Poradniki Eksperta

Ranking głośników Bluetooth do 1000 zł [TOP10]

 2023-03-30 

Głośniki bezprzewodowe korzystające z łączności Bluetooth, sprawdzą się w praktycznie każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy planujecie jedynie umilić sobie wypad nad jezioro, na działkę, czy też może macie zamiar zorganizować większe spotkanie w gronie rodziny i znajomych, głośnik bluetooth będzie świetnym dodatkiem. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni model do warunków, w których ma być używany, w czym pomoze Wam ranking głośników bluetooth do 1 000 zł.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Dobieranie mocy głośnika

Głośniki Bluetooth zyskują coraz większą popularność, dzięki swojej mobilności. Jeszcze kilka lat temu, na rynku nie było praktycznie żadnego modelu głośnika przenośnego, który swoimi gabarytami nie przyprawiałby o ból pleców od samego patrzenia na to urządzenie. Na szczęście, dzisiejsze głośniki mobilne przeszły już proces miniaturyzacji do tego stopnia, że potrafią zaoferować dźwięk naprawdę wysokiej jakości, będąc przy tym nie większe od przeciętnego piórnika szkolnego. Warto jednak pamiętać o tym, że sprzęt sprzętowi nie jest równy, dlatego istotne jest, aby poznać najważniejsze cechy podstawowe każdego sprzętu nagłaśniającego.


W pierwszej kolejności koniecznie trzeba rozważyć, do czego służyć ma Wasz głośnik Bluetooth do 1 000 zł. W tej kwocie możecie odszukać w sklepach bardzo wiele różnych głośników. Określenie tego, do jakich przestrzeni i pomieszczeń nadaje się najlepiej wybrany przez Was model, jest możliwe poprzez poznanie jego specyfikacji technicznej. Dużo osób stawia na pierwszym miejscu moc całkowitą urządzenia, która jest wyrażana w watach (skrótowy symbol to W), ale aby w pełni to zrozumieć, trzeba przyjrzeć się akustyce otoczenia. Do małych pomieszczeń, w których dźwięk będzie odbijać się od ścian, najlepiej wybrać głośnik Bluetooth o mocy nieprzekraczającej 6 W. Zapewni Wam to komfort słuchania, a także odpowiedni poziom głośności. Zbyt dużo mocy sprawi, że dźwięk szybko ulegnie zniekształceniu i do Waszych uszu dotrze jedynie nieprzyjemna kakofonia.


Większe pomieszczenia będą wymagały odpowiedniej mocy, aby zagwarantować, że dźwięk dotrze do każdego miejsca. Do średnich wnętrz najlepiej dobrać głośnik o mocy nieprzekraczającej 10 W. Podobnie jak w przypadku omawianym przed chwilą, tutaj również ogromne znacznie ma akustyka i nie można przesadzić z mocą głośnika. Co w przypadku, gdy planujecie spotkanie lub przyjęcie na świeżym powietrzu? Odpowie na to ranking głośników bluetooth do 1 000 zł.

Głośniki zewnętrzne

Czas na nasz ranking głośników bluetooth do 1 000 zł, które mają działać w plenerze. Zdecydowanie warto wybrać urządzenia, które będą oferować powyżej 20 W. Na otwartej przestrzeni dźwięk rozchodzi się zupełnie inaczej niż w pomieszczeniach, dlatego musicie pamiętać o tym, że odpowiedni poziom mocy jest tutaj szczególnie istotny. Dla przyjęć organizowanych w ogrodzie, w zupełności wystarczy sprzęt o mocy do 40 W. Sytuacja jednak zmienia się diametralnie, gdy potrzeba sprzętu nagłośniającego dla imprez plenerowych, gdzie pojawi się duża liczba osób. Wtedy konieczne będzie użycie głośników, których moc nie powinna być niższa, niż 80-100 W.

Akumulatory i ładowanie

Moc jest uzależniona od zasilania, dlatego w przypadku głośników Bluetooth koniecznie trzeba zwrócić uwagę na aspekt wbudowanego akumulatora. Urządzenia, których moc nie przekracza 10 W, mają najczęściej bardzo wydajne akumulatory, które po pełnym naładowaniu są w stanie zagwarantować ciągłość pracy nawet do kilkunastu godzin. Mniejsze modele z racji swojej konstrukcji, będą oferować krótszy czas, a większe z kolei mogą go wydłużyć. Warto zwrócić uwagę na to, czy głośnik jest wyposażony w funkcję szybkiego ładowania. Pozwoli to w krótkim czasie uzupełnić brakującą energię w razie rozładowania się akumulatora.

Zasięg

W przypadku głośników bezprzewodowych, szczególnie ważny jest zasięg maksymalny pomiędzy urządzeniem, z którym zostaną sparowane. W dużej mierze zależy to od rodzaju technologii Bluetooth użytej w głośniku. Ma to także wpływ na jakość przesyłanego dźwięku, dlatego dobrze jest sprawdzić, z jakiej łączności korzysta konkretny głośnik. W obecnej chwili najwydajniejsze są moduły Bluetooth 5.0 i wyższe. Zapewnią one nie tylko duży zasięg (do 10 metrów), ale także najlepszą jakość przesyłanego dźwięku.

Certyfikaty bezpieczeństwa

Bardzo ważne jest, aby głośnik, którego chcecie używać w plenerze, miał odpowiednie certyfikaty wodoszczelności, a także pyłoszczelności, co szczególnie podkreśla nasz ranking głośników bluetooth do 1 000 zł. Nawet niewielka ilość wilgoci czy wody, może doprowadzić do fatalnego w skutkach uszkodzenia urządzenia. Nie jest to trudne nad wodą, w szczególności na plażach. Zwróćcie zatem uwagę, czy głośnik został wyposażony w oznaczenie IP i jaka jest przypisana do tego liczba porządkowa. Wyższe liczby oznaczać będą zdecydowanie lepszą ochronę przed wodą i kurzem.

Dodatkowe wejścia

Mimo, że głośnik Bluetooth działa bezprzewodowo, warto też zadbać, aby był wyposażony w dodatkowe wejścia. Pozwoli Wam to na podłączenie dodatkowych źródeł dźwięków. AUX, MiniJack 3.5 mm, USB, a także slot na karty SD mogą okazać się bardzo przydatne.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756