Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Juno by Janome to bardzo dobra marka. Uczyłam się szyć na maszynie mechanicznej, przejście na komputerową to przesiadka z Malucha do Mercedesa! Jest to sprzęt dla każdego, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych w szyciu osób. Maszyna posiada instrukcję w j. polskim, także jej uruchomienie to chwila, ma wiele przydatnych opcji (nawlekacz igły, automatyczne ryglowanie, obszywanie guzika). Jest cicha i intuicyjna w obsłudze. Bardzo polecam zakup!
Jest naprawdę bardzo funkcjonalna i super pod każdym względem. Bardzo jestem zadowolona. Maszyna za niewielką cenę, a bardzo funkcjonalna i prosta. A o to tutaj chodzi, by bez większego wysiłku poradzić sobie z prostymi czynnościami. I tutaj tak właśnie jest. Super szybko i prosto.
Maszyna ma bardzo duże pole do pracy co mocno ułatwia szycie większych rzeczy jak np patchworku. Szycie ułatwia też funkcja automatycznego obcinania nici. Dodatkowo polecam do niej dokupić stolik powiększający pole pracy - bardzo wygodny.
Dzisiejsze maszyny do szycia są proste w obsłudze nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Posiadają wiele praktycznych funkcji, ułatwiających szycie i przeróbki. W sklepach stacjonarnych i o...
Prasowanie to czynność, którą – czy tego chcemy, czy nie – musimy regularnie wykonywać. Aby robić to szybko, efektywnie i z przyjemnością, kluczowe są zaawansowane urządzenia, które rozwiązują najczęstsze problemy, jakie...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia?
Do najważniejszych parametrów w maszynach do szycia należy liczba dostępnych ściegów, które będą umożliwiały zarówno szycie tkanin, jak i dzianin, a także obrębianie czy obrzucanie brzegów materiału. W sklepach znaleźć można zarówno modele z kilkoma podstawowymi ściegami, jak i kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma, wśród których znajdują się także tak zwane ściegi overlockowe. Bardzo ważna jest przy tym łatwość sterowania. Tu wyróżniamy maszyny mechaniczne, w których regulacja długości lub szerokości ściegu – jak i wybór samego ściegu – odbywa się przy pomocy pokręteł. W maszynach elektronicznych lub komputerowych zazwyczaj robimy to przyciskami. Istotnym aspektem jest rodzaj chwytacza: może być wahadłowy, wkładany pionowo lub rotacyjny, umieszczany poziomo. Ten drugi przeważa w sprzętach sterowanych elektronicznie, jest też nieco cichszy oraz łatwiejszy w założeniu. Kupując maszynę, zwróćmy uwagę na przydatne rozwiązania: oświetlenie stopki, szycie wsteczne, obszywanie dziurek do guzików oraz automatyczne nawlekanie nici.
Jak działa maszyna do szycia?
Maszyna do szycia zszywa kawałki materiałów dzięki górnej i dolnej nitce, które są przeplatane ze sobą w procesie szycia. Igła przeciąga nić górną pod materiał, a tam chwytak łączy ją z nicią dolną, przeplatając je. Transporter przesuwa materiał, a igła wysuwa się do góry i tak powstaje wybrany ścieg. Przed przystąpieniem do szycia należy maszynę przygotować – wybrać odpowiednie ustawienia naprężenia nici, docisku stopki, a także ścieg oraz jego długość i szerokość. Ważna jest konserwacja urządzenia, polegająca na oczyszczaniu go z kurzu i drobin tkanin oraz oliwieniu.
Ile kosztuje domowa maszyna do szycia?
Wybór domowych maszyn do szycia jest ogromny. Poziom zaawansowania, a także jakość komponentów oraz funkcje i rozwiązania, dostępne w danym modelu, definiują jego cenę. Najprostsze modele mechaniczne można kupić już za kilkaset złotych, droższe za 500-700 zł. Maszyny do szycia elektroniczne, czyli z sterowaniem przyciskami, a także komputerowe, które umożliwiają zapamiętywanie wybranych ustawień, są najdroższe i ich cena zazwyczaj zaczyna się w okolicach tysiąca złotych i często go przekracza. Za zaawansowane modele można zapłacić nawet około 1500 zł.
Maszyna do szycia dla początkujących - jaką wybrać?
