Meble ogrodowe

(1241)

Meble ogrodowe


Meble ogrodowe są niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni wokół domu. Jeśli lubimy spędzać czas na zewnątrz, a do tego dysponujemy pięknym ogrodem – albo nawet po prostu tarasem czy balkonem – to ciekawe meble, akcesoria oraz dodatki staną się ozdobą naszej przestrzeni.


Meble tarasowe, ogrodowe, balkonowe…


Meble balkonowe czy na taras lub do ogrodu stanowią nie tylko praktyczny dodatek, ale także są elementem wystroju, dzięki któremu nasze miejsca nabierają unikalnego charakteru. Wybór mebli tarasowych jest ogromny i umożliwia dopasowanie ich do własnych potrzeb, a także wrażliwości estetycznej.


Meble ogrodowe, które dostępne są w sklepach, często są odpowiedzią na panujące obecnie trendy w wystroju. Niekiedy są wyrazem krótkotrwałych mód, ale zwykle pozwalają się wkomponować zgodnie z najpopularniejszymi, długo aktualnymi trendami.


Jednymi z najpotrzebniejszych mebli ogrodowych są fotele oraz stoły. Można je kupić oddzielnie, tworząc własne unikalne kompozycje stylistyczne, jak też wybrać zestawy mebli o tym samym wyglądzie. W zestawach ogrodowych zazwyczaj znajdziemy dwa fotele ogrodowe i stół, a w tych bardziej rozbudowanych także niewielką sofę. Mniejsze zestawy zawierają najczęściej niewielki, dwuosobowy stolik oraz dwa fotele. Dominującymi materiałami są drewno oraz tworzywa sztuczne, które jednak często ma całkiem oryginalną estetykę – można wybrać na przykład zestaw mebli imitujących rattanową plecionkę.

W sklepach znajdziemy zestawy mebli odpowiednich niemal na każdą przestrzeń. Nawet na małym balkonie zmieści się niewielki kwadratowy stolik z dwoma krzesłami.


Meble ogrodowe i najnowsze trendy w wyposażeniu


Już od kilku lat coraz bardziej zauważalnym trendem jest umieszczanie w ogrodzie czy na tarasie podwieszanych foteli. Mogą mieć one bardzo różne kształty – jedne przypominają przytulne ptasie gniazdko, inne są niczym bujany leżak, na którym wygodnie się położymy bez problemu prostując nogi.


Od paru sezonów zainteresowaniem cieszą się także hamaki, które wracają w coraz bardziej śmiałych formach i coraz ciekawszej kolorystyce. Uwagę zwracają hamaki w stylu rustykalnym, plecione z wielobarwnych włókien, tworzących pasy, a także królujące od kilku lat boho. Styl ten odznacza się wykorzystaniem jasnych barw i delikatnych, fikuśnych dodatków, takich jak wszechobecne pompony, ażury i plecionki z oryginalnymi wzorami.


Kiedy potrzebujesz cienia


Nie każdy ogród porastają duże drzewa, które zapewnią nam schronienie w upalne dni. Jeśli w ogrodzie brak cienia, to parasol lub pawilon ogrodowy będzie świetnym rozwiązaniem problemu.

Parasole mogą różnić się między sobą nie tylko wielkością i wzorem, ale także sposobem instalacji.


Innym rozwiązaniem i sposobem na trochę cienia jest ustawienie pawilonu, czyli lekkiej konstrukcji, która jest wręcz nieodzowna podczas letnich przyjęć w ogrodzie. Pawilon może mieć składane ścianki, które chronią przed warunkami pogodowymi, takimi jak deszcz czy wiatr. Zaletą pawilonów w porównaniu ze stałymi konstrukcjami jest ich lekkość i mobilność. Taki pawilon zawsze możesz zabrać w drogę i skorzystać z niego podczas weekendu za miastem, urlopu nad jeziorem czy zawsze wtedy, kiedy kiepska pogoda utrudnia korzystanie z ogrodu czy tarasu.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756