Poradniki Eksperta

Wideorejestrator do 500 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-24 

Wideorejestrator to mała kamera samochodowa montowana na przedniej szybie, która rejestruje wszystko, co znajduje się z przodu, a w niektórych przypadkach z tyłu kierowcy. Jest niezależnym świadkiem kierowcy uczestniczącego w incydencie drogowym, który może rejestrować zdarzenia i działać jako środek odstraszający przed kradzieżą i uszkodzeniem, gdy jesteś z dala od swojego pojazdu. Większość wideorejestratorów jest również wyposażona w tryb parkowania. Kamera samochodowa zamontowana jest na przedniej szybie i rejestruje drogę podczas jazdy. Jest zasilana przez kabel zapalniczki samochodowej lub może być podłączona na stałe do skrzynki bezpieczników, a rozpoczyna nagrywanie automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Kamery samochodowe nie są jednak takie same. Jak wybrać wideorejestrator do 500 zł?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Wideorejestrator do 500 złotych – co brać pod uwagę?

Ranking tych urządzeń powinien Ci pomóc. Najlepsze opcje budżetowe to proste narzędzia, które możesz zamontować i o nich zapomnieć. Jeśli chcesz wydać więcej na wysokiej jakości kamerę samochodową, znajdziesz modele, które mogą wykrywać kolizje, nagrywać wideo z tyłu, a nawet kontynuować nagrywanie, gdy samochód jest zaparkowany. Przede wszystkim, najlepsze kamery samochodowe mogą rejestrować ostry materiał 4K, który wyraźnie podkreśla kluczowe szczegóły, takie jak tablice rejestracyjne. Możesz nawet znaleźć kamerę samochodową, która rejestruje dwa lub nawet trzy widoki jednocześnie, rejestrując przód i tył pojazdu, a także wnętrze – funkcja idealna dla kierowców korzystających z wspólnych przejazdów.


Jeśli planujesz zainstalować w swoim samochodzie kamerę samochodową, oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać:

  • rozdzielczość: z pewnością chcesz, aby kamera samochodowa nagrywała wideo wysokiej jakości, abyś mógł zobaczyć wszystkie najdrobniejsze szczegóły i uzyskać ogólną ostrą jakość wideo na wyświetlaczu. W tej chwili absolutne minimum, które powinieneś mieć, to rozdzielczość nagrywania 1 080p. Podobnie jak w przypadku każdego innego aparatu cyfrowego, najważniejszą cechą zestawu wideorejestratora samochodowego jest jakość nagrywania dostępna za pomocą dołączonych kamer. Identycznie jak aparaty w smartfonach lub aparaty cyfrowe, wideorejestratory mają również czujnik aparatu o określonej rozdzielczości przechwytywania.
  • noktowizor: nawet jeśli kupujesz podstawowy zestaw kamer samochodowych, powinieneś sprawdzić, czy oferuje on funkcję noktowizora. Jeśli zwykle jeździsz nocą lub parkujesz pojazd w nocy pod gołym niebem, ta funkcja jest dla Ciebie niezbędna, ponieważ wideorejestrator może nagrać wyraźny film nawet w ciemności.
  • parametry wyświetlacza: prawie wszystkie zestawy kamer samochodowych są wyposażone w wyświetlacz cyfrowy, ale różnią się panelem wyświetlacza, rozdzielczością cyfrową i jego fizycznym rozmiarem. W tym przedziale budżetowym otrzymasz wyświetlacz o przekątnej od 2 do 8 cali, w zależności od tego, jaki jest Ci potrzebny. Podczas sprawdzania wyświetlacza zestawu kamery samochodowej upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie jego parametry, w tym typ panelu, rozdzielczość cyfrową, funkcjonalność ekranu dotykowego, a przede wszystkim fizyczny rozmiar wyświetlacza. W przedziale budżetowym do 500 złotych, większość marek oferuje wyświetlacz o przekątnej 2 lub 3 cale, który jest dość kompaktowy, jednak powinieneś preferować ten, który waha się powyżej 5 do 6 cali, aby uzyskać lepszą wydajność wyświetlania.
  • łączność: jeśli masz już lokalne połączenie Wi-Fi w swoim samochodzie, możesz podłączyć kamerę samochodową bezpośrednio do smartfona lub laptopa i uzyskać szybki dostęp do systemu bez żadnego problemu. Wi-Fi pozwala także na bezprzewodowy transfer danych, umożliwiając zarządzanie dyskiem bez wyjmowania go. Oferuje również zdalny dostęp do systemu wraz z monitorowaniem w czasie rzeczywistym za pośrednictwem smartfona, jeśli połączenie Wi-Fi ma aktywne połączenie z Internetem.

Wideorejestrator do 500 złotych – same plusy

Zainstalowanie zestawu wideorejestratora samochodowego ma wiele zalet. Przede wszystkim, oferuje szeroki kąt widzenia zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu, co jest niemożliwe w przypadku standardowych lusterek. Oprócz tego, zawiera również szereg inteligentnych funkcji, które mogą sprawić, że jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza, niż wcześniej.


Przy wyborze wideorejestratora do 500 zł , oprócz specyfikacji technicznych, powinieneś również przyjrzeć się dodatkowym funkcjom dostępnym w zestawie z kamerą samochodową, które sprawiają, że ogólne wrażenia z jazdy są o wiele bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Jedną z takich funkcji jest ważna cecha asystenta parkowania, która może być pomocna dla niedoświadczonych kierowców.


Prowadzi kierowcę podczas parkowania i ostrzega o uderzeniu, jeśli pojazd znajduje się zbyt blisko ściany lub innego samochodu. Przydatne jest również, jeśli system kamery samochodowej ma wbudowaną funkcję GPS, dzięki czemu nie będziesz musiał korzystać z GPS w smartfonie podczas nawigacji po zatłoczonych ulicach.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756