Popularność
30 produktów
Loading
Okres pochłaniania: 2 miesiące
Pojemność [ml]: 210
6 99
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
72 45
89,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
89,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
10 99
Dostawa 5-7 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
32 99
Dostawa 5-7 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
14 99
Dostawa 5-7 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
14 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
9 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
9 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
12 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Rekomendacje Klientów

Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie pochłaniacza wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci pomoże Ci zwalczyć uporczywą wilgoć oraz przykre zapachy w pomieszczeniach. Możesz wybrać pochłaniacz wilgoci np. w tabletkach albo z granulatem umieszczonym w pojemniku. Ważnym parametrem jest tu czas działania tego małego urządzenia. W niektórych modelach okres pochłaniania wilgoci może trwać nawet kilka miesięcy. W dużym stopniu zależy to od stopnia wilgotności w danym pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również zasięg działania pochłaniacza, który warto dostosować do wielkości miejsca, w którym ma być postawiony. Decydując się na zakup pochłaniacza, warto również mieć na uwadze dodatkowe czynniki, np. estetyczny wygląd, dodatkowe wkłady w zestawie. W przypadku niektórych modeli podczas ich użytkowania rozchodzi się po pomieszczeniu piękny, np. kwiatowy, zapach. Ponadto nie pobierają one prądu (z wyjątkiem modeli elektrycznych) i nie emitują hałasu.

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci usuwa wilgoć z powietrza za pomocą tabletek albo granulatu, które pochłaniają jej nadmierną ilość. W trakcie tego procesu stopniowo zmniejszają one swoją objętość, by z czasem ulec całkowitemu rozpuszczeniu. W pierwszej fazie wilgoć zbiera się we wkładzie, który zwiększa swoją wagę. Następnie absorbent zaczyna się skraplać, a na dnie pojemnika zbiera się woda. Po jego wypełnieniu wodę należy wylać, a wkład wymienić na nowy (w zależności od modelu).

Gdzie sprawdzi się pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci z wymiennymi wkładami sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wilgoć występuje naturalnie. A więc warto go umieścić np. w łazience, kuchni czy w piwnicy. Niektóre modele pochłaniaczy są przeznaczone do samochodów. Dzięki nim można wyeliminować np. problem zaparowanych szyb. Ponadto pochłaniacze pomocne są również w zwalczaniu wilgoci i nieprzyjemnych zapachów w szafach. Dla zapewnienia optymalnej skuteczności należy je umieścić w głębi mebla.

Pochłaniacz wilgoci - pomoc w zwalczeniu grzybów i zarazków


W okresie zimowym, kiedy utrudnione jest regularne wietrzenie pomieszczeń, problemem staje się uporczywa wilgoć, negatywnie wpływająca na nasz stan zdrowia. Ból zatok, głowy, katar i problemy z oddychaniem mogą wskazywać na niekorzystny mikroklimat, który wypełnia wnętrza. Zbyt wysoka wilgotność przejawia się w postaci grzybów i pleśni osadzających się na ścianach, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także są dla nas szkodliwe. Aby zadbać o optymalny poziom nawilżenia powietrza w Twoim domu czy biurze, warto zaopatrzyć się w funkcjonalny pochłaniacz wilgoci.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pochłaniacza wilgoci?


Wilgotne powietrze staje się problemem kiedy osiąga wartość powyżej 65%. Optymalny poziom dla człowieka to 40-60%, a taką wartość pomaga uzyskać pochłaniacz wilgoci. To wielofunkcyjne urządzenie przyczynia się do realnego wzrostu jakości wdychanego powietrza. Specjalne filtry oraz funkcja jonizacji pozwalają dodatkowo oczyścić je z wszelkich toksyn i nieprzyjemnych zapachów takich jak np. dym papierosowy. Cyfrowy wskaźnik, który znajduje się na pochłaniaczu wilgoci, informuje o poziomie nawilżenia powietrza, a tryb auto uruchamia go w momencie, kiedy jest to potrzebne. Funkcja timera ułatwia obsługę urządzenia, gdyż pozwala ustawić pożądany czas jego pracy oraz moment jej zakończenia. Specjalny czujnik kontroluje temperaturę pochłaniacza wilgoci i zabezpiecza go przed przegrzaniem, a blokada przycisków chroni go przed dziećmi.


Pochłaniacz wilgoci - czy warto?


Urządzenie jest nie tylko funkcjonalne, ale również ekonomiczne. Duży zbiornik na wodę zapobiega jego częstemu uzupełnianiu, a ilość energii, którą pochłaniacz wilgoci wykorzystuje do pracy, jest niewielka. W razie nieprawidłowego zamocowania pojemnika urządzenie informuje o tym za pomocą czerwonej diody bądź komunikatu na wyświetlaczu. Dodatkowo mała wielkość i klasyczny design urządzenia pozwala dopasować go do każdego wnętrza. Pochłaniacz wilgoci jest także bardzo mobilny, specjalny uchwyt oraz kółka umożliwiają łatwe przenoszenie go między pomieszczeniami. Prosta obsługa i wybór trybów pracy pozwalają dostosować jego działanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. 


Kto powinien go kupić pochłaniacza wilgoci?


Pochłaniacz wilgoci to doskonałe narzędzie, które sprawdzi się zarówno w czasie zimy, jak i podczas zwykłych obowiązków domowych takich jak np. gotowanie, kiedy wilgotność powietrza naturalnie wzrasta. Urządzenie jest pomocne dla osób zmagających się z dolegliwościami ze strony górnych dróg oddechowych, gdyż pochłaniacz wilgoci może znacząco przyczynić się do poprawy jakości powietrza w domu. 


Sprzęt doskonale sprawdzi się także w biurach, gdyż utrzymanie w nich odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza sprzyja koncentracji i sprawnemu funkcjonowaniu umysłu. Tryb cichy pochłaniacza wilgoci umożliwia jego pracę także w nocy, przyczyniając się do poprawy jakości snu, a także wyglądu skóry. Nie zwlekaj i już dziś wejdź na stronę Media Expert i zapoznaj się z szeroką ofertą pochłaniaczy wilgoci. Zobacz także produkty z kategorii: nawilżacze powietrza, nawilżacze ultradźwiękowe, nawilżacze powietrza z jonizatorem, nawilżacze parowe, oczyszczacze powietrza, osuszacze powietrza, wentylatory, wentylatory kolumnowe, cyrkulatory, termowentylatory oraz klimatyzatory przenośne.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756