Poradniki Eksperta

Głośniki mobilne oferują coraz to lepszą jakość dźwięku. Są więc świetnym rozwiązaniem, zastępującym duże zestawy audio, na które nie zawsze masz miejsce w pokoju. Możesz je także zabrać w podróż. Jak podłączyć głośnik do komputera stacjonarnego lub laptopa? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.

Jak podłączyć głośnik do komputera, dzięki transmisji Bluetooth? Windows 10


Głośnik bluetooth możesz połączyć zarówno z laptopem, jak i komputerem stacjonarnym. Potrzebny jest tylko wbudowany moduł Bluetooth, który większość nowych urządzeń posiada.


Aktywuj transmisję w komputerze. Musisz w tym celu wejść do ustawień Bluetooth. Odpowiednia ikona często znajduje się na pasku startowym systemu Windows. Jeśli jej nie widzisz, kliknij w ikonę Windows znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu. Zacznij wpisywać hasło „bluetooth”, a menu zasugeruje Ci odpowiednie ustawienia systemowe. Wybierz „Ustawienia Bluetooth i innych urządzeń” i włącz połączenie za pośrednictwem suwaka. Nie wyłączaj tego okna.

Teraz włącz głośnik. W niektórych urządzeniach Bluetooth, uruchamia się automatycznie, a w innych należy nacisnąć odpowiedni przycisk. Funkcja parowania, pozwoli zlokalizować się przez obydwa sprzęty.


W oknie „Ustawienia Bluetooth i innych urządzeń” wybierz opcję „Dodaj urządzenie…”. Następnie wybierz z listy sprzęty Bluetooth i poczekaj, aż komputer znajdzie Twój głośnik. Jeśli trwa to zbyt długo lub sprzęt nie został odnaleziony, upewnij się, że urządzenie mobilne pracuje w trybie parowania.


Jeśli głośnik został znaleziony przez komputer, sparuj go z urządzeniem. Możliwe, że będzie trzeba wpisać w tym celu PIN. Nie martw się, zazwyczaj jest jednym z powszechnych kombinacji: 1234, 0000 lub 9999. Wpisz jeden z nich, a głośnik na pewno uda się pomyślnie sparować.


To wszystko! Głośnik będzie już pracował z Twoim komputerem.

Głośniki Bluetooth w naszej ofercie:

A jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa z Windows 7?          


Wiesz już jak podłączyć głośnik Bluetooth z komputerem, na którym zainstalowany jest Windows 10. Czy coś zmienia się w przypadku sprzętu ze starszym systemem operacyjnym? Sprawdźmy.

  • Sprawdź, czy Bluetooth jest włączone w laptopie lub komputerze. Włącz także głośnik mobilny i aktywuj tryb parowania jeśli to konieczne.
  • Uruchom menu start (po kliknięciu w logo Windows) i wyszukaj konfiguratora „Urządzenia i drukarki”.
  • Wybierz polecenie „Dodaj urządzenie” i opcję „wybierz urządzenie”. Kliknij przycisk „Dalej”.
  • Teraz głośnik powinien zostać odnaleziony przez komputer. Jeśli do tego nie dojdzie, powtórz operację, uprzednio upewniając się, że Bluetooth w głośniku działa.
  • Jeśli zajdzie potrzeba, wpisz pin jak w przypadku Windows 10.

Alternatywny sposób podłączenia głośnika mobilnego do komputera

Zastanawiasz się jak podłączyć głośnik mobilny do komputera przez kabel? To chyba jeszcze prostsze. Wystarczy, że użyjesz odpowiedniego przewodu. Najczęściej będzie to kabel z dwoma złączami 3.5 mm (tzw. mini jack). Zasada jest identyczna, jak w przypadku podłączania słuchawek przewodowych. To dobre rozwiązanie dla osób, których laptop nie jest wyposażony w moduł Bluetooth. Taki sposób połączenia pozwala także zaoszczędzić energię zgromadzoną w akumulatorze głośnika. Nie będzie jej trwonił, na podtrzymywanie używanej funkcji Bluetooth.

Jaki głośnik mobilny do komputera kupić?

Jeśli chcesz wykorzystywać głośnik mobilny do pracy z komputerem, nie musisz szukać kompaktowych urządzeń. Wybierz takie, o mocy powyżej 10 watów, a na pewno nie będziesz narzekał na zbyt cichy dźwięk. Głośnik przeznaczony do współpracy z komputerem, nie musi być wodoodporny. Nie potrzebujesz też modułu radia FM, bo możesz odbierać audycje internetowe. Warto jednak wybrać głośnik z mikrofonem, gdyż umożliwi to prowadzenie rozmów w dobrej jakości. Niektóre modele zasilane są sieciowo. Są to głośniki najczęściej o największej mocy. Nie brakuje także urządzeń, które wykorzystują obydwa sposoby zasilania – sieciowy i akumulatorowy. 


Jeśli głośnik ma służyć do odtwarzania dźwięku z komputera lub laptopa, może zależeć Ci na wyglądzie urządzenia. W ofercie naszego sklepu internetowego, znajdziesz urządzenia w wielu kolorach i o różnym designie. Staramy się zapewnić możliwie najszerszą ofertę, stąd sprzęt kilkudziesięciu producentów o uznanej renomie na rynku. 


Jeśli masz wątpliwości, jaki głośnik wybrać, poproś o pomoc naszych doradców. Pomogą wybrać odpowiedni głośnik i sprawnie przeprowadzą przez proces składania zamówienia. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się dźwiękiem świetnej jakości już za chwilę!

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756