Prezent na Roczek

Prezent na roczek

Pierwsze urodziny to niezwykły moment, który należy odpowiednio uczcić. Co jednak podarować małemu brzdącowi, który dopiero wkracza w świat zabawy? Garść inspiracji prezentowych pomoże Ci odnaleźć upominek idealny, a więc taki, który przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Warto zwracać uwagę na edukacyjną wartość kupowanego prezentu, a także na jego dopasowanie do przedziału wiekowego dziecka. Upominek na roczek musi być starannie dobrany, jest bowiem symbolem celebracji narodzin obdarowywanego malucha.

Prezent na roczek dla dziewczynki

Poszukując inspiracji na podarunek dla rocznej dziewczynki, warto dowiedzieć się, co jest aktualnie w modzie. Każdy chce bowiem trafić z prezentem w dziesiątkę i uszczęśliwić dziecko, nie narażając się przy tym jego rodzicom. Najlepiej więc zrezygnuj z głośnych gadżetów interaktywnych, które uznawane są za dość kontrowersyjne. Nie dość, że ich wpływ na rozwój dziecka jest znikomy, to są także irytujące dla rodziców – ostatnim, czego potrzeba rodzicom rocznego dziecka jest grająca i świecąca zabawka, generująca nadmiar bodźców i pobudzająca układ nerwowy malucha. Jaki zatem prezent na roczek dla dziewczynki wybrać?

Kieruj się kryterium wpływu na szeroko rozumiany rozwój – zabawka powinna pobudzać wyobraźnię, stymulować działanie zmysłów i motywować dziecko do aktywności. Pierwsze urodziny to czas, gdy niektóre maluchy stawiają pierwsze kroki, dlatego – wybierając prezent – możesz śmiało stawiać na akcesoria motywujące do nauki chodzenia. Takie upominki sprawdzą się niezależnie od płci dziecka – trafią w gusta dziewczynek i chłopców, są bowiem uniwersalne.

Prezent na roczek dla chłopczyka

Z czego ucieszy się mały dżentelmen? Z pewnością zadowolą go gadżety nawiązujące do sportu i motoryzacji. I choć nie powinno się generalizować i kategoryzować zainteresowań dzieci wyłącznie ze względu na płeć, to można zauważyć, że większość chłopców wykazuje tendencje do typowo męskich hobby. Tu oczywiście równie trafne będą wszelkie gadżety stymulujące rozwój ruchowy i wpływające na sprawność motoryczną dziecka.

Świetnym rozwiązaniem w roli prezentu na roczek są lampki nocne - pomogą one wykreować w przestrzeni malucha przyjemny klimat i ułatwią zasypianie, wzbudzą poczucie bezpieczeństwa i z pewnością zostaną docenione przez rodziców.

Idź z duchem czasu! Elektronika na prezent dla roczniaka

Nowoczesne gadżety elektroniczne również warto rozważyć, wybierając prezent na roczek dla chłopczyka lub dziewczynki. Takie akcesoria staną się upominkiem na wiele lat i – choć w momencie ich podarowania raczej nie sprawią wielkiej radości najmłodszym dzieciom – zostaną docenione za jakiś czas, gdy maluch będzie mógł świadomie i samodzielnie z nich korzystać. Tablet pozwoli dziecku wejść w świat technologii i cyfryzacji – stopniowo i pod pełną kontrolą rodziców maