Okap Electrolux KFG726X zakupiony podczas akcji promocyjnej #akcjazelectrolux, razem z płytą indukcyjną Electrolux EIV654 SLIM-FIT Zestaw prezentuje się rewelacyjnie. Wspaniale sprawdza się podczas długiego gotowania na płycie, funkcja Hob2Hood sama włącza i wyłącza okap bezprzewodowo, jest w miarę cichy a, zarazem wydajny dobrze pochłania zapachy. Można nim sterować za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Polecam 100%.
Gorąco polecam. Dobry okap, elegancki, nowoczesny, w sumie ma wszystko co potrzeba. Bardzo dobrze sprawdza się w nim regulacja mocy oraz oświetlenie ze zmiennym oświetleniem. Można sterować także pilotem co jest czasem wygodne bo nie trzeba podchodzić i nie brudzi się rękami szkła. Na razie same plusy w zasadzie, wyciąg pracuje bez zarzutu.
Okapy stanowią istotny element wyposażenia wnętrz, ale to nie wzornictwo jest w nich najważniejsze. Najistotniejszą ich funkcją jest przede wszystkim efektywne oczyszczanie powietrza podczas gotowania. Trafnie mówi się, ...
Okap podszafkowy jest jednym z najbardziej popularnych typów tego urządzenia. To z uwagi na łatwość montażu oraz wszechstronność zastosowania. Co więcej, jest bardzo prosty w obsłudze i użytkowaniu, a odpowiednio umiejsc...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie okapu podszafkowego?
Najważniejszymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu okapu, niezależnie od jego rodzaju, jest jego szerokość oraz wydajność. Znajdziemy takie informacje na etykiecie. Warto wiedzieć, czy wydajność okapu sprosta wielkości naszej kuchni i skutecznie oczyści zanieczyszczone powietrze. Przyjmuje się, iż odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia okap powinien dokonać 6 krotnej filtracji powietrza w kuchni na I biegu, 9 krotnej na II biegu i 12 krotnej na biegu III. Do obliczenia wydajności okapu potrzebnego w naszej kuchni należy najpierw obliczyć kubaturę całego pomieszczenia, a następnie pomnożyć go kolejno przez wszystkie biegi. Ostateczny wynik będzie wydajnością okapu, która jest niezbędna dla oczyszczenia powietrza w naszej kuchni. Obok wydajności niemniej ważna jest głośność urządzenia. Przyjmuje się, że pracujący na najniższym biegu okap nie powinien przekraczać głośności 50 dB, aby nie był uciążliwy dla domowników.
Jak zamontować okap podszafkowy?
Okap podszafkowy montujemy w szafce lub bezpośrednio pod nią. Należy bezwzględnie zachować minimalną odległość nad płytą grzewczą, która dla płyt elektrycznych wynosi co najmniej 55 cm, a dla gazowych 65 cm. Jeśli sprzęt wyposażony jest w komin i ma pracować w obiegu otwartym, czyli w trybie wyciągu, podłączamy do za pomocą rury PVC do zewnętrznej instalacji wentylacyjnej. Z kolei działanie w obiegu zamkniętym nie wymaga dodatkowych podłączeń. Okap najlepiej montować w dwie osoby, z uwagi na wagę urządzenia oraz jego nieporęczność. Przyda się poziomica, ołówek i wkrętarka.
Gdzie sprawdzi się okap podszafkowy?
Okap podszafkowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem do niewielkich kuchni. Również do pomieszczeń kuchennych, w których nie ma możliwości podłączenia sprzętu do zewnętrznej wentylacji. Z uwagi na przemyślaną konstrukcję nie zaburza estetyki kuchni, ponieważ można go łatwo ukryć w kuchennej zabudowie, zyskując dodatkowo przestrzeń do przechowywania akcesoriów. To dobre rozwiązanie, gdy nie mamy na niego dodatkowego miejsca, np. podczas remontu kuchni, a nie jej aranżacji i projektowania od podstaw. Ale oczywiście sprawdzi się on nie tylko w takiej sytuacji.
Okap podszafkowy - uniwersalny dla każdej kuchni
Okap kuchenny podszafkowy to rozwiązanie, które można zastosować w kuchni bez względu na jej wymiary czy styl. Udogodnienia, jakie daje okap podszafkowy to m.in. zminimalizowanie wilgoci w kuchni, pozbycie się niepożądanych zapachów czy usprawnienie wentylacji. Okap podszafkowy jest dostępny w dwóch rozmiarach (30 cm oraz 60 cm), ale z powodzeniem można go zamontować w każdej wiszącej szafce. Pochłaniacz podszafkowy to urządzenie, które możemy niezależne od pozostałych elementów kuchni, dlatego to Ty zadecydujesz czy umieścisz go bezpośrednio na ścianie, czy (zgodnie z jego przeznaczeniem) pod szafką kuchenną.
Okap podszafkowy - zalety
Pochłaniacz podszafkowy nie tylko pomaga pozbyć się pary i zapachów, które tworzą się podczas gotowania, ale także oświetla pomieszczenie. Aby uniknąć problemów z wymianą żarówki, okap podszafkowy posiada regulowane oświetlenie LED, które nie męczy wzroku. Okap kuchenny podszafkowy jest bardzo dyskretny i zabiera wiele miejsca. W momencie, kiedy nie jest używany - można wsunąć go w całości pod szafkę, co sprawia, że jest niemalże niewidoczny. Urządzenie nie musi być podłączone do wentylacji, dlatego jego montaż jest niezwykle prosty.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756