Poradniki Eksperta

Blender ręczny – ranking produktów [TOP 10]

 2022-10-10 

Jednym ze sprzętów, które przydadzą się w każdej kuchni, jest blender ręczny. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże Ci wybrać model dla siebie. Zanim przedstawimy dziesięć topowych urządzeń, omówimy najważniejsze kwestie, związane z zakupem i użytkowaniem tego sprzętu. Z jego pomocą w kilka chwil przygotujesz pyszne ciasto na naleśniki i gofry, aksamitne zupy kremy, delikatne musy oraz odżywcze koktajle, a z odpowiednimi przystawkami nawet posiekasz warzywa na sałatkę, pokruszysz lód, a także uzyskasz domowy sorbet. Oto kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jaki blender ręczny wybrać, by być z niego zadowolonym.

Jak działa blender ręczny i dlaczego warto go mieć?


Blender ręczny to poręczne urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca w kuchni, jest lekkie i łatwe w obsłudze oraz gotowe do pracy w zaledwie kilka chwil. Wbrew pozorom, służy nie tylko do blendowania, ale też ubijania, miksowania, czy rozdrabniania produktów. Cały powyższy opis urządzenia, jest jednocześnie zestawem jego najlepszych cech. Zależnie od Twojego stylu gotowania, blender ręczny sprawdzi się zamiast tradycyjnego miksera, a niekiedy będzie lepszym wyjściem niż blender kielichowy, czy wręcz duży robot kuchenny – może być też ich doskonałym uzupełnieniem.


Blender ręczny, w odróżnieniu od jego większego „kuzyna” – blendera kielichowego, trzymamy w dłoni. Ostrze urządzenia znajduje się na samym dole stopy, którą umieszczamy w pojemniku czy garnku, podczas rozdrabniania produktów. Zazwyczaj urządzenie dostępne jest razem ze specjalnym pojemnikiem, którego wysokość oraz średnica pozwala na wygodne blendowanie czy ubijanie bez rozchlapywania na boki. Wystarczy umieścić stopę w garnku czy pojemniku z zawartością do zblendowania i nacisnąć palcem przycisk uruchamiający pracę. Często jest to przycisk pracy standardowej z kilkustopniową regulacją mocy, przy czym większość modeli ma także funkcję turbo, która pozwala natychmiast uruchomić maksymalne obroty noży.


To z pozoru bardzo proste urządzenie, jest niezwykle funkcjonalne. Mając najprostszy model ze stopą rozdrabniającą oraz pojemnikiem, przygotujemy m.in. zupy kremy, musy, pasty, dipy, gęste sosy, koktajle, a nawet domowej roboty masło orzechowe – wszystko, co wymaga dokładnego rozdrobnienia. W szerszych zestawach znajdziesz końcówkę do ubijania piany, ale jeśli wolisz najbardziej rozbudowany sprzęt, to liczyć możesz m.in. na końcówkę do miksowania, pojemnik do szatkowania warzyw i owoców lub kruszenia lodu, a nawet malakser z różnymi dodatkowymi elementami. Zatem najbardziej zaawansowane blendery ręczne mają funkcje, takie jak: krojenie, mieszanie, miksowanie, przecieranie, rozdrabnianie, siekanie, tarcie, ubijanie piany, ucieranie, czy wyrabianie ciasta. To zdecydowanie już coś więcej, niż tylko przygotowywanie zup kremów. Właśnie dlatego warto mieć w swojej kuchni dobry blender ręczny: ponieważ będąc urządzeniem lekkim, niewielkim i poręcznym, które jest łatwe w przechowywaniu i czyszczeniu, a jednocześnie można szybko przygotować je do pracy, może być również bardzo wszechstronne i przydatne w przygotowaniu wielu różnych dań i przystawek.


Czym charakteryzuje się najlepszy blender?


Choć blender ręczny jest urządzeniem o nieskomplikowanej budowie i działaniu, jest wiele spraw, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu – oczywiście poza tym, jak bardzo wszechstronnego sprzętu szukamy, bo to jest kwestią naszych preferencji.


A więc najlepszy blender – czyli jaki? Przede wszystkim wygodny w użyciu, wydajny i solidnie wykonany. Na te trzy cechy składa się szereg detali. Aby blender był wygodny w użyciu, musi być lekki i poręczny – czyli z odpowiednio wyprofilowaną rączką, którą można łatwo utrzymać w dłoni, jednocześnie wciskając przycisk. Zwykle uchwyt pokryty jest gumą, lub innym antypoślizgowym materiałem. Wybierając blender ręczny, dobrze jest wziąć urządzenie w dłoń i sprawdzić, jak w niej leży, a także jak łatwo można wcisnąć przyciski. To szczególnie ważne, ponieważ choć blendowanie trwa zwykle bardzo krótko, to jednak utrzymanie urządzenia i wciskanie przycisków, niekiedy może być dla dłoni męczące. Wygoda to również łatwe zmienianie końcówek – na przykład z prostym systemem „na kliknięcie”, odpowiednio długi przewód, umożliwiający swobodne manewrowanie sprzętem, a także bezproblemowe mycie. Wydajność to odpowiednio duża moc, która pozwoli rozdrobnić nawet bardzo twarde składniki. Dobry sprzęt ma kilka a nawet kilkanaście stopni mocy, które można dopasować do potrzeb, a także przycisk turbo. Nie można zapominać o nożu, bo to on jest tym najważniejszym elementem blendera. W najprostszych modelach znajdziemy nóż z podwójnym ostrzem. W tych bardziej zaawansowanych potrójnym, a nawet poczwórnym. Najbardziej znane marki ścigają się wręcz w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych noży, usprawniających proces rozdrabniania. Efektem są różne zakrzywienia ostrzy, co służy zwiększeniu strefy rozdrabniania, a także modyfikacje samej stopy, która może na przykład zapobiegać zapychaniu się rozdrobnionej treści w okolicy noży, zapewniać lepszy przepływ podczas blendowania, a nawet chronić przed rozchlapywaniem. Wszystko to, by uzyskać oczekiwany stopień gładkości w bardzo krótkim czasie i z jak największym komfortem użytkowania.


Na koniec, kilka słów o solidności wykonania. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na stopę – te wykonane ze stali nierdzewnej są bardziej wytrzymałe, w porównaniu do tych plastikowych. W przypadku tych pierwszych, nie musimy się obawiać dłuższego blendowania gorącej zupy, podczas gdy mając blender z plastikową stopą, raczej będziemy musieli zaczekać na przestygnięcie dania. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób montowane są poszczególne elementy oraz jak wbudowane są przyciski – na przykład jeśli cała rączka pokryta jest gumą, tak, by między przyciskami nie było szczelin (na przykład ze względów bezpieczeństwa, a także higieny), to po długim czasie użytkowania guma ta może zacząć się przecierać i w momencie naciskania przycisków będą widoczne dziury.


Wybierając dobry blender, warto zwrócić uwagę na długość oraz mocowanie przewodu. Dłuższy kabel pozwala na łatwe manewrowanie sprzętem, a dodatkowo sprawia, że nie musisz blendować w sąsiedztwie kontaktu. Ciekawym rozwiązaniem jest przewód w formie sprężynki, który dostosowuje się do odległości od gniazdka – jeśli jest dalej, to kabel się rozciąga; jeśli kontakt jest bliżej, to przewód w swojej wyjściowej długości pozwala na łatwe manewrowanie i jednocześnie się nie plącze.


Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując blender ręczny?


Akcesoria dostępne wraz z urządzeniem, zdecydowanie wpływają na przydatność i wszechstronność blendera. To jednak, czy liczne dodatki są dla nas istotną zaletą, wynika przede wszystkim z tego, do czego przede wszystkim używać będziemy naszego sprzętu. Ale nawet jeśli wybieramy blender ręczny z podstawowymi akcesoriami, możemy upewnić się, czy producent sprzętu umożliwia oddzielne dokupowanie dodatków, a nawet elementów zamiennych.


Teraz już wiesz, jakie cechy powinien mieć dobry blender ręczny. Ranking, który znajdziesz poniżej, przedstawia dziesięć modeli o różnych rozwiązaniach i funkcjach. Jest to wskazówka, która pozwoli Ci znaleźć ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ostrza Powelix Life pokryte wytrzymałą warstwą tytanową

Ostrze do kruszenia lodu

Trzepaczka i rozdrabniacz w zestawie

Osłona przed pryskaniem

Możliwość mycia akcesoriów w zmywarce

1 liczba prędkości

Nasz ranking blenderów otwiera model HB9441 marki Tefal. Urządzenie to ma moc 1000 W, dzięki czemu łatwo rozdrabnia nawet twarde składniki. Stalowa stopa wyposażona jest w poczwórne ostrze, pokryte warstwą tytanową, która nadaje mu niezwykłą wytrzymałość oraz zapewnia wydajną pracę. Unikalnym rozwiązaniem, zastosowanym w tym modelu, jest płynna zmiana prędkości, wykorzystująca siłę nacisku – im mocniej naciskasz przycisk, tym wyższe jego obroty.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologia Power Bell Plus

Funkcja turbo

Przystawki łatwe w montażu

Liczne akcesoria

Możliwość mycia akcesoriów w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Blender MQ3145 Aperitive marki Braun, ma aż 11 stopni mocy z mechaniczną regulacją. Dzięki licznym dodatkowym akcesoriom, jest sprzętem wszechstronnym, służącym do blendowania, ubijania, kruszenia lodu, czy szatkowania. Zaletą urządzenia jest innowacyjne ostrze z dodatkowym nożem, który zwiększa efektywność pracy, przynosząc lepsze rezultaty w tym samym czasie. Akcesoria przeznaczone są do mycia w zmywarce, a dzięki stopie SplashControl łatwiej zachować czystość podczas blendowania.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Bardzo szeroki zestaw akcesoriów

Funkcja „safe start”

Intuicyjna regulacja prędkości

Uchwyt z miękkim, gumowym wykończeniem

Możliwość mycia końcówek w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Model HB950K marki Götze & Jensen to propozycja dla osób, które szukają blendera odznaczającego się dużą wszechstronnością. W zestawie z tym sprzętem znajdują się m.in.: malakser, szatkownica, tarcza do krojenia i siekania, trzepaczka, końcówka do wyrabiania ciasta, a także końcówka do ucierania. Ponadto, urządzenie ma świetne parametry: moc 1000 W z płynną regulacją siłą nacisku palca. Ostrza blendera pokryte są tytanem, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i świetnie radzą sobie nawet z najtwardszymi składnikami.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja turbo

EasyClick – łatwy montaż końcówek

Stopa SplashControl zapobiega chlapaniu

Technologia Power Bell zwiększa strefę blendowania

Możliwość mycia w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Kolejne urządzenie w naszym TOP 10, to model MultiQuick 7 MQ7035XBI marki Braun. W zestawie z tym modelem, poza stopą do blendowania znajdziemy: końcówkę ubijającą, pojemnik roboczy, a także rozdrabniacz z ostrzem do kruszenia lodu oraz siekania warzyw. Sprzęt ma pięć prędkości pracy, jest łatwy w sterowaniu, a dzięki technologii Power Bell, blenduje szybko i wydajnie.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Malakser z 4 tarczami

Łatwy montaż końcówek i zwalnianie przyciskiem

Łatwe sterowanie

Antypoślizgowy uchwyt SoftTouch

Możliwość mycia końcówek w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Blender MaxoMix MS8CM6190 marki Bosch, to sprzęt o dużej wszechstronności i wysokiej jakości wykonania. Ma silnik o mocy 1000 W, 12 prędkości pracy oraz funkcję turbo. Jego zaletą jest mechaniczna, skokowa regulacja mocy, dzięki której wystarczy lekko trzymać przycisk, by blender pracował z tą samą siłą. Plusem jest ergonomiczny uchwyt z delikatnym, gumowym wykończeniem oraz bardzo szeroki zestaw akcesoriów.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Bogaty zestaw akcesoriów

Nóż pokryty tytanem dla większej wytrzymałości

Funkcja „safe start” przedłuża żywotność silnika

Końcówki ze stali nierdzewnej

Możliwość mycia końcówek w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Blender Götze & Jensen HB901K to model o wielu zastosowaniach, który sprawdzi się jako sprzęt do blendowania, siekania, kruszenia lodu, miksowania i ubijania. Dzięki tytanowym ostrzom, poradzi sobie z najtwardszymi składnikami, a 5 poziomów regulacji mocy, pozwala dopasować prędkość do potrzeb. Dzięki funkcji „safe start” blender płynnie osiąga pełną moc, co chroni silnik. Dodatkowe zalety urządzenia to: zwalnianie końcówek przyciskiem oraz wyłącznik bezpieczeństwa.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Technologia ActiveBlade

Technologia Power Bell Plus

Technologia SpashContol

Szybki montaż akcesoriów

Możliwość mycia akcesoriów w zmywarce

3 liczby prędkości

Model Multi Quick 9 MQ9147X marki Braun odznacza się nowoczesnym wyglądem oraz bogatym zestawem akcesoriów, które czynią z niego sprzęt wszechstronny. Sprawdzi się on w blendowaniu, siekaniu, mieszaniu, rozcieraniu, kruszeniu lodu, czy ubijaniu piany. Jest to wyróżniający się blender ręczny. Ranking urozmaica ze względu na innowacyjnie zaprojektowane ruchome ostrze, które podczas pracy porusza się w górę i w dół, rozszerzając strefę aktywnego blendowania. Specjalnie zaprojektowana stopa, zapobiega rozchlapywaniu się rozdrabnianej treści, a jednocześnie ogranicza ssanie, co sprawia, że praca jest komfortowa i lekka.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wygodny profilowany uchwyt

Funkcja turbo

Poczwórne ostrze QuattroBlade

Łatwy montaż końcówki i zwalnianie przyciskiem

Możliwość mycia końcówki w zmywarce

Bez opcji kruszenia lodu

Blender MS61A4110 to sprzęt, na który warto zwrócić uwagę, jeśli szukasz urządzenia jedynie z myślą o przygotowywaniu zup-kremów, pysznych past, czy koktajli. Wyposażony jest jedynie w podstawową stopę do blendowania oraz pojemnik roboczy z podziałką, mający pojemność 0,6 l. Umożliwia miksowanie i rozdrabnianie. Jest łatwy w myciu – akcesoria można myć w zmywarce. Blender ma silnik o mocy 800 W, z 12 prędkościami pracy.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ostrza Powelix Life pokryte wytrzymałą warstwą tytanową

Ergonomiczny uchwyt

Funkcja turbo

Osłona przed pryskaniem w zestawie

Możliwość mycia akcesoriów w zmywarce

Brak pracy pulsacyjnej

Model HB943838 to kolejny w tym zestawieniu model marki Tefal. Poczwórne ostrze z tytanową powłoką jest wytrzymałe, a w połączeniu z wysoką mocą 1000 W, świetnie poradzi sobie z dokładnym rozdrobnieniem i zblendowaniem wszelkich produktów. Praktycznym rozwiązaniem jest płynna zmiana prędkości, wykorzystująca siłę nacisku palca.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Funkcja turbo

Końcówka z poczwórnym ostrzem QuattroBlade

Antypoślizgowy uchwyt SoftTouch

Pojemnik roboczy z przykrywką

Możliwość mycia elementów w zmywarce

Brak możliwości mocowania na ścianie

Ranking zamyka blender marki Bosch ErgoMixx Style MS6CM6120, odznaczający się mocą 1000 W i 12 prędkościami pracy. Jest to model dla osób, które szukają przede wszystkim sprzętu do blendowania. Dodatkiem tu jest rozdrabniacz do warzyw i owoców, wyposażony także w ostrze do kruszenia lodu. Przydatnym elementem zestawu jest pokrywka do pojemnika roboczego, dzięki której przygotowaną zupę czy koktajl, można wygodnie przechowywać w lodówce.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756