Poradniki Eksperta

Ranking zabawek dla 6-latka [TOP10]

 2023-11-03 

Producenci zabawek dla dzieci oferują coraz to nowsze produkty, a do tego wyposażone w rozmaite technologie i możliwości. Jeśli naszym celem jest zakup zabawki dla dziecka 6-letniego, warto zapoznać się z produktami oferowanymi na rynku, w jak najszerszej grupie asortymentowej. Co wybrać i jaka zabawka będzie najbardziej odpowiednia? Przygotowaliśmy ranking zabawek dla 6-latka, który z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego produktu.

Realistyczne lalki posiadają 11 punktów zgięcia

2 figurki głównych bohaterów

Wytrzymały materiał wykonania

Brak efektów dźwiękowych

Ranking zabawek dla 6-latka otwiera bardzo popularna w ostatnim czasie zabawka z serii Harry Potter w zestawie Dolls Lord Voldemort + Harry Potter GNR38. Producentem tej serii jej firma Mattel, ceniona i rozpoznawalna ze względu na szeroki asortyment rozmaitych zabawek cieszących się ogromną popularnością na całym świecie. W zestawie Dolls Lord Voldemort + Harry Potter GNR38 znajduje się tytułowy bohater książek, gier komputerowych i filmów, Harry Potter oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów, czyli Voldemort. Wśród dodatkowych akcesoriów znajdują się również okazały puchar oraz różdżka. Lalki wykonane są bardzo starannie, z dbałością o detale. Zabawa nimi jest bardzo realistyczna, ponieważ figurki posiadają aż 11 punktów zgięcia, co sprawia, że można je ustawiać w rozmaitych pozycjach.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość łączenia z innymi produktami z tej serii

Możliwość korzystania z aplikacji mobilnej

Zestaw łatwy do przechowywania

Brak dodatkowego zasilania

Wśród rekomendowanych zabawek dla 6-latka nie może zabraknąć produktów z popularnej serii zabawek Hot Wheels. Producentem zabawek oznaczonych tą nazwą jest również firma Mattel. Ranking zabawek dla 6-latka spośród produktów Hot Wheels prezentuje Track Builder GNJ01. To realistyczny tor wyścigowy stworzony w skali 1:64. Jest tak skonstruowany, że można go łączyć z innymi produktami z tej serii. Co więcej, można się nim bawić wykorzystując do tego aplikację mobilną stworzoną przez producenta. Taki tor z cyfrowym połączeniem w aplikacji mobilnej daje szerokie pole do zabawy, eksperymentowania, a także rywalizacji. To doskonała zabawka do zabawy w grupie. Po złożeniu i umieszczeniu w specjalnym boksie, zabawka jest łatwa w przechowywaniu, a także transportowaniu. 

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zabawka odpowiednia dla kolekcjonerów specjalnych serii

Materiał wykonania pochodzący w 75 proc. z recyclingu

Lalka o wysokości 29 cm

Brak dodatkowych ubrań

Kolejną propozycją, którą zawiera nasz ranking zabawek dla 6-latka jest kultowa lalka Barbie. W tym wypadku prezentujemy model Inspiring Women Jane Goodall HCB82. Świat poznał Barbie po raz pierwszy w 1959 roku jako bohaterkę serii bajek pod takim samym tytułem. Lalka powstała 10 lat później i niemal natychmiast, aż do chwili obecnej stała się i jest najbardziej rozpoznawalną lalką na świecie. Seria Inspiring Women, w której skład wchodzi m. in. lalka Jane Goodall HCB82, powstała w hołdzie kobietom, które na przestrzeni ostatnich lat dokonały niezwykłych czynów w rozmaitych dziedzinach. Jane Goodall to Posłanka Pokoju ONZ i założycielka Instytutu pod swoim nazwiskiem. Kobieta ma na swoim koncie wiele pionierskich badań i spektakularnych osiągnięć w dziedzinie etologii, która jest działem zoologii badającej zachowania zwierząt.

Odpowiednia do gry w grupie rówieśniczej

9 figurek tematycznych

190 rozmaitych kart

Nieokreślony czas gry

Ranking zabawek dla 6-latka prezentuje również rozmaite gry, w tym także karciane. Pokemon TCG Scarlet & Violet – Obsidian Flames Elite Trainer marki Rebel to interesujący zestaw do zabawy w grupie z serii Pokemon. W zestawie znajdują się: 9 szt. Pokémon TCG: Scarlet & Violet – Obsidian Flames – Booster, karta full-art foil, 65 koszulek, 45 kart Energy, przewodnik po dodatku, kości, znaczniki i żetony, praktyczne pudełko z przekładkami, a także kod do gry online. Z kolei w dodatku znajdują się: kryształowy Tera Pokémon ex, 20 nowych Pokémon EX z nową mechaniką, ponad 15 kart trenerów oraz 190 nowych kart.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Angażuje wszystkie mięśnie

Zabawa dla całej rodziny

Gra drużynowa

Do zabawy na zewnątrz konieczne suche i stabilne podłoże

Ciekawą propozycją do zabawy jest również popularny Twister marki Hasbro. To świetna zabawa dla całej rodziny. Ranking zabawek dla 6-latka prezentuje nie tylko zabawki dla dzieci, ale również takie, w które dzieci mogą bawić się ze starszym rodzeństwem, a nawet rodzicami. Twister jest grą drużynową, w którą jednocześnie i bezpiecznie może grać od 2 do 4 osób. Zabawa polega na jak najdłuższym utrzymaniu równowagi na kolorowych kołach. Wygrywa ta osoba, która jako ostatnia zejdzie z planszy. Zasady są bardzo proste i przystępnie opisane w instrukcji użytkowania. Warto też dodać, że to świetna zabawka do zabrania do przedszkola lub szkoły. Sprawdzi się również na zajęciach ruchowych w żłobku czy wychowania fizycznego w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Zasilanie bateryjne zapewnia mobilność

Solidny i wytrzymały materiał wykonania

Replika oryginalnego samochodu

Brak akumulatora w zestawie

Wybierając zabawki warto również zwrócić uwagę na samochody zdalnie sterowane. To świetna zabawka zarówno dla sześciolatków, jak i dla starszych dzieci. Ranking zabawek dla 6-latka prezentuje samochód Mercedes Benz G63 AMG 95700 marki Rastar. Pojazd wykonany jest z trwałych i solidnych, a także wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne materiałów w skali 1:14, co dodatkowo odzwierciedla detale i elementy charakterystyczne dla oryginału. Samochodem steruje się zdalnie poprzez nadajnik bezprzewodowy. Wymaga on zasilania bateryjnego. Samochód porusza się na wszystkie możliwe strony, czyli do przodu, do tyłu, skręca w lewo i prawo, co za tym idzie, można nim wykonywać rozmaite manewry, które są również dostępne w oryginalnym pojeździe tego typu.

Zabawka konstrukcyjna wspomagająca motorykę

Możliwość sterowania smartfonem

Diody LED

Bark baterii w zestawie

Ciekawą zabawką dla dzieci w rozmaitym wieku są różnego rodzaju klocki. Ranking zabawek dla 6-latka prezentuje klocki konstrukcyjne Code Robot Zdalnie sterowany C83001W marki Cada I.Bot, z których można zbudować znacznej wielkości robota. W skład zestawu wchodzą aż 434 elementy, z których dziecko jest w stanie zbudować robota, a do tego zdalnie sterowanego.

Robota uświetniają dodatkowo świecące oczy, w których umieszczone są diody LED. Po złożeniu robot jest w stanie poruszać kończynami, a także jeździć. Do zabawy robotem wymagane są materie 2xAA, których producent nie dołącza do zestawu. Warto o tym pamiętać kupując tą zabawkę w prezencie. Robotem steruje się przy pomocy pilota zdalnego sterowania, a także smartfonu i dedykowanej przez producenta aplikacji mobilnej.

Opony przystosowane do jazdy na trudnym terenie

Łączność pilota z pojazdem 25 m

Prędkość pojazdu wynosi 8 km/h

Brak ładowarki w zestawie

Obok wyżej prezentowanego zdalnie sterowanego samochodu polecamy również traktor rolniczy. Ranking zabawek dla 6-latka zawiera repliki ciekawych pojazdów, a w tym wypadku jest nim kultowy traktor Claas Axion 870. Pojazd charakteryzuje się dużymi oponami z głębokim bieżnikiem, co ułatwia manewrowanie zabawką po trudnych terenach typu pagórki, wzniesienia, spadki, piasek. Model traktora został tak opracowany, że dla uświetnienia zabawki reflektory przednie są podświetlane. Sterowanie pojazdem odbywa się przy pomocy pilota zdalnego sterowania, który utrzymuje z nim łączność na odległość wynoszącą aż 25 m.

Zestaw zawiera dodatkowe elementy aranżacji

Figurki wykonane z solidnego materiału

Podstawki pod figurki w zestawie

Brak efektów świetlnych

Ranking zabawek dla 6-latka prezentuje drugi rodzaj klocków konstrukcyjnych. Tym razem to Historical Collection World War II D-Day 1944 COBI-2048 marki Cobi. To wyjątkowa seria figurek nawiązująca do wojsk amerykańskich, w tym jednostek specjalnych, które wylądowały w Normandii. Zestaw składa się aż z 30 elementów. Do zestawu dołączone są również podstawki pod figurki, aby zapewnić jeszcze większy komfort zabawy. Dodatkowymi komponentami są elementy otoczenia, jak np. niemiecka mina talerzowa czy roślinność.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Z łatwością pokonuje przeszkody i wzniesienia

Wyposażony w efekty dźwiękowe i świetlne

Pojazd do zabawy na trudnym terenie

Obsługa w terenie wymaga znacznych umiejętności

Ranking zabawek dla 6-latka zamyka zdalnie sterowany samochód X-Machine RCC301 marki S-Line. To idealny produkt dla dzieci i młodzieży, a także fascynujących się zdalnymi pojazdami dorosłych, który doskonale sprawdzi się w terenie. Dzięki 6 cm prześwitu pod podwoziem doskonale radzi sobie z niewielkimi przeszkodami typu wzniesienia, nierówności płyt chodnikowych czy niskie krawężniki. Na tym jednak nie koniec, ponieważ samochodem można się również bawić w trudnych warunkach pogodowych i terenowych, jak np. deszczowa pogoda, błoto, kałuże, trawa, a nawet głęboki piach. Samochód wyposażony jest dodatkowo w efekty dźwiękowe oraz świetlne.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756