Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal

Kod: m00151587
Autor: Marcin Kowal
Rodzaj okładki: Miękka
Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal
Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal

Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym

Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Opis produktu

Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my – Polacy – odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.

Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat na Wyspach. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał już za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, a problemem dnia codziennego. I wszystko musiał zacząć od początku.

Książka jest opisem relacji polsko – brytyjsko – irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik, jak odnaleźć się na Wyspach. Zawiera solidną porcję wskazówek i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie:
• od pracy począwszy – dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać na zmywak,
• przez język angielski – jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości,
• mieszkanie – od ciasnego pokoju po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców,
• pogodę – stabilnie deszczową,
• krajobrazy – niezmiennie piękne,
• po historię – burzliwą i kłopotliwą.

Książka odpowiada również na podstawowe pytanie ostatnich czasów: Jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Słowem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru po całą serię ciekawych osobowości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

Dane techniczne

Producent/podmiot odpowiedzialny

Parametry

Nazwa: Wydawnictwo Bernardinum
Ulica i numer budynku: ul. Biskupa Dominika 11
Kod pocztowy: 83-130
Miasto: Pelplin
Adres elektroniczny: bernardinum@bernardinum.com.pl
Autor: Marcin Kowal
Rodzaj okładki: Miękka
Tytuł: Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal

Dokumenty do pobrania

  • Informacje o bezpieczeństwie:
  • Producent

  • Nazwa producenta/importera: Bernardinum
  • Opinie

    Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu

    Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal
    Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK Marcin Kowal

    Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym

    Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.