Poradniki Eksperta

Jaki głośnik Bluetooth? Ranking [TOP10]

Nastały czasy, kiedy w wyborze urządzeń elektronicznych kluczowy staje się brak okablowania lub ograniczenie przewodów do minimum. W dobie ogromnej popularności bezprzewodowych urządzeń przenośnych dużą popularnością cieszą się więc głośniki Bluetooth, z którymi można szybko połączyć się za pomocą smartfonu, tabletu lub laptopa. Jakie wybrać głośniki Bluetooth? Ranking najciekawszych modeli będzie pomocną wskazówką!


głośnik bluetooth ranking


Jaki głośnik Bluetooth wybrać?


Zastanawiasz się jaki głośnik Bluetooth? Ranking z pewnością będzie cenną wskazówką, ale najpierw warto poznać kilka parametrów i cech, które powinien posiadać dobry głośnik Bluetooth! 


Przeznaczenie


Pierwsze o czym powinniśmy pomyśleć podczas wyboru głośnika Bluetooth to jego przeznaczenie. Jeśli planujemy zabierać głośnik na wyjazdy nad morze, jezioro, w góry czy po prostu na grilla w ogrodzie, warto wybrać jak najmniejsze i najlżejsze urządzenie. Warto przy tym zwrócić uwagę na to czy głośnik posiada funkcje dodatkowe, które sprawiają, że dźwięk jest czystszy, np. redukcja szumów otoczenia. Jeśli szukamy stacjonarnego głośnika Bluetooth, ranking przedstawiony w poniższym tekście przewiduje również takie rozwiązanie – najlepiej wybrać większy głośnik o dużej mocy, może być zasilany prądem elektrycznym. W domu nie potrzebujemy często przenosić głośnika, więc nie musimy kupować małego i lekkiego sprzętu.


Sposób zasilania i czas pracy


Kolejnym, ważnym aspektem wyboru głośnika Bluetooth jest sposób zasilania - głośnik z akumulatorem, głośnik bateryjny lub głośnik sieciowy oraz czas pracy na baterii. Jeśli głośnik Bluetooth ma również towarzyszyć nam w podróży, powinien mieć jak najmniejsze rozmiary, a jednocześnie pozwalać na jak najdłuższe odtwarzanie muzyki na jednym ładowaniu. Ze względów ekologicznych i ekonomicznych nie warto wybierać głośników na jednorazowe akumulatory tzw. paluszki. Jaki głośnik Bleutooth będzie najlepszy? Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wbudowana bateria litowo-jonowa, którą można ładować tą samą ładowarką, co telefon – takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w podróży. Jeśli planujemy korzystać z głośnika Bluetooth tylko w domu, warto wybrać większe urządzenie, może być nawet podłączane do sieci – takie głośniki mają większą moc i zapewniają dużo lepszy dźwięk.


Pasmo przenoszenia


Pasmo przenoszenia to bardzo ważny parametr w głośnikach. Jest to zakres częstotliwości – górne wartości odpowiadają za wysokie tony, a mniejsze za niskie. Optymalny zakres, który oferują np. słuchawki, to od 20 Hz do 20 000 Hz, co zapewnia bardzo przyjemny dla ucha, czysty dźwięk. Zakres częstotliwości w przenośnych głośnikach bezprzewodowych jest zazwyczaj mniejszy, ponieważ nie są one nastawione na najczystszą jakość dźwięku. Zwróćmy uwagę na ten parametr, jeśli kupujemy głośnik Bluetooth do słuchania muzyki w domu. Dobre głośniki bezprzewodowe przeznaczone do używania w terenie nie muszą posiadać dużego zakresu częstotliwości.


Moc głośnika Bluetooth


Jednak najważniejszym aspektem przy wyborze głośnika jest jakość dźwięku, która skorelowana jest z mocą. Im większa moc głośnika, tym głośniej można słuchać muzyki. Moc wielu małych głośników przenośnych Bluetooth ograniczona jest pod względem mocy i nie przekracza 20 W. Wystarczająca moc głośnika do komfortowego słuchania muzyki zarówno w pomieszczeniu, jak i w terenie to 6-10 watów – taką moc oferuje większość prezentowanych w naszym rankingu głośników Bluetooth.


Złącza


Głośniki Bluetooth mogą być wyposażone w różne złącza, najpopularniejsze to:

 • 3,5 mm - gniazdo, dzięki któremu do głośników można podłączyć słuchawki,

 • AUX - dzięki tej opcji, za pomocą kabla wyposażonego w dwa złącza 3,5 mm do głośnika można podłączyć smartfon lub inne urządzenie audio,

 • slot na kartę SD - czyni ono z głośnika samodzielny odtwarzacz muzyki,

 • złącze microUSB - służy głównie do ładowania wbudowanej baterii w głośniku,

 • złącze USB - stosowane w głośnikach Bluetooth, które są jednocześnie powerbankami - umożliwiają słuchanie muzyki i ładowanie baterii w telefonie - idealne akcesorium do zabrania na wycieczkę!


