Poradniki Eksperta

Jaki blender wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Aby urządzenie, które wybierzesz do Twojej kuchni spisywało się przez długi czas, podczas zakupu zwróć uwagę nie tylko na zachęcający wygląd. Wybierz blender o odpowiedniej mocy, wygodnym uchwycie oraz dodatkowych elementach wyposażenia.  Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, że dokonać właściwego wyboru, jaki blender wybrać.


 

Blendery ręczne to nie tylko urządzenia o końcówce tnącej w formie nożyka. Nowoczesne urządzenia z tej kategorii zachwycają wielofunkcyjnością. W wyposażeniu blenderów dostępnych na rynku – poza klasycznymi nożykami – znajdują się także końcówki ubijające, rozdrabniające czy siekające. Blender ręczny staje się więc multinarzędziem, które wyręczy Cię w wielu pracach kuchennych. Pozwoli ubić śmietankę lub pianę z białek, poszatkuje ogórki na mizerię i rozdrobni warzywa do zup, sosów, marynat.


Jaki blender wybrać? Sprawdź naszą ofertę:


Czy warto kupić blender?

Używanie blendera w kuchni znacznie ułatwia i przyspiesza gotowanie. Dzięki niemu w krótkim czasie rozdrobnisz nawet duże ilości składników. Blender pozwoli Ci szybko i bez wielkiego nakładu pracy, m.in. na:


  • przygotowanie musu jabłkowego czy konfitur,
  • dodatkowe końcówki szatkujące pozwolą nam perfekcyjne pokroić plasterki świeżych, zielonych ogórków na przykład do sałatek lub plastrów warzyw korzeniowych (marchwi, pietruszki, selera), które wykorzystamy w potrawach orientalnych czy tradycyjnym wywarze,
  • dzięki blenderom ze specjalnymi pojemnikami do kruszenia lodu bez kłopotu rozbudujemy listę domowych drinków (nie tylko alkoholowych); pokruszone kostki lodu z zamrażarki schłodzą słodkie napoje i świetnie sprawdzą się przy okładaniu mięsa czy ryb, których nie chcemy jeszcze mrozić, a wymagają niskiej temperatury przechowywania, 
  • używanie blendera w kuchni urozmaici codzienne obiady: lista przepisów na blendowane zupy-kremy jest nieograniczona; można przygotowywać je niezależnie od sezonu – z warzyw świeżych lub mrożonych (wystarczy wywar, ulubione warzywa i przyprawy, aby po zblendowaniu zaskoczyć domowników nowymi zupami o gładkiej konsystencji).

 

Standardowe blendery posiadają dwa tryby pracy – podstawowy i turbo


Funkcja turbo:

- wykorzystuje w pełni moc urządzenia,

- jest wydajniejsza, dzięki czemu pozwala na szybsze oraz, co ważne, efektywniejsze rozdrabnianie,

- poradzi sobie z twardszymi składnikami, takimi jak na przykład orzechy włoskie czy bakalie.


Dodatkowe wyposażenie:

- w wyposażeniu nowoczesnych blenderów znajdują się wydajne końcówki do ubijania oraz szatkowania na różnego typu kawałki,

- warto jest mieć specjalne wysokie pojemniki, które ułatwiają blendowanie i pozwalają zachować porządek na blacie kuchennym,

- zwróćmy także uwagę na długość końcówki zakończonej standardowymi nożykami; jeżeli planujemy blendować na przykład zupy, warto jest mieć na wyposażeniu długi trzonek siekający, żeby dokładnie docierać do dna garnka lub innego głębokiego naczynia, w którym umieściliśmy wszystkie składniki.

 

Moc i ergonomiczny uchwyt:
Podczas wybierania odpowiedniego blendera nie możemy pominąć dopasowania jego parametrów technicznych do naszych potrzeb i oczekiwań.

 

Moc:

- im większą moc będzie posiadał zakupiony przez nas blender, tym szybciej i łatwiej rozdrobnimy potrawy,

- standardowa moc blenderów kształtuje się wokół 500-800 W (pamiętajmy, że jeżeli zależy nam na urządzeniach kruszących lód czy posiadających wydajną funkcję turbo, powinniśmy zwrócić uwagę na blendery o większej mocy.


Uchwyt:

- zadbajmy o właściwe dopasowanie uchwytu urządzenia do naszej dłoni, żeby uniknąć bółu nadgarstka,

- jeżeli zamierzamy często korzystać z blendera, warto zwrócić uwagę na urządzenia o ergonomicznie wyprofilowanej rączce oraz specjalnym antypoślizgowym wykończeniu, które stabilizuje chwyt i jednocześnie podnosi bezpieczeństwo pracy.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert