STANDARDOWE
PIONOWE
AUTOMATYCZNE
WODNE
PIORĄCE
AKCESORIA
Popularność
30 produktów

STAŁE RATY 0% I DO PÓŁ ROKU NIE PŁACISZ.

Moc silnika [W]: 2400
Typ filtra: Piankowy
Pojemność pojemnika/worka [l]: 2
Zasięg pracy [m]: 8
349 36
58,22 zł x 6 rat 0%
I do pół roku nie płacisz! I raty 0%
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 2200
Typ filtra: Gąbkowy
Pojemność pojemnika/worka [l]: 5
Zasięg pracy [m]: 5
Funkcje: Praca na mokro, Regulacja mocy ssania
Taniej o 15
403 , 00
388 00
Dostawa 2-5 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 1200
Typ filtra: Zmywalny
Pojemność pojemnika/worka [l]: 7.5
Zasięg pracy [m]: 7.5
Funkcje: Praca na mokro, Regulacja mocy ssania, Zwijacz przewodu
678 70
Dostawa 5-7 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 1600
Typ filtra: Zmywalny
Pojemność pojemnika/worka [l]: 3
Zasięg pracy [m]: 9
Funkcje: Praca na mokro, Regulacja mocy ssania, Turboszczotka
549 99
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 1700
Typ filtra: Wylotowy
Pojemność pojemnika/worka [l]: 6
Zasięg pracy [m]: 11
Funkcje: Praca na mokro, Regulacja mocy ssania, Turboszczotka
1 299 99
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 2000
Typ filtra: Antyalergiczny, Wodny
Pojemność pojemnika/worka [l]: 8
Zasięg pracy [m]: 6.5
Funkcje: Praca na mokro
329 99
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc silnika [W]: 2000
Typ filtra: Wodny
Pojemność pojemnika/worka [l]: 8
Zasięg pracy [m]: 6.5
Funkcje: Praca na mokro, Regulacja mocy ssania
Taniej o 29 , 01
359 , 00
329 99
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Poradniki eksperta

Małe AGD
Odkurzacze to jedna z najbardziej bogatych kategorii sprzętu AGD. Wśród wielu typów znaleźć można tak zwane modele wodne. Są to odkurzacze, w których separacja zanieczyszczeń następuje po prostu w zbiorniku wodnym. Zależ...
Małe AGD
Cichy odkurzacz, który skutecznie odkurza różne typy podłóg, to w każdym domu prawdziwy skarb. Jednak o ile wybierając odkurzacz, szukamy sprzętu o dużej mocy ssania i zaawansowanych rozwiązaniach, o tyle nie zawsze myśl...
Małe AGD
Odkurzacz to jedno z najważniejszych i nieodzownych urządzeń domowego użytku. Wybór tych sprzętów na rynku jest bardzo duży, dlatego zakup tego odpowiedniego dla siebie wcale nie jest łatwy. Szukasz nowego modelu, który ...
Małe AGD
Odkurzanie jest w każdym domu jedną z podstawowych czynności, wykonywaną przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia. Nic dziwnego, że poświęcając na to wiele czasu, oczekujemy od odkurzacza skuteczności oraz wygody i komfo...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza wodnego?

Pod względem użytkowym odkurzacz wodny nie różni się znacząco od tradycyjnego. Jego skuteczność i efektywność są jednak wyjątkowe. Z pewnością wybierając go, w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na moc. Wpływa ona na siłę ssania oraz zużycie energii. Oprócz niej Twoją uwagę powinna przykuć pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Zazwyczaj wynosi ona przynajmniej 2 l. To wystarczy na posprzątanie całego mieszkania. Po zakończeniu odkurzania i tak każdorazowo musisz opróżnić zbiornik z wodą. Oprócz tego znaczenie ma zastosowany system filtracji. Choć woda zatrzymuje większość zanieczyszczeń, to ostatnim etapem filtracji powinien być dobrej jakości filtr powietrza wylotowego. Znaczenie ma również zasięg pracy: im jest większy, tym rzadziej będziesz musiał przepinać odkurzacz między gniazdkami. W najlepszych modelach może wynosić nawet ponad 11 m. Duży zasięg pracy jest przydatny w większych mieszkaniach. Na koniec warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych funkcji, np. sprzątania na mokro (przyda się ona do usuwania rozlanych płynów), oraz dołączone ssawki i szczotki.

Jak działa odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny (lub inaczej: z filtrem wodnym) jest wyposażony w pojemnik na zanieczyszczenia. Przed rozpoczęciem pracy napełnij go wodą do wskazanego poziomu. Możesz do niej dodać również kilka kropel olejku zapachowego. Po umieszczeniu zbiornika w obudowie odkurzacza i rozpoczęciu pracy urządzenie zasysa zanieczyszczenia i topi je w wodzie. Nasączone wodą cząsteczki kurzu, pyłu i brudu nie wydostają się ze zbiornika. Dzięki temu powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz jest czyste oraz przyjemnie nawilżone. Po zakończeniu sprzątania wylej zanieczyszczenia oraz umyj i osusz pojemnik.

Gdzie sprawdzi się odkurzacz wodny?

Filtracja wodna sprawdzi się wszędzie, gdzie przywiązuje się wagę do absolutnej czystości. Dlatego odkurzacz wodny dla alergika jest niemalże koniecznością. Jest on w stanie zatrzymać 99,98 proc. zanieczyszczeń, w tym najdrobniejszego pyłu. Odkurzacze wodne docenią także osoby z chorobami dróg oddechowych, np. astmatycy. To również dobry wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ bardzo skutecznie usuwa kurz. Wreszcie posiadacze zwierząt domowych docenią w odkurzaczach wodnych nie tylko siłę ssania, ale również odświeżanie powietrza i likwidowanie przykrych zapachów.

Odkurzacz wodny - co to takiego?


Odkurzacz wodny to nic innego jak odkurzacz z wbudowanym filtrem wodnym, który odznacza się znacznie większym stopniem pochłaniania zanieczyszczeń. Kurz, roztocza i inne okruszki zostają zatrzymane w specjalnym zbiorniku na wodę, zapewniając idealną filtrację. Co ważne, poza perfekcyjnym odkurzaniem podłogi urządzenia tego typu zapewniają również oczyszczenie powietrza, ponieważ przez filtr wylotowy nie wydostają się żadne zanieczyszczenia. Odkurzacze z filtrem wodnym są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na dokładnym czyszczeniu mieszkania, w tym dla alergików. 


Na co zwracać uwagę kupując odkurzacz wodny?


Obecnie odkurzacze wodne dostępne są w różnych wariantach różniących się zarówno wyglądem, jak i parametrami technicznymi. Dokonując wyboru, warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością odkurzacza, jak również wygodą podczas domowych porządków, ponieważ urządzenia do sprzątania mają przede wszystkim ułatwiać nam codzienne czynności. Poza odkurzaczem z filtrem wodnym dostępne są także 
odkurzacze automatyczne, które praktycznie całą pracę wykonują za nas. 

Odkurzacz na wodę powinien przede wszystkim spełniać nasze wymagania, dlatego podstawowe parametry dobieramy do własnych potrzeb zwracając uwagę m.in. na:


  • Rodzaj filtra – dużą popularnością cieszą się odkurzacze z filtrem HEPA, które cechuje pochłanialność nawet 99% zanieczyszczeń.

  • Waga odkurzacza – odkurzacze wodne ze względu na dodatkowy pojemnik na wodę zwykle są stosunkowo duże i ciężkie. Jeśli odkurzacz będzie często przenoszony jego waga, powinna jednym z czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. 

  • Pojemnik na wodę - jeśli sprzątamy niewielkie powierzchnie i nie mamy potrzeby zużywania sporej ilości wody, wystarczający może okazać się mniejszy model odkurzacza z małym pojemnikiem. Większy zbiornik natomiast pozwala na oszczędzenie czasu, ponieważ nie musimy go często opróżniać. 

  • Regulacja mocy – im wyższa moc odkurzacza, tym bardziej wydajny będzie, jednak również zużycie energii wzrośnie. Niektóre odkurzacze mają funkcję regulacji mocy, dzięki czemu możemy dostosować siłę ssania do naszych wymagań. 

  • Stopień hałasu – odkurzacz kojarzy się głównie ze sporym hałasem, jednak niektóre modele zapewniają cichą i komfortową pracę.  

  • Dodatkowe opcje – jeśli sprzątamy różne powierzchnie, warto zwrócić uwagę na dodatkowe końcówki, a także na opcję odkurzania na mokro, czy funkcję piorącą.
   

Jaki odkurzacz wodny wybrać?


Odkurzacz wodny to urządzenie zdecydowanie ułatwiające codzienne porządki, jednak jego wybór nie należy do najprostszych. Poza znacznymi różnicami pod względem parametrów odkurzacze z filtrem wodnym dostępne są również w kilku wersjach. Najpopularniejsze są odkurzacze standardowe, do których często jesteśmy przyzwyczajeni. Z kolei 
odkurzacze pionowe często poza możliwością odkurzania posiadają także funkcję mycia oraz dodatkowe turboszczotki.   

Warto zaznaczyć, że nie każdy odkurzacz wodny to jednocześnie 
odkurzacz piorący. Istotną różnicą jest to, że odkurzacze piorące posiadają dodatkowe funkcje umożliwiające m.in. pranie dywanów i tapicerki, czy odkurzanie na mokro. Odkurzacze piorące nie zawsze są wyposażone w filtr wodny, mogą bowiem mieć filtr piankowy, zmywalny, antyalergiczny lub cykloniczny lub wylotowy. Zobacz także produkty z kategorii: odkurzacze bezworkowe, odkurzacze workowe roboty mopujące oraz odkurzacze samochodowe i odkurzacze akumulatorowe.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756