Maszyny do szycia to nie tylko profesjonalne wyposażenie każdej krawcowej, ale także urządzenia do użytku domowego, które często bywają bardzo przydatne. Szycie na maszynie wbrew pozorom nie należy do skomplikowanych czynności. Umiejętność ta może być wykorzystywana do wykonywania drobnych napraw, jak np. cerowanie zniszczonej odzieży, czy nieco większych przedsięwzięć, jak własnoręczne szycie zasłon, czy pościeli.
Maszyny do szycia znacznie różnią się od siebie pod względem parametrów technicznych oraz możliwości wykorzystania. Jaka więc maszyna będzie najlepsza dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym szyciem? Zaawansowane modele dla profesjonalistów posiadają wiele dodatkowych funkcji szycia, które znacznie ułatwiają pracę, jednak mogą być kłopotliwe w przypadku osób początkujących, którzy nie wiedzą, jak szyć na maszynie.
Dlatego też pierwsza maszyna służąca do nauki szycia lub wykonywanie sporadycznych prac domowych powinna mieć raczej podstawowe funkcje. Niemniej jednak warto zdecydować się na dobre urządzenie, które nas nie zawiedzie i nie będzie utrudniało nauki szycia. Maszyna do szycia używana nie będzie w tym przypadku dobrym rozwiązanie, ponieważ niska cena zakupu może łączyć się niestety z zawodnością urządzenia, a osoba nieposiadająca doświadczenia może nie poradzić sobie w przypadku wystąpienia komplikacji w trakcie szycia.
Maszyna do szycia dla początkujących powinna posiadać takie funkcje, jak:
- opcja szycia w obu kierunkach (przód, tył);
- regulacja stopki oraz rozmiarów ściegu (płynna lub stopniowa);
- automatyczne lub półautomatyczne obszywanie otworów na guziki;
- stopki ułatwiające podstawowe czynności, np. wszywanie zamków;
- różne rodzaje ściegów, np. prosty i zygzaki.
Osoby początkujące często decydują się na maszyny do szycia ŁUCZNIK, które posiadają wszelkie niezbędne parametry. Niektóre modele przeznaczone są dla profesjonalistów i posiadają rozszerzony pakiet opcji.
Mała maszyna do szycia - wady i zalety
Maszyny do szycia w zależności od modelu mają swoje wady i zalety. Zwykle zależy nam na zakupie maszyny z możliwie największymi możliwościami i w atrakcyjnej cenie, adekwatnej do danych funkcji dodatkowych. Dobrą, małą maszynę do szycia możemy kupić już za niewielką kwotę i będzie ona odpowiednia do sporadycznego użytku w przypadku drobnych prac krawieckich. Wadą jest jednak brak dodatkowych opcji oraz pewne ograniczenia, takie jak: trudność szycia grubych tkanin i ograniczona ilość ściegów.
Wśród zalet małej maszyny do szycia można wymienić: stosunkowo niską ceną, niewielką wagę i prostą obsługę. Ma to istotne znaczenie właśnie w przypadku nauki szycia. Warto zaznaczyć, że to nie rozmiar maszyny do szycia świadczy o jej jakości. Zwykle do własnoręcznych robótek wystarczy mała maszyna do szycia, kawałek starej tkaniny i golarka do odzieży, która dopełni końcowy efekt.
Maszyna do szycia - jakie ma możliwości?
Poza podstawowymi funkcjami, jakie powinna posiadać każda dobra maszyna do szycia, wiele urządzeń posiada dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają szycie. Są one przydatne nie tylko w profesjonalnych zakładach krawieckich, ale także w przypadku osób, które wszelkie czynności związane z szyciem lubią wykonywać samodzielnie. Decydując się na zakup maszyny do szycia, warto zwrócić na dodatkowe opcje, m.in. na:
- automatyczne nawlekanie i obcinanie nici,
- wysokie podnoszenie stopki – jest to istotne, jeśli zamierzamy szyć z wykorzystaniem grubych tkanin. Taką opcję posiada większość lepszych modeli, np. maszyny do szycia MINERVA;
- funkcja overlock – jest to opcja obszywania krawędzi, przydatna do zakończeń, czy szycia zasłon i firan;
- szycie w odbiciu lustrzanym;
- regulacja ściegów – w zależności od modelu maszyny zwykle ilość ściegów oscyluje na poziomie 6-32, jednak profesjonalne urządzenia, np. maszyny do szycia SINGER mają nawet 600 ściegów.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756