Poradniki Eksperta

Duża skrzynia ogrodowa – ranking [TOP5]

 2023-04-19 

Nie jest to stara szafka z płyty czy nawet drewna, która po jednym sezonie zostawiona na powietrzu straci wygląd albo wręcz się rozeschnie. A może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy mebel postawicie pod dachem, w jakiejś szopce. W tym przypadku jest to naprawdę duża skrzynia ogrodowa. Dosyć często zadajecie pytanie, do czego miałaby służyć duża skrzynia ogrodowa, jeśli na działce czy w ogrodzie jest specjalnie zbudowana altanka? Zastosowań jest wiele, bo okazuje się, że sama altana czy składzik to za mało. Każdy ma przecież rzeczy, których nie ma gdzie schować w domu, szczególnie, gdy przydają się właśnie w ogrodzie. A dlaczego ma być właśnie duża? Swoją drogą, z czego powinna być zrobiona, skoro zostaje w ogrodzie? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym materiale. Zrobimy specjalnie dla Was zestawienie, czyli ranking takich skrzyń.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

9.5 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.0 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

Konstrukcja skrzyni

Skrzynie ogrodowe wyglądem przypomina prostopadłościan, czasem sześcian, rzadziej jest okrągła. Najczęściej otwierana bywa od góry za pomocą podnoszonego wieka, które zwykle umocowane jest na zawiasach. Może mieć też kłódkę i być zamykana na kluczyk, jeśli chowane do niej rzeczy są dla Was cenne. Inny model ma podnoszone do góry wieko, podobnie jak większość, ale dodatkowo ma też z przodu drzwiczki, można, zatem powiedzieć, że cała jest otwierana. Do takiej łatwiej jest wkładać rzeczy o nietypowych rozmiarach, a takich w ogrodzie przecież nie brakuje.

Można przechowywać narzędzia

Możliwości jest wiele, a zależą od tego, co akurat jest w ogrodzie lub na działce, a czego nie warto wnosić albo zawozić do domu, kiedy robi się porządki po sezonie. Wśród takich rzeczy są różne narzędzia ogrodnicze – grabki, pazurki, łopatka, a nawet konewka – wiadomo, że będą one przydatne w nowym sezonie, a nawet w całym okresie letnim, więc nie ma co ich zabierać do domu. Teraz akurat znowu zaczynają się ogrodowe prace, więc taka skrzynia, to prawdziwy skarb, bo wszystko w niej się znajdzie.

W sam raz na zabawki

Plastikowe zabawki najmłodszych są tym, czego nie warto zabierać do domu, zwłaszcza, że odkryte na nowo w przyszłym sezonie będą się podobały podwójnie. Zwłaszcza, że dwu- czy trzylatek nadal będzie stawiał babki z piasku, jeździł małym samochodzikiem po grządkach czy też koniecznie „pomagał” w ogrodzie, używając swoich plastikowych narzędzi. Lada moment trzeba będzie je zatem wyjąć ponownie.

Doskonała krzesełka ogrodowe

W skrzyni o odpowiednio dobranych wymiarach idealnie się mieszczą plastikowe ogrodowe krzesełka, tym bardziej, jeśli są wstawiane jedno w drugie. Inne tego typu rzeczy, które latem wystawia się do ogrodu, np. składany stolik ogrodowy czy też parasol przeciwsłoneczny w pokrowcu także można w niej przechowywać nie tylko zimą. Oczywiście, mimo iż będą dobrze zamknięte, wszelkie plastikowe rzeczy należy umyć albo chociaż opłukać z kurzu i dobrze wytrzeć. Przechowywane w dużej skrzyni ogrodowej, na pewno nie stracą swoich kolorów. Zresztą każdego wieczora albo po weekendzie, warto ponownie wstawić te rzeczy do skrzyni, chociażby dlatego, że może padać.

Inne zastosowanie

Jeśli ktoś mieszka w domku jednorodzinnym, taka skrzynia doskonale się przyda, żeby ustawić w niej pojemniki z posegregowanymi odpadami. Zmieści nawet trzy takie „wiadra” czy też torby na śmieci, a na pewno będzie to wyglądało bardziej estetycznie, jeśli znajdzie się razem i to w zamknięciu. Przy okazji warto przypomnieć, że odpady z domków czy też działek nie są odbierane codziennie, przynajmniej plastiki i papier.

Jak powinna być duża?

To oczywiście zależy od tego, co zamierzacie w niej trzymać, dobrze jest zmierzyć najdłuższą lub najwyższą rzecz i do niej dobrać skrzynię. Jeśli będą w niej tylko drobne narzędzia albo zabawki dzieci, to wystarczy taka np. 78 x 49,8 x 59 cm. Jeśli natomiast chcecie chować w niej rzeczy większe, powinna być przynajmniej szeroka na metr, a może nawet większa. Musi też być wysoka oraz powinna mieć odpowiednią głębokość – te, które są w sprzedaży na pewno spełnią Wasze oczekiwania, gdyż mają różne wymiary. Wiele również zależy od tego czy będzie stała na zewnątrz, czy pod dachem, jeśli macie ją gdzie schować, bo to rzutuje na żywotność materiału, z jakiego będzie zrobiona taka duża skrzynia ogrodowa. Te, dostępne w sklepie są z materiałów bardzo odpornych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756