych pomieszczeniach oraz wentylatory biurkowe, które świetnie zdadzą egzamin w biurach. Wentylator jest urządzeniem, które w łatwy sposób przynosi orzeźwienie - przy pomocy śmigła (zazwyczaj trzy- lub czteroramiennego) wprawia powietrze w ruch, czego rezultatem są chłodne podmuchy powietrza.
Wybierając model wiatraka domowego dla siebie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry: moc, liczbę modułów, głośność pracy, regulację kąta nachylenia, dodatkowe funkcje w postaci sterowania pilotem, timer (np. ustawienie wentylatora na specjalny tryb nocny, który włączy się o określonej godzinie), podświetlenie LED etc. Równie istotny jest jednak także odpowiedni design. Wentylator pokojowy z chłodzeniem dopasowany pod względem wizualnym do wnętrza może stać się dodatkowym jego atutem, a ciekawych rozwiązań jest naprawdę wiele - standardowe modele wykonane z plastiku, metalowe futurystyczne rozwiązania, czy też wentylatory pokojowe stworzone z bambusowych, ekologicznych materiałów.
Wentylator stojący, biurkowy, kolumnowy - który wybrać?
Każdy rodzaj wentylatora ma swoje plusy. Wiele zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, wnętrza, w którym wiatrak domowy będzie pracował oraz od dostępnego budżetu. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który wentylator jest najlepszy - niewątpliwie warto rozpatrzyć każdą z możliwych opcji:
Wentylator stojący - jest to najbardziej klasyczna wersja wentylatora. Przybiera zazwyczaj większe gabaryty niż wentylator biurkowy, ale pozostaje przy tym urządzeniem mobilnym, które łatwo przenieść w najbardziej odpowiadające nam miejsce. Przy wyborze wentylatora stojącego, warto sprawdzić, czy jego wysokość jest regulowana.
Wentylator biurkowy - jest bardziej kompaktowy i nieco mniejszy niż wentylator stojący, przeważnie niższa jest także jego cena. Co ciekawe, źródłem zasilania wiatraka domowego wcale nie musi być w tym przypadku standardowy kontakt, ale np. podłączenie do komputera poprzez kabel USB lub baterie (zobacz produkty z kategorii: wiatrak na baterie).
Wentylator kolumnowy - od pozostałych typów wentylatorów różni się od przede wszystkim budową. Nie posiada jednego dużego śmigła, ale kilka mniejszych, które ukryte są w pionowej obudowie (jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypomina kolumnę). Tego typu wentylatory są zazwyczaj dość wysokie: mają około 50-100 cm wysokości, co siłą rzeczy sprawia, że są mniej mobilne. Swoim designem potrafią jednak doskonale wpasować się w określony wystrój wnętrza - zwłaszcza tam, gdzie nie ma wiele miejsca na instalację wentylatora domowego.
Wiatrak domowy, klimator, cyrkulator - który najlepszy?
Klimator (nie mylić z przenośnym klimatyzatorem) to urządzenie, które bazuje na nasączonych wodą wkładach - absorbują one ciepłe powietrze, a „oddają” chłodny powiew. Urządzenie pomaga dodatkowo nawilżyć powietrze (spełnia funkcje podobne do nawilżaczy powietrza), jest ekologiczne i stosunkowo tanie w eksploatacji.
Jeśli zaś chodzi o cyrkulator, jest on sprzętem wprawiającym w ruch powietrze w całym pomieszczeniu - idąc tropem nazwy, doprowadza do jego cyrkulacji, co ma na celu wyrównanie temperatury (inna jej wartość panuje w górnych partiach pomieszczenia, odmienna w dolnych). Cyrkulator sam w sobie nie ma więc zadania chłodzenia, co więcej - świetnie sprawdzi się także zimą, jeśli chcemy rozprowadzić po domu cieplejsze podmuchy (pomocne mogą być w tym okresie także termowentylatory lub kurtyny powietrzne).
Czy da się zatem jednoznacznie określić, który ze sprzętów jest najlepszy? Nie, ponieważ każdy z nich spełnia de facto inne funkcje - grunt to rozpoznać swoje potrzeby i wybrać sprzęt, który jest zgodny z indywidualnymi preferencjami, a jego cena mieści się w zaplanowanym budżecie.
Zapisz się na niskie ceny!Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756