Krajalnice

95
Filtruj/Sortuj
z 5
Kod: 129767
Moc [W]
100
Regulacja prędkości
Nie
Zakres krojenia [mm]
0-15
Kod: 918566
Moc [W]
185
Regulacja prędkości
Nie
Zakres krojenia [mm]
0-15

Dostępne warianty


    Krajalnica GRAEF SKS903 Czerwony

    Krajalnica GRAEF SKS901 Biały

    Krajalnica GRAEF SKS902 Czarny

    Krajalnica GRAEF SKS900 Srebrny
z 5
KRAJALNICA ELEKTRYCZNA
 
Krajalnica elektryczna to sprzęt, który znacznie ułatwia - jak sama nazwa wskazuje - krojenie m.in. chleba, wędlin czy serów. Każdy kawałek jest dzięki temu równy, a Ty możesz przygotować posiłek szybko i w komfortowy dla siebie sposób. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej krajalnicy - jakie parametry są ważne, z jakiego materiału powinna być wykonana, na jakie dodatkowe funkcje warto postawić?
 
Krajalnica do chleba i nie tylko!
 
Jeżeli standardowy zestaw sztućców, zestaw noży oraz deski do krojenia nie jest dla Ciebie wystarczający lub najzwyczajniej w świecie nie lubisz i nie umiesz estetycznie pokroić chleba, szynki czy sera, zakup krajalnicy elektrycznej będzie dobrą decyzją. 
 
Dużym plusem tego typu sprzętu jest to, że możesz wkomponować go w niemalże każdą kuchnię - jeżeli wybierzesz typ wolnostojący, będzie to urządzenie przenośne, które w każdym momencie możesz schować z pola widzenia. Decydując się zaś na krajalnicę do zabudowy, skutecznie możesz ukryć ją np. poprzez umieszczenie w zamykanej szufladzie. Co jednak istotne, jest to opcja dla osób dopiero projektujących kuchnię i niestety w jej przypadku należy liczyć się z mniejszym wyborem dostępnych modeli oraz wyższą ich ceną. 
 
Warto pamiętać także o tym, iż krajalnice nie są stosowane tylko do chleba. W znacznej większości są to sprzęty uniwersalne - spokojnie możemy przy ich pomocy pokroić wędliny, sery, owoce, warzywa, a nawet mięso (chociaż rzecz jasna maszynki do mięsa krajalnica nie zastąpi).
 
Krajalnica elektryczna funkcje dodatkowe
 
Dodatkowe funkcje krajalnicy dotyczą zazwyczaj zwiększenia komfortu pracy lub maksymalizacji bezpieczeństwa - pamiętajmy, używanie ostrych noży niesie ze sobą ryzyko i dodatkowa ochrona jest niezwykle ważną kwestią. 
 • Osłona palców - niektóre modele wyposażone są w specjalną konstrukcję, która ma na celu wzmożoną ochronę naszych dłoni. 
 • Ostrzałka do noża - część producentów dołącza ją do zestawu.
 • Tacka na pokrojone kawałki - jest to bardzo praktyczny dodatek, który pozwala zachować większą higienę, czystość oraz wygodę podawania posiłków.
 • Antypoślizgowa podstawa - zwiększenie stabilności znacznie wpływa na jakość, komfort oraz wspomniane wcześniej bezpieczeństwo krojenia.

Na co zwracać uwagę wybierając krajalnicę?

 • Sposób regulacji pracy - dany model działa bez przerwy od uruchomienia, czy może konieczne jest naciskanie odpowiedniego przycisku, aby maszyna mogła pracować? Oba typy mają swoje zalety - w pierwszym przypadku mamy dwie wolne ręce, w drugim znacznie większe jest nasze bezpieczeństwo.
 • Materiały, z których wykonana jest krajalnica - warto zwrócić uwagę przede wszystkim na noże - w dużej mierze to one determinują jakość pracy całej krajalnicy. Powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, tytanu lub też stali chromowo-węglowej (jest szczególnie wytrzymała, poleca się ją zwłaszcza profesjonalistom). 
 • Moc krajalnicy - do użytku domowego spokojnie wystarczy nam urządzenie o mocy mieszczącej się w przedziale 100-150 W. Krajalnice są sprzętem, który nie zużywa wiele energii, stąd też nie musimy raczej przejmować się kosztami eksploatacji.
 • Regulacja grubości krojenia - im jej zakres jest większym, tym większe mamy pole manewru. Możemy dzięki temu w pełni dopasować grubość krojonego produktu do naszych preferencji - większość modeli oferuje zakres 0-15-20 mm.
 • Dodatkowe noże - podstawą wszystkich urządzeń jest ostrze zakończone ząbkami. Jest to nóż uniwersalny, który sprawdzi się nie tylko w trakcie krojenia chleba, lecz także twardszych produktów. Mniej wytrzymały, ale równie przydatny jest nóż o gładkim ostrzu - jest niezbędny do precyzyjnego krojenia wędlin oraz serów. Nie zawsze znajduje się jednak w wyposażeniu krajalnicy - przed zakupem sprawdźmy więc, czy producent umieścił go w zestawie.

Rekomendacje klientów

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną