Poradniki Eksperta

Kamera sportowa do 500 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-20 

Twój smartfon może nagrywać imponujące filmy, robić oszałamiające zdjęcia, ale to kamera akcji może być dobrą inwestycją dla amatorów sportów ekstremalnych. Kamery sportowe są zazwyczaj solidniejsze i bardziej wodoodporne niż większość telefonów, co oznacza, że możesz zabrać je tam, gdzie Twój iPhone lub smartfon z Androidem nie spełni Twoich oczekiwań. Niezależnie od tego, czy chcesz uwiecznić sport na świeżym powietrzu, czy podwodne wycieczki, potrzebujesz aparatu, który jest wystarczająco wytrzymały i przenośny, aby sprostać temu zadaniu. Dla początkujących najlepsza może być kamera sportowa do 500 złotych – niezbyt droga, ale posiadająca wiele walorów.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Kamera sportowa do 500 złotych – jak działa

Dlaczego kamery sportowe są tak interesujące? Kamery akcji są małe i lekkie, nadające się do noszenia, montowane, przenośne, a czasem także wodoodporne. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, kamery sportowe można zamontować na prawie wszystkim – od deskorolek, desek surfingowych, rowerów i samochodów po kaski, części ciała, a nawet zwierzęta domowe. Wiele najnowszych modeli, oferuje również wyrafinowane tryby nagrywania, takie jak Hyper-Lapses (ruchome upływy czasu), czy możliwość nagrywania filmów 360 stopni.


Dawno minęły czasy, kiedy wyższa cena oznaczała lepszą jakość. Teraz kamera sportowa do 500 złotych może swobodnie konkurować z tymi za 1000 złotych i więcej. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze i znaleźć idealną kamerę akcji do rejestracji swoich przygód.


Oczywiście, zwykłą lustrzanką, aparatem bezlusterkowym czy nawet kompaktem możesz robić zdjęcia akcji, ale kamera sportowa służy wyjątkowemu celowi. W większości przypadków zapewnia unikalne perspektywy, które byłyby trudne (jeśli nie niemożliwe) do uchwycenia innymi kamerami. Kamery sportowe są również znacznie bardziej wszechstronne niż „typowy” aparat cyfrowy, ponieważ w większości są wodoodporne, kompaktowe i robią zarówno zdjęcia, jak i filmy, więc nigdy nie będziesz niczym ograniczony. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje na nurkowanie z rurką, na stok narciarski, czy szukasz lekkiego aparatu podróżnego i nie chcesz wydać zbyt wiele – kamera sportowa do 500 złotych jest dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie kamera sportowej?

Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że wiesz, co sprawia, że kamera sportowa jest warta zachodu. Szczególnie ważna jest jakość obrazu rejestrowanego przez czujnik. Zdjęcia i filmy muszą być przekonujące nie tylko w ciągu dnia, ale także o zmierzchu lub przy gwałtownych przejściach z ciemności do światła i mieć wysoką rozdzielczość. Aby móc robić zdjęcia i nagrywać filmy bez poruszeń, powinieneś zainstalować co najmniej jeden elektroniczny stabilizator obrazu.

Możliwości wideo kamer sportowych

Powinieneś przyjrzeć się możliwościom jakości i szybkości klatek aparatu. Rozdzielczość 4K stała się obecnie normą wśród kamer wideo. Upewnij się więc, że aparat może nagrywać w rozdzielczości 4K przy co najmniej jednej liczbie klatek na sekundę. Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba klatek na sekundę. W przypadku zwykłego wideo 24 – 30 FPS (klatek na sekundę) będzie działać dobrze. Jeśli chcesz również nagrywać w zwolnionym tempie, poszukaj kamery, która może nagrywać z szybkością 60–120 kl./s. Ta liczba klatek na sekundę uchwyci wszystkie Twoje działania w płynnym zwolnionym tempie. 


Tylko niektóre tańsze kamery akcji mają stałą liczbę klatek na sekundę. Oznacza to, że możesz nagrywać tylko z jednym ustawieniem liczby klatek na sekundę przez cały czas.

Możliwości fotograficzne kamery

Zanim kupisz kamerę sportową, zapoznaj się z jej specyfikacją, szczególnie jeśli chodzi o rozdzielczość i tryby fotografowania. Większość dzisiejszych kamer sportowych może robić zdjęcia o rozdzielczości od 12 do 20 megapikseli. Jeśli planujesz używać kamery sportowej głównie do robienia zdjęć, wybierz kamerę o większej rozdzielczości czujnika. Podczas fotografowania wydarzeń sportowych łatwo przegapić ujęcie. Jeśli nacisnąłeś przycisk zbyt późno, zdjęcie nie pokazałoby najfajniejszej części akcji. Na szczęście możesz polegać na trybie serii.

Odporność na wodę kamer sportowych do 500 zł

Cały sens posiadania kamery sportowej polega na tym, aby zabrać ją wszędzie – czy to będzie ląd, morze lub góry. Niestety nie każda kamera sportowa jest wodoodporna, dlatego ważne jest, aby przed zakupem to sprawdzić. Oprócz podstawowej hydroizolacji należy również sprawdzić ocenę głębokości. W zależności od uszczelnień aparatu lub jego wodoodpornej obudowy wytrzyma on tylko określone głębokości.

Kamer sportowych do 500 zł - co jeszcze trzeba wiedzieć

Większość kamer sportowych ma ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu możesz uchwycić całą akcję, bez względu na to, gdzie się ona znajduje. Chociaż w większości sytuacji jest to idealne, może być denerwujące, gdy chcesz robić zdjęcia z bliska. Aby uniknąć takich problemów, poszukaj kamery sportowej z wbudowanymi różnymi typami obiektywów.


Jeśli Twoja kamera sportowa do 500 złotych będzie miała łączność Wi-Fi, możesz przeglądać, pobierać i udostępniać zdjęcia z telefonu. W niektórych przypadkach możesz nawet zdalnie sterować kamerą i jej ustawieniami. Zamiast przeglądać zdjęcia na małym ekranie LCD w aparacie, telefon oferuje lepsze opcje przeglądania w podróży.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756