Popularność
30 produktów
Loading
Rodzaj: Proszkowa
Typ: Samochodowa
Masa środka gaśniczego: 1 kg
Ciśnienie robocze [bar]: 12
Czynnik roboczy: CO2
Zakres temperatur stosowania: -30 °C do +60 °C
Możliwość wielokrotnego napełniania: Tak
Skuteczność:
44 99
46,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
46,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
84 99
89,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
89,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
69 99
79,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
79,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Gaśnica w Media Expert


W samochodach osobowych jest obowiązkowym wyposażeniem, podobnie jest w biurach czy innych obiektach użyteczności publicznej oraz na łodziach i w przyczepie kampingowej. W mieszkaniach oraz domkach takiego obowiązku nie ma, a właśnie tam się przydają. Oto jaką gaśnicę kupisz w Media Expert.


Jak działa?


To ważne, gdyż może się zdarzyć, że nie będziesz musiał używać gaśnicy w ogóle, ale jeżeli jednak zdarzy się taka konieczność, lepiej być na nią przygotowanym. Oto podstawowe kroki, zanim wezwiesz straż pożarną. Po pierwsze musisz usunąć zabezpieczenie. Po drugie musisz skierować wylot zaworu na źródło ognia i nacisnąć dźwignię. Teraz w odległości około 1 m gasisz ogień, trzymając urządzenie w pionie. Ta instrukcja dotyczyła domowej, płynowej gaśnicy. Jest to model, który możesz napełniać wielokrotnie.


Dostępny rodzaj i typ gaśnicy


W media Expert do kupienia jest gaśnica płynowa, środkiem gaśniczym jest tu piana gaśnicza (koncentrat środka pianotwórczego i wody). Tego typu gaśnica może pomóc ugasić pożar zarówno w obiekcie użyteczności publicznej, jak i w domu, ponieważ ma szeroki zakres gaszenia. Gaśnica proszkowa wyróżnia się dużą skutecznością, można jej używać w samochodzie osobowym i dostawczym, na łodzi, na kampingu (zależnie od jej wielkości i pojemności). W domkach jako zabezpieczenie takich pomieszczeń, jak garaż czy w kotłowniach. Gaśnica śniegowa – tu środkiem gaśniczym jest sprężony dwutlenek węgla i stosuje się ją wszędzie tam, gdzie płonie np. nafta, benzyna, alkohol, farby, lakiery czy ciała stałe, które się topią.


Jakiego rodzaju pożary gaszą poszczególne gaśnice?


Pożar typu A – płoną materiały stałe np. drewno, papier, tkaniny, czyli tzw. ciała stałe. Pożar typu B – palą się ciecze np. benzyna czy nafta oraz materiały stałe, topiące się, np. parafina czy też farby. Pożar typu C – płoną gazy, a wśród nich metan, wodór czy gaz ziemny. Pożar F – dotyczy olejów oraz tłuszczów. Gaszenie sprzętu elektrycznego – dotyczy żelazka, czajnika czy tostera. Na każdej takiej gaśnicy umieszczony jest piktogram, informujący, o tym, jakiego rodzaju ogień dane urządzenie gasi. Niektóre modele mają je nawet trzy. Gaśnica proszkowa domowa potrafi zgasić pożary A, B i C, zaś płynowa domowa pożar A i F


Informacje na gaśnicach


Znajdziemy je na większości korpusów gaśnic. Poza rodzajem pożaru, jaki dana gaśnica gasi, znajdziemy również takie informacje, jak rodzaj gaśnicy (proszkowa, śniegowa czy płynowa) oraz jaki środek gaśniczy w niej zastosowano, jak należy jej używać, w jakiej odległości, do czego należy jej używać. Informacje są o tyle ważne, że pozwolą opanować ogień.


Waga urządzenia


Ile waży gaśnica – jest to istotny parametr dla tych, którzy zdecydują się mieć ją w domu, zwłaszcza dla osób starszych, dla których rzeczy ciężkie są problemem. Trzeba jednak wiedzieć, że waga urządzenia, to nie jest to samo, co masa środka gaśniczego, ta jest zwykle mniejsza. Ciężar obejmuje wszystko, tzn. i masę środka gaśniczego, i obudowę urządzenia. Waga dostępnych w Media Expert gaśnic wynosi zatem: 1,6, 1,7, 3,4, 6,5 oraz 9,3 kg. Niektóre z nich można wielokrotnie napełniać. Domowe urządzenia nie powinny zatem być kłopotliwe w obsłudze.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756