Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Po długiej analizie mój wybór padł na wideorejestrator GarminDashCam57. Na tu i teraz mogę śmiało napisać - wybór trafiony! Garmin - klasa sama w sobie. Wysoka jakość materiałów, małe gabaryty, rewelacyjna apka, prosta konfiguracja i obsługa. Aplikacja fajnie działa - video zapisane, niezapisane, opcja darmowego przechowywania w chmurze do 24h, obraz na żywo. Plecenia głosowe - prawdziwa rewelacja, asystent kierowcy i ostrzeżenia o fotoradarach - działa bez uwag. Wysoka jakość i czytelność nagrań i obrazów , brak zniekształceń. Na karcie 256GB można zapisać około 24H nagrania w maksymalnej rozdzielczości. Obraz nagrany w słabym oświetleniu i w nocy to prawdziwa rewelacja - zbliżony jakościowo do flagowych smartfonów. Dodatkowo w razie potrzeby w łatwy sposób można wykorzystać do monitoringu ciągłego :). Jestem bardzo zadowolony. Gorąco polecam.
Niestety nie jestem zadowolony z tego wideorejestratora dojść często wyświetla się tylko obraz z przedniej kamery trzeba często resetować wszystko nie nagrywa w pętli oczywiście jest kupiona nowa karta SD Pan w sklepie (Mediaexpert) powiedział że ta karta jest dedykowana do tego wideorejestratora niestety ale kłamał używałem 4 kart sd innych firm i to samo się robiło czyli obraz tylko z przedniej kamery . Podłączenie tego wszystkiego robił profesjonalista NIE jestem zadowolony z tego wideo rejestratora
Jakość obrazu jest doskonała. Rejestrator swoje kosztuje, ale jeśli jakość jest priorytetem to polecam. Dodatkowo, zarejestrowane wideo można przeglądać na smartfonie poprzez aplikację, łącząc się bezprzewodowo, bez wyjmowania karty pamięci. Każdy plik wideo można też pobrać na telefon przez tę samą aplikację. Bardzo wygodne rozwiązanie.
Kompletna katastrofa, pół dnia mieli żeby połączyć się z WiFi, nagrzewa się i nawet nie wyobrażam sobie jaką temperaturę osiągnie latem. Obraz w słoneczny dzień ok, po zmierzchu średnio. Beznadziejny sprzęt Dual Nawitel w o wiele niższej cenie robi lepszą robotę. Garmin do zwrotu. Ja nie polecam.
Sytuacja na polskich drogach zmusiła mnie do zakupu, zawsze teraz będzie dowód w razie W. Sprzęt godny polecenia - jakość nagrania idealna - prosta obsługa - i dodatkowe opcje przy ruszaniu czy jak się podjeżdża blisko auta (pilnuje kierowcy). Cena idealna do jakości produktu. POLECAM
Używam kamer firmy Garmin od wielu lat, Garmin mini 2 to naprawdę rewelacyjny produkt, mała zgrabna z dużymi możliwościami, dzięki aplikacji w telefonie mamy do dyspozycji całe menu oraz obraz w telefonie. Wsparcie techniczne Garmin oraz aktualizacje to super sprawa. Polecam w 100%.
Mała, zgrabna kamerka z nagrywaniem w rozdzielczości 2 K, korzystanie z aplikacji bardzo wygodne, można podejrzeć nagrania, zmienić ustawienia kamerki, wszystko w jednym miejscu. Szybko łączy się z smartfonem przez wi-fi.
Kamerka ok , podłączenie i konfiguracja przez telefon bezproblemowa. Dużo ustawień , po podłączeniu kamerka informuję o nagrywaniu a po zgaszeniu silnika o zakończeniu. Jakość nagrania ok czy to w dzień czy w nocy.
Na plus na pewno to, że mamy jedno urządzenie, a nie dwa oddzielne, mniej miejsca zajmuje na szybie... kamera nagrywa dobrze za dnia i w nocy, nawigacja też niczego sobie, na razie jestem zadowolony i polecam.
Chyba najlepsza kamerka na rynku. Posiada tryb lowbitrate i to ze wszystkich 3 kamer. Ponadto mega prosty montaż pod gniazdo OBD2 sprawia, że nic nie musimy płacić elektrykowi. Mega jakość obrazu! Polecam!
Dobra wygodna w użytku kamera samochodowa. Jeśli chodzi o jakość nagranych filmów z jazdy to bardzo dobra i czytelna w razie potrzeby nawet o zmroku. Kamera tylna przydatka podczas codziennych manewrów.
Urządzeniami, które z miesiąca na miesiąc stają się coraz częstszym widokiem w polskich autach, są kamery samochodowe. Ranking, który właśnie czytasz, przedstawia dziesięć najlepszych, naszych zdaniem, wideorejestratorów...
Kamery samochodowe są coraz popularniejsze, a nagrania z nich nierzadko wykorzystuje się jako dowody w zdarzeniach drogowych. Filmy jednak trzeba na czymś zapisać. Dlatego w naszym poradniku wyjaśnimy, jaka karta do wide...
Każdy początkujący youtuber, planujący nagrywać filmy wideo do Sieci, zastanawia się, jakiego sprzętu powinien używać. Obecnie działający w Internecie twórcy mogą poszczycić się filmami naprawdę wysokiej jakości – nic wi...
Wideorejestrator wykorzystywany jest przede wszystkim do nagrywania rozmaitych zdarzeń drogowych, których możemy być świadkami lub uczestnikami. W razie wypadku zapis z wideorejestratora może pomóc Ci rozstrzygnąć spór o...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wideorejestratora?
Wideorejestrator powinien przede wszystkim zapewnić niezawodność pracy i odpowiednią jakość nagrań. Rozdzielczość jest jedną z najważniejszych cech, która będzie o tym decydować. Warto wybrać wideorejestratory, które pracują przynajmniej w jakości 1080 x 720, ale im będzie ona wyższa, tym lepiej. Kąt widzenia kamery pozwala na rejestrowanie większego zakresu jezdni, znajdującej się przed autem. Wyższy kąt pozwoli na uchwycenie także pobocza i chodników. Przekątna ekranu wpływa na komfort obsługi, dlatego warto wyposażyć się w modele o przekątnej wynoszącej przynajmniej 2 cale. Tryb nocny i parkingowy to bardzo przydatne cechy wideorejestratorów. Podróżując po zmroku, do obiektywu, a następnie matrycy, wpada mniej światła, przez co widoczność na nagraniu spada. Tryb nocny sprawi, że zobaczymy każdy detal. Tryb parkingowy działa podczas postoju. Aktywuje się, gdy przed obiektywem pojawi się ruch, co zabezpieczy auto podczas naszej nieobecności.
Jak działa kamera samochodowa?
Kamera samochodowa działa w dokładnie taki sam sposób, jak wszystkie inne kamery. Korzysta z obiektywu, który skierowany jest na wprost samochodu, co pozwala na nagrywanie w czasie rzeczywistym wszystkich zdarzeń na drodze. Wideo zapisywane jest również w czasie rzeczywistym w pamięci urządzenia, najczęściej na karcie SD. W razie zapełnienia pamięci, najstarsze pliki zostają zwykle nadpisane, dzięki temu nie trzeba ich usuwać manualnie.
Jak podłączyć wideorejestrator?
Wideorejestrator może być podłączony na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest wykorzystanie gniazdka samochodowego. W tym przypadku należy użyć odpowiedniego przewodu, który zwykle znajduje się w zestawie z kamerą. Drugim sposobem jest wykorzystanie adaptera, który pozwoli na korzystanie z zasilania akumulatora samochodu. Kolejny sposób to podłączenie kamery do powerbanku za pomocą wejścia USB. Ostatni rodzaj zakłada, że kamera ma wbudowany swój własny powerbank i nie wymaga podłączania.
Wideorejestratory - sposób na bezpieczną, kontrolowaną podróż
Wideorejestratory to urządzenia umożliwiające nagrywanie otoczenia w trakcie jazdy. Kamera samochodowa, poza funkcją rejestracji jazdy, umożliwia także znacznie łatwiejsze cofanie, czy parkowanie tyłem (jeśli posiada jednocześnie kamerę cofania). Rejestrator jazdy dla jednych to jeden ze sposobów na nakręcenie ciekawego wideo z wakacji, a dla drugich - sposób na udokumentowanie ewentualnych zdarzeń drogowych.
Nagrywając aktualne wydarzenia na drodze mamy zabezpieczenie na wypadek kolizji drogowej. Obecnie tego typu urządzenia cieszą się sporą popularnością właśnie ze względu na to, iż niejednokrotnie nagranie z kamery samochodowej stanowi dowód w przypadku braku porozumienia między uczestnikami wydarzenia drogowego.
Kamera samochodowa - którą wybrać?
Kamery do samochodu ze względu na sporą popularność dostępne są obecnie w wielu wariantach. Do najpopularniejszych należy m.in. lusterko z kamerą, które po zamontowaniu w samochodzie praktycznie nie zajmuje miejsca, ponieważ wymieniamy jedynie dotychczasowe lusterko.
Pozostałe urządzenia tego typu przyjmują zwykle formę prostokątną, przy czym najczęściej wybierane są zestawy składające się z kamery do samochodu przedniej i tylnej, montowanej w celu rejestracji każdej strony pojazdu.
Najważniejsze jednak przy wyborze rejestratora jazdy są jego parametry techniczne. Wybierając wideorejestrator samochodowy, warto więc zwracać uwagę m.in. na:
Rozdzielczość – im wyższa, tym wyraźniejszy obraz uzyskujemy.
Pojemność karty pamięci – jeśli planujemy dłuższe podróże, warto wybrać wideorejestrator z kartą pamięci o dużej pojemności lub z funkcją podłączenia pamięci zewnętrznej.
Zapisywanie w pętli – jest to przydatna opcja, która polega na stałym zapisie obrazu, usuwając wcześniejsze filmy w przypadku braku pamięci.
Kąt nagrywania i nagrywanie nocne – im większy kąt nagrywania, tym szerszy zasięg rejestracji obrazu posiada dana kamera samochodowa. Ważna jest również możliwość nagrywania nocnego, zwłaszcza, jeśli podróżujemy po zmroku.
Moduł GPS – niektóre modele posiadają funkcje GPS, dzięki czemu mogą służyć jako nawigacja. Co ważne, niektóre wideorejestratory MIO samochodowe tego typu dokonują również pomiaru prędkości, co może stanowić istotny dowód na wypadek np. bezpodstawnego zatrzymania przez policję.
Czujnik ruchu – ta opcja przydaje się zwłaszcza na parkingach. Kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie po zarejestrowaniu ruchu, np. podczas kolizji lub próby włamania.
Ponadto, wybierając wideorejestrator xblitz, warto zwrócić uwagę również na wielkość wyświetlacza, sposób zasilania, ewentualną pojemność akumulatora, czy dodatkowe funkcje, takie jak aparat fotograficzny, kamera cofania, aktualne wyświetlanie czasu nagrywania.
Rejestratory jazdy - kiedy są przydatne?
Kamery cyfrowe do samochodu najczęściej pełnią funkcje zabezpieczenia. Przydają się na wypadek kolizji, zarejestrowania wypadku innego samochodu, czy potrącenia pieszego, a także podczas bezpodstawnego zatrzymania przez policję. Zapis z wideorejestratora może służyć jako dowód dla ubezpieczyciela. Co więcej, kamera samochodowa może przydać się także do rekreacyjnej rejestracji podróży lub stanowić ułatwienie podczas parkowania.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756