Dobry głośnik Bluetooth – rodzaje


Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? Muzykę można przesyłać nie tylko za pomocą technologii Bluetooth. Głośniki bezprzewodowe można podzielić ze względu na sposób przesyłania dźwięku oraz sposób zasilania.


Głośnik bezprzewodowy - podział ze względu na sposób komunikacji


 • Głośniki Bluetooth – ranking pokazuje, że jest to najczęściej wybierany sposób połączenia. Typowy przenośny głośnik Bluetooh nie wymaga używania żadnych kabli, jest lekki i posiada wbudowany akumulator. Można sparować z nim każde urządzenie, posiadające standard Bluetooth. Zasięg takiego głośnika to mniej więcej 10 metrów. Głośniki Bluetooth świetnie nadają się do zabierania muzyki w teren. 

 • Głośnik Wi-Fi – idealny do mieszkania. Jego zasięg często przekracza kilkadziesiąt metrów, ponieważ wykorzystuje on sygnał sieci lokalnej. Jego przewagą nad technologią Bluetooth jest to, że odtwarzany dźwięk ma jeszcze wyższą jakość, nie generuje dodatkowych strat.

 • Głośnik AirPlay – jest to sieć bezprzewodowa stosowana w urządzeniach z rodziny Apple. AirPlay wykorzystuje Wi-Fi z jednoczesnym bezprzewodowym strumieniowaniem dźwięku. Również zapewnia większy zasięg niż Bluetooth. Najlepiej sprawdza się w przypadku odtwarzania muzyki w warunkach domowych.}

Głośnik bezprzewodowy - podział ze względu na sposób zasilania


 • Głośniki Bluetooth zasilane sieciowo - głośniki te przeznaczone są do używania w domu, ponieważ trzeba je podłączyć do gniazdka. 

 • Głośniki Bluetooth zasilane za pomocą akumulatorów - urządzenia zasilane przez wbudowaną baterię, którą trzeba ładować lub przez baterie wymienne. Tego typu głośniki Bluetooth są bardziej funkcjonalne, ponieważ zwiększa się ich mobilność.

 • Głośniki Bluetooth zasilane na dwa sposoby - coraz częściej producenci głośników stosują rozwiązanie pośrednie - gdy urządzenie jest używane w domu, można podłączyć je do prądu, a kiedy zabieramy je na zewnątrz, możemy skorzystać z zasilania akumulatorowego.Głośnik przenośny obsługujący standard Bluetooth doskonale sprawdzi się we współpracy z urządzeniami mobilnymi. Z jego wykorzystaniem możesz nie tylko odtwarzać strumieniowo muzykę. Niektóre modele pozwalają także naładować baterię smartfona, a nawet mogą łączyć się z innymi głośnikami, tworząc w ten sposób bardziej rozbudowany system nagłośnieniowy. Na rynku nie brakuje ponadto modeli o wzmocnionej konstrukcji mechanicznej, odpornej na wodę czy też pył. To tylko przykłady jak funkcjonalny i przydatny może być głośnik Bluetooth. Ranking zawiera zarówno kompaktowe urządzenia, jak i duże konstrukcje, wyróżniające się jednocześnie dużą mocą i długim czasem pracy na baterii. Sprawdź nasze zestawienie i wybierz model najlepszy dla siebie.


Głośnik mobilny JBL Charge 5


Charge 5 to dobrej jakości głośnik Bluetooth. Ranking otwiera zatem właśnie ten model marki JBL. Warto zauważyć, że został on wyposażony w akumulator, pozwalający nawet na ok. 20 godzin odtwarzania muzyki. Głośnik ten jest odporny na wodę i kurz. Dzięki funkcji powerbanku, możliwe jest ładowanie innych urządzeń mobilnych, bez konieczności przerywania odtwarzania muzyki.


jaki glosnik bluetooth


JBL Charge 5 Dane techniczne


Moc: 30 W

Pasmo przenoszenia: od 65 Hz do 20 kHz

Ładowanie akumulatora trwa do 4 godz.

Do 20 godz. pracy na baterii

Obsługa Bluetooth 5.1Udogodnienia


Wzmocniona obudowa (klasa IP67)

Port USB-C

Funkcja powerbanku

Funkcja PartyBoost – możliwość połączenia dwóch głośników w celu uzyskania dźwięku stereo

Różnorodne wersje kolorystyczneGłośnik mobilny XMUSIC BTS800B


BTS800B to dobry głośnik Bluetooth, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Urządzenie ma w zestawie kabel audio, który pozwala na połączenie z różnymi urządzeniami. Model marki Xmusic umożliwia odtwarzanie muzyki z przenośnych pamięci USB i kart microSD. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, po sparowaniu głośnika ze smartfonem, możesz prowadzić rozmowy telefoniczne tak, jak przy użyciu zestawu głośnomówiącego.


glosnik bluetooth ranking


XMUSIC BTS800B Dane techniczne


Moc: 2 x 10 W

Wbudowane dwa głośniki o średnicy 57 mm

Ładowanie akumulatora trwa do 3,5 godz.

Do 8 godz. pracy na baterii (przy 50 proc. głośności)

Obsługa Bluetooth 4.2Udogodnienia


Czytnik kart pamięci

Wbudowany mikrofon

Funkcja powerbanku

Obudowa odporna na zachlapanie

Różnorodne wersje kolorystyczneGłośnik mobilny JBL Go 3


Jeżeli zastanawiasz się, jaki głośnik bezprzewodowy wybrać, warto zwrócić uwagę na model Go 3. To niewielkich rozmiarów urządzenie, jest wodo- oraz pyłoodporne, co pozwala na komfortowe korzystanie z niego w plenerze. Warto zauważyć, że głośnik marki JBL jest dostępny w wielu modnych wersjach kolorystycznych.


jaki głośnik bezprzewodowy


JBL Go3 Dane techniczne


Moc: 4,2 W RMS

Przetwornik szerokopasmowy o wymiarach 43 x 47 mm

Pasmo przenoszenia: od 110 Hz do 20 kHz

Obsługa standardu Bluetooth 5.1

Masa: 209 gUdogodnienia


Stopień ochrony: IP67

Technika JBL Pro Sound – dobre brzmienie mimo kompaktowych rozmiarów

Czas jednego pełnego ładowania akumulatora: ok. 2,5 godz.

Ładowanie z wykorzystaniem złącza USB typu C

8 różnorodnych wersji kolorystycznychGłośnik mobilny JBL Xtreme 3


JBL Xtreme 3 to model pozwalający na ok. 15 godzin odtwarzania muzyki po pełnym naładowaniu. Ranking głośników Bluetooth nie mógł więc go pominąć. Urządzenie ma wytrzymałą obudowę, pozwalającą na korzystanie z niego praktycznie w każdych warunkach. Funkcja powerbanku sprawia, że nie musisz się martwić o baterię w smartfonie. Możesz ją naładować także podczas odtwarzania muzyki.


Ranking głośników Bluetooth


JBL Xtreme 3 Dane techniczne


Moc całkowita: 100 W

Pasmo przenoszenia: od 53,5 Hz do 20 kHz

Ładowanie akumulatora trwa do 2,5 godz.

Do 15 godz. pracy na baterii

Obsługa standardu Bluetooth 5.1Udogodnienia


Stopień ochrony: IP67

Funkcja PartyBoost – połączenie dwóch głośników w celu uzyskania dźwięku stereo

Pasek ze zintegrowanym otwieraczem do butelek w zestawie

Funkcja powerbanku

Dostępny w różnych wersjach kolorystycznychGłośnik mobilny CREATIVE Muvo Play


Muvo Play to głośnik Bluetooth, który świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w plenerze. Urządzenie może pracować do 10 godzin po pełnym naładowaniu zintegrowanej baterii. Dzięki możliwości sparowania dwóch egzemplarzy głośnika Muvo Play, możesz stworzyć bezprzewodowy i kompaktowy system stereofoniczny. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i niebieskiej.


głośnik bluetooth ranking


CREATIVE Muvo Play Dane techniczne


Moc: 2 x 5 W10 godz. 

odtwarzania audio na zintegrowanym akumulatorze

Pasmo przenoszenia: od 70 Hz do 20 kHz

Obsługa standardu Bluetooth 5.0

Masa: 360 gUdogodnienia


Klasa wodoszczelności: IPX7

Tryb głośnomówiący

Złącze jack 3,5 mm

Ładowanie z wykorzystaniem złącza USB typu C

Dwie wersje kolorystyczneGłośnik mobilny JBL Flip 5


Kolejna pozycja w rankingu zawierającym najlepsze głośniki Bluetooth również należy do modelu marki JBL. Flip 5, bo o nim mowa, to przystępne cenowo urządzenie, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Warto zauważyć, że może ono pracować aż do 12 godzin po pełnym naładowaniu. Głośnik jest wodoodporny do głębokości 1 metra.


jaki głośnik bluetooth


Głośnik mobilny JBL Flip 5  Dane techniczne


Moc: 20 W

Przetwornik o wymiarach 44 x 80 mm

Pasmo przenoszenia: od 65 Hz do 20 kHz

Ładowanie akumulatora trwa do 2,5 godz.

