Poradniki Eksperta

Grill węglowy – ranking [TOP10]

 2024-04-05 

Sezon grillowy rozpocznie się już niedługo, dlatego to już ostatni dzwonek, aby znaleźć model, który będzie idealnie pasować do Twoich potrzeb. W naszych sklepach znajdziesz grille przystosowane do przygotowywania dużych, jak i małych porcji smażonego mięsa lub warzyw. Wybrane modele zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji dodatkowych, znacznie ułatwiających przygotowywanie posiłków. Jaki zatem wybrać grill węglowy? Ranking proponuje niezwykle ciekawe modele. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym grillom dostępnym obecnie na rynku.

10.0  / 10
499,99 zł
10.0  / 10
220,97 zł
10.0  / 10
159,99 zł
9.5  / 10
439,99 zł
9.5  / 10
329,99 zł
9.0  / 10
579,99 zł
9.0  / 10
179,99 zł
8.5  / 10
279,99 zł
8.5  / 10
419,99 zł
8.5  / 10
189,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Regulowana wysokość paleniska

Półka dolna i boczna

Żeliwny ruszt

Znaczna waga – 30 kg

Ten grill węglowy, ranking otwiera niezwykle rozbudowanym zestawem funkcji ułatwiających obsługę i czyszczenie poszczególnych elementów. Żeliwny ruszt składający się z 3 elementów pozwala na smażenie, a także podgrzewanie wybranych produktów dzięki części dolnej i górnej. Powierzchnia dostępna do przygotowywania jedzenia wynosi 57,7 x 42 cm. Palenisko w formie misy węglowej, możesz ustawić na wybranej wysokości, dzięki dostępnej korbie. Wysuwany popielnik znacznie ułatwia czyszczenie grilla. Solidna pokrywa została wyposażona w regulowane wywietrzniki, pozwalające na swobodny przepływ powietrza. Składana półka boczna z hakami na akcesoria, przydaje się podczas grillowania, tak samo, jak półka dolna przeznaczona na przechowywanie węgla.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Półki na akcesoria i węgiel

Łatwy w czyszczeniu ruszt

Pokrywa z wentylacją

Uchwyty na akcesoria nie są dostępne w tym modelu

Wybierając grill węglowy, duży nacisk powinieneś położyć na komfort obsługi. Ten model ma aż trzy półki: dwie boczne i jedną dolną, co przekłada się na łatwe korzystanie z akcesoriów, a także ustawianie talerzy z gotowym i oczekującym na smażenie jedzeniem. Zamknięta konstrukcja pozwala na uzyskanie wyższej temperatury, którą możesz regulować za pomocą wywietrzników. Otwierana pokrywa opiera się na dwóch wspornikach, co zapobiega jej zamknięciu w razie wietrznej pogody. Powierzchnia rusztu wynosi 40 x 45 cm, a do tego masz możliwość regulowania jego wysokości. Ten mały grill węglowy łatwo można transportować, dzięki zamontowanym kółkom.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość regulacji poziomu cyrkulacji powietrza

Możliwość szybkiej wymiany węgla

Otwierana pokrywa

Zestaw bez bocznych półek

TOYA 99580 to grill węglowy, ranking uzupełniający modelem przystosowanym do małych przyjęć w ogrodzie. Powierzchnia całkowita rusztu w tym modelu wynosi 40 x 45 cm. Największą zaletą tego elementu wyposażenia jest jego chromowana powierzchnia, co przekłada się na proste czyszczenie po skończonej pracy. Ruszt wraz z paleniskiem może być zamknięty dzięki szczelnej pokrywie, wyposażonej w regulowane wywietrzniki, co znacznie ułatwia zarządzanie temperaturą. Wysuwany popielnik pozwoli Ci na szybkie pozbycie się resztek wypalonego węgla. Nasz ranking grilli węglowych nie może pominąć dużego ułatwienia, którym są kółka pozwalające na szybki i prosty transport.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Komin do odprowadzania dymu

Wbudowany termometr

Komora do wędzenia

Nóżki nie oferują możliwości regulacji

TOYA 99513 to grill węglowy, ranking wzbogacający swoją wszechstronnością. Do Twojej dyspozycji jest część przeznaczona do smażenia oraz druga, stworzona do wędzenia wybranych potraw. W pierwszej sekcji możesz skorzystać z rusztu o wymiarach 60 x 30 cm z zamykaną pokrywą. Na jej powierzchni umieszczono termometr, który znacznie ułatwia kontrolę warunków wewnątrz tego grilla. Nadmiar ciepła odprowadzony zostanie kominem z regulowaną przesłoną. Część przeznaczona do wędzenia, znajduje się obok głównej komory, dzięki temu możesz jednocześnie grillować i wędzić. Drewniana półka umieszczona na froncie grilla, pozwoli Ci na wykorzystanie jej do odłożenia akcesoriów lub talerzy z jedzeniem. Dolna półka służy natomiast do przechowywania węgla. Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki grill węglowy wybrać, to może być idealny model.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Składana konstrukcja

Unikatowy design

Żaroodporna płyta

Pokrywa nie jest przymocowana na stałe

Jaki grill węglowy przykuje uwagę gości, a do tego świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania jedzenia? LUND 99595 zdecydowanie należy właśnie do tego typu grilli, oferując niecodzienną stylistykę połączoną z wysoką funkcjonalnością. Nie taki mały grill węglowy, oferuje powierzchnię rusztu 34 x 29,5 cm i 34 x 27,5 cm. Sam możesz zdecydować, czy skorzystasz z obu rusztów, czy wykorzystasz tylko jeden z nich. Co więcej, jeden z nich może być wymieniony na płytę do podgrzewania posiłku lub całkowicie usunięty, np. w celu dołożenia węgla. Wysuwany popielnik pozwala na szybkie pozbycie się resztek węgla. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie i transport tego modelu.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wykończenie ze stali chromowanej

Kratka do podgrzewania

Wysuwany popielnik

Grill bez funkcji wędzenia

Planujesz spore przyjęcie, ale nie wiesz, jaki wybrać do tego grill węglowy? Duży model LUND 99588 oferuje chromowany ruszt, składający się z dwóch części. Dolna służy do smażenia, górna natomiast do podgrzewania. Pierwsza z nich pozwoli Ci skorzystać z powierzchni o wymiarach 57 x 37, co idealnie nadaje się do przygotowywania dużej ilości jedzenia. Zamykana pokrywa z regulowanymi wywietrznikami ułatwia utrzymanie preferowanej temperatury wewnątrz. Ten grill węglowy, ranking może wygrać dzięki funkcjom dodatkowym. Do najważniejszych należą frontowe drzwi pozwalające na dokładanie węgla w trakcie grillowania, a także możliwość regulacji wysokości paleniska za pomocą korby. Wysuwany popielnik pomaga przy szybkim czyszczeniu grilla. Półka boczna została wyposażona w haki na akcesoria, a dolna pozwala na przechowywanie zapasu węgla.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

4 poziomy ustawienia wysokości rusztu

Niska waga 7,1 kg

Składane półki

Model bez pokrywy      

Ranking grilli węglowych warto uzupełnić o model stworzony do szybkiego przygotowania pysznego posiłku. Ruszt z czterostopniową regulacją wysokości, może być całkowicie usunięty w celu czyszczenia. Jego powierzchnia wynosi 53 x 33 cm, a na froncie znajdziesz dwa uchwyty ułatwiające regulację lub wyjmowanie. Dwie składne półki znajdujące się po bokach, ułatwią korzystanie z akcesoriów, a ich składana konstrukcja pozwala na łatwy transport, w czym pomogą również dwa kółka. Mały grill węglowy oferuje ponadto dolną półkę na zapas węgla.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Termometr ułatwiający kontrolę temperatury pod pokrywą

Pokrętło przepływu powietrza z regulacją

Średnica rusztu wynosi 54 cm

Model z jedną półką

Ten grill węglowy, ranking podbija swoim niepozornym wyglądem, za którym skrywa się mnóstwo funkcji ułatwiających przygotowywanie jedzenia na wolnym powietrzu. Chromowany ruszt oferuje dużą powierzchnię smażenia, która wynosi aż 54 cm średnicy. Dodatkowo, do Twojej dyspozycji masz górną półkę rusztu służącą do podgrzewania jedzenia. Zamykana pokrywa została wyposażona w termometr, pozwalający na kontrolę warunków w grillu. W razie konieczności możesz ją regulować za pomocą otworu wentylacyjnego, znajdującego się na szczycie pokrywy. Popielnik umieszczony na dnie całej konstrukcji jest niezwykle prosty w obsłudze, dzięki zastosowaniu ergonomicznego uchwytu. Ranking grilli węglowych zdobywa on również dzięki wygodnej półce dolnej, a także kółkom ułatwiającym transport.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Konstrukcja przeznaczona nad ogniska

Możliwość regulacji wysokości rusztu

Wytrzymały trójnóg

Grillowanie na otwartym ogniu wymaga więcej czasu

Jaki grill węglowy wybrać, jeśli planujesz przygotowywanie jedzenia wprost nad ogniskiem? FARMCOOK E00375 świetnie sprawdzi się właśnie w takich sytuacjach, dzięki unikatowej konstrukcji opartej na trzech solidnych wspornikach wykonanych ze stali nierdzewnej. Rozstawienie zajmie tylko chwilę, a dodatkowo masz pewność, że całość konstrukcji będzie stabilna na każdej powierzchni. Wysokość trójnoga wynosi 185 cm i pozwala na podwieszenie rusztu za pomocą łańcuchów. Wysokość rusztu może być regulowana, a jego powierzchnia wynosi 60 cm średnicy. W celu umycia rusztu, możesz szybko i łatwo odpiąć go od łańcucha. Ten grill węglowy, ranking urozmaica swoją prostotą, ale i szerokim zastosowaniem, ponieważ z łatwością zamiast rusztu podepniesz do niego np. kociołek.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Materiał wykonania jest odporny na warunki atmosferyczne

Ergonomiczny uchwyt ułatwiający transport

Niewielkie rozmiary

Grill bez popielnika

Grill węglowy, duży problem może stwarzać przez swoje rozmiary, ale nie jest to kłopotem w tym modelu. Pomimo niewielkich wymiarów, oferuje palenisko o powierzchni 55 x 39 cm i aż 5-stopniowy zakres regulacji. Ten element możesz z łatwością całkowicie wyjąć z grilla w celu umycia, ponieważ stal chromowana jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne. Pozwala to również na sprawne opróżnienie misy paleniskowej. Wygodny uchwyt w połączeniu z dwoma kółkami sprawia, że ten mały grill węglowy szybko przemieścisz po swoim ogrodzie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756