Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Poradziła sobie z zarośniętą mchem kostką brukową, brudną elewacją, terenówką całą od błota, a nawet z rusztami od grilla. Myjka jest mocna i zaskakująco cicha. Jest też ciężka, ale dobry sprzęt musi ważyć. Jedynie wąż jest dość sztywny i się czasami „zakręca”, ale to drobnostka. Używam razem z pianownicą, wychodzi lepiej, a chemia nie przechodzi przez pompę myjki. W tej cenie chyba najlepszy wybór. Długo się zastanawiałem i nie żałuję, jestem zadowolony. Polecam
Myjka wygląda na solidna konstrukcję, obsługa pistoletu i lancy jest intuicyjna, posiadam od kilku ładnych lat myjkę serii k2, mam nadzieję, że i k7 będzie służyła bezawaryjnie tak samo długo. Sprzęt ma moc i do prac przydomowych jest nieoceniony. T-Racer to niestety okrojona wersja 7plus, brak dyszy spłukującej na czole przystawki. Niestety to odkryłem dopiero po rozpakowaniu urządzenia.
Myjka kupiona z myślą o wyczyszczeniu kostki brukowej, która nie była czyszczona 20 lat. Efekt zaskakujący. Polecam dobrać do zestawu pianownice, świetnie nada się do mycia samochodu czy nawet okien z zewnątrz. Super sprzęt ciśnienie wystarczające do mycia kostki brukowej przed domem czy czyszczenia auta. Na + cena, która idzie w parze z jakością. Jak najbardziej polecam!
Choć początkowe wrażenie zaburzone przez ilość/jakość użytego plastiku w produkcie, natomiast wszystko zginęło po uruchomieniu. Najważniejsze czyli ciśnienie wysokie jak na tak niewielki sprzęt, lanca wykonana jak przystało na Karcher, możliwość zakupu dodatkowych lanc i końcówek, również w MediaExpert. Produkt zdecydowanie wart swojej ceny.
Ciężka myjka, nie jest to plastikowa zabawka, co skutkuje tym, że nie nadaje się do częstego transportu po schodach. Spisuje się dobrze, koniec węża na zwijadle trzeba przymocować wtedy dobrze się nawija.
Praktyczna, łatwa w użyciu, w miarę lekka, dobrze czyszcząca myjka. Super sprawa do ogarnięcia prac ogrodowych, mycia samochodu, rowerów. Jest to produkt który zasługuje na bardzo dobrą opinię❤️
Myjka bardzo dobrze sprawdziła się podczas czyszczenia elewacji domu. Bez problemu usunąłem nią nalot na tarasie po północnej stronie domu. Moc wystarczająca, niska waga .
Tradycyjne mycie za pomocą wiadra z wodą to na szczęście przeszłość. Dopiero woda pod ciśnieniem dotrze w każde miejsce, aby skutecznie pozbyć się brudu. Najlepsza do czyszczenia jest myjka ciśnieniowa. Ranking 10 modeli...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej?
Myjka ciśnieniowa coraz częściej staje się standardowym sprzętem przydomowym. To bardzo przydatne urządzenie nie tylko w garażu do mycia samochodu, ale również do zadbania o sprzęty i urządzenia ogrodnicze, teren wokół domu, taras, a nawet elewację czy podjazd. W zależności od potrzeb i ostatecznego przeznaczenia, podczas wyboru tego sprzętu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Katalog ważnych aspektów zamyka się w sześciu istotnych parametrach. Należą do nich: maksymalne, wytwarzane przez sprzęt ciśnienie, maksymalna temperatura dopływu, długość węża, przez który wydostaje się woda pod ciśnieniem, pojemnik na detergent, rozmaite końcówki myjki, umieszczane na pistolecie oraz całkowita waga urządzenia. Wszystkie wymienione parametry będą miały istotny wpływ na wydajność oraz komfort obsługi i użytkowania sprzętu. Na koniec, warto też wziąć pod uwagę materiał wykonania myjki, który powinien być solidny i odporny na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.
Jak działa myjka ciśnieniowa?
Myjka ciśnieniowa podczas prawidłowego działania generuje silny natrysk wody, który uwalniany jest przez wąż zakończony pistoletem i z odpowiednią do danej czynności końcówką. Do wygenerowania natrysku użyte zostaje ciśnienie, wytworzone przez pompę, która umieszczona jest wewnątrz myjki. Woda może zostać dostarczona do myjki na kilka sposobów. Jednym z nich jest wbudowany zbiornik wody. Najbardziej wydajne sprzęty to te, do których woda doprowadzana jest poprzez stałe łącze z sieci wodociągowej.
Co można myć myjką ciśnieniową?
Myjka ciśnieniowa to bardzo wszechstronne urządzenie. Możemy nią myć zarówno duże powierzchnie, jak podjazdy, podłogi tarasowe, elewacje budynków, jak i trudniej dostępne miejsca. Efekt osiągniemy dzięki nałożeniu na pistolet odpowiedniej do czyszczenia danej powierzchni końcówki. Myjką ciśnieniową skutecznie umyjemy i wyczyścimy również samochód, rower, wszelkiego rodzaju urządzenia, sprzęty i meble ogrodowe, jak również elewacje czy ogrodzenia, wykonane z rozmaitych materiałów.
Myjka ciśnieniowa – rodzaje
Myjki ciśnieniowe są urządzenia przydatnymi zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w przypadku profesjonalnego wykorzystania. Myjki wysokociśnieniowe w zależności od ciśnienia oraz wydajności tłoczenia wody sprawdzają się doskonale do czyszczenia ogrodu, mycia kostki, tarasów, czy samochodów, a nawet elewacji. Niektóre z tego typu urządzeń sprawdzają się do mycia dróg, a nawet piaskowania. Ze względu na wykorzystanie myjki ciśnieniowe dzielimy na amatorskie oraz profesjonalne, które nadają się do:
wykorzystania okazjonalnego,
częstego stosowania do mycia,
do regularnego mycia dużych powierzchni.
Ponadto, myjki ciśnieniowe dzieli ze względu na rodzaj wykorzystanego napędu:
Myjki elektryczne – zwykle ten rodzaj myjek jest najlżejszy i nadaje się do użytku domowego. Myjki wysokociśnieniowe elektryczne są najpopularniejsze w przypadku zastosowania domowego.
Myjki spalinowe – są zasilane benzyną lub olejem spalinowym. Zwykle myjki wysokociśnieniowe spalinowe służą do wykorzystania profesjonalnego w firmach.
Myjki hybrydowe – umożliwiają podłączenie do zasilania elektrycznego, jak również pracę dzięki energii akumulatora. Takie myjki sprawdzają się zwłaszcza do mycia powierzchni, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka.
Myjka wysokociśnieniowa - jakie maksymalne ciśnienie?
Myjki wysokociśnieniowe działają na zasadzie wytworzonego ciśnienia, od którego zależy efektywność mycia. Warto jednak zaznaczyć, że wysokie ciśnienie nie w każdym przypadku będzie konieczne. Do czyszczenia delikatnych powierzchni sprawdzają się myjki z nieco niższym ciśnieniem.
Myjki ciśnieniowe do użytku domowego zwykle wytwarzają ciśnienie na poziomie:
5 barów – są to kompaktowe myjki przenośne, sprawdzające się w podróży.
Na efektywność mycia przy pomocy myjki wysokociśnieniowej duży wpływ ma nie tylko ciśnienie, ale także wydajność tłoczenia wody oraz rodzaj zastosowanej lancy. Np. profesjonalne myjki wysokociśnieniowe Bosch tłoczą nawet 800 litrów wody na godzinę. Natomiast urządzenia przeznaczone do użytku domowego zwykle oscylują na poziomie 300-500 litrów.
Myjka ciśnieniowa – zastosowanie
Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które przynajmniej raz na jakiś czas przydaje się w każdym domu i w ogrodzie. Są jednak osoby, które regularnie korzystają z myjki wysokociśnieniowej, wykonując domowe porządki. Amatorskie zastosowanie myjek wysokociśnieniowych pozwala na mycie nie tylko dużych powierzchni, ale także ciężko dostępnych miejsc.
Myjki wysokociśnieniowe służą m.in. do prac takich jak:
mycie samochodów i rowerów;
mycie urządzeń ogrodowych, np. kosiarek, kos spalinowych;
mycie elewacji i ogrodzeń;
czyszczenie kostki, ścieżek, tarasów;
usuwanie ciężkich zabrudzeń, np. błota, plam z oleju.
Jeśli chcemy stosować myjkę do prac w domu i w ogrodzie, warto wybrać model wyposażony w dodatkowe części wymienne. Ważny w tym przypadku jest także zbiornik na detergenty oraz funkcja podgrzewania wody. Myjki oraz wszystkie niezbędne akcesoria do myjek wysokociśnieniowych znajdziesz na naszej stronie.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756