Do 12 godz. pracy na bateriiUdogodnienia


Wodoodporna obudowa (stopień ochrony IPX7)

Lekka, mobilna konstrukcja

Funkcja JBL PartyBoost

Dostępny w 8 wersjach kolorystycznych

W zestawie kabel USB typu CGłośnik mobilny SONY SRS-XB43B


Jeżeli zastanawiasz się, jaki głośnik Bluetooth sprosta Twoim wymaganiom, model SRS-XB43B marki Sony może być doskonałym wyborem. Urządzenie obsługuje technikę Extra Bass, która zapewnia bardzo dobrej jakości brzmienie w zakresie niskich tonów. Co więcej, obudowa tego głośnika jest odporna na wodę i pył. Urządzenie zostało wyposażone w oświetlenie, które migocze w rytm muzyki.


jaki głośnik bluetooth


SONY SRS-XB43B Dane techniczne


Pasmo przenoszenia: od 20 Hz do 20 kHz

Do 24 godz. pracy na baterii (bez podświetlenia i funkcji Extra Bass)

Obsługa standardu Bluetooth 5.0

Obsługa funkcji NFC (ang. Near Field Communication)

Masa: 2,95 kgUdogodnienia


Klasa szczelności: IP67

Przetwornik X-Balanced Speaker Unit

Podświetlana obudowa kompatybilna z aplikacją Fiestable

Tryb Party Connect

Kompatybilność z aplikacją Sony Music CenterGłośnik mobilny HARMAN KARDON Onyx Studio 6


Nasza kolejna propozycja to model Onyx Studio 6 firmy Harman Kardon. Głośnik wyróżnia się oryginalnym wzornictwem i wygodną, aluminiową rączką, ułatwiającą przenoszenie. Urządzenie jest wodoodporne. Możesz więc zabrać je nawet na imprezę nad wodą. Wireless Dual Sound to funkcja, która pozwala na połączenie dwóch głośników Onyx Studio 6, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe.


jaki głośnik bluetooth


HARMAN KARDON Onyx Studio 6 Dane techniczne


Moc: 50 W

Do 8 godzin pracy na baterii

Pasmo przenoszenia: od 50 Hz do 20 kHz

Ładowanie akumulatora trwa do 5 godz.

Masa: 2,94 kgUdogodnienia


Wodoodporna obudowa (stopień ochrony IPX7)

Funkcjonalna rączka do przenoszenia

Funkcja Wireless Dual Sound

Oryginalny, nowoczesny design

Funkcja multiparowaniaGłośnik mobilny JBL Boombox 2


Boombox 2 to wyjątkowy głośnik Bluetooth. Ranking nie mógł więc go pominąć. Urządzenie charakteryzuje się dużą mocą i możliwością bezprzewodowego odtwarzania muzyki nawet do 24 godzin. Ma wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Warto również zauważyć, że głośnik jest wodoodporny.


głośnik Bluetooth. Ranking


JBL Boombox 2 Dane techniczne


Moc: 80 W

Masa: 5,3 kg

Pasmo przenoszenia: od 50 Hz do 20 kHz

Ładowanie akumulatora trwa do 6,5 godz.

Do 24 godz. pracy na bateriiUdogodnienia


Wodoodporna obudowa (stopień ochrony IPX7)

Wygodny uchwyt do przenoszenia

Funkcja JBL PartyBoost

Funkcja powerbanku

Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznychGłośnik mobilny JBL Clip 4


Clip 4 to niewielkich rozmiarów głośnik, który dzięki poręcznemu zaczepowi, może być łatwo zamocowany np. do plecaka, torby czy paska. Dzięki temu, urządzenie świetnie sprawdzi się nawet podczas pieszych wędrówek. Co więcej, dzięki pyło- i wodoodpornej obudowie, nie musisz się martwić o jego uszkodzenie nawet podczas deszczowej pogody czy wypadu na plażę.


głosnik bluetooth ranking


JBL Clip 4 Dane techniczne


Moc: 5 W RMS

40-milimetrowy przetwornik szerokopasmowy

Pasmo przenoszenia: od 100 Hz do 20 kHz

Obsługa standardu Bluetooth 5.1

Masa: 239 gUdogodnienia


Technika JBL Pro Sound – bogate brzmienie i mocne basy

Zintegrowany zaczep

Obudowa o klasie odporności IP67 (odporność na pył i wodę)

Kabel USB-C w zestawie

Dostępny w 8 wersjach kolorystycznych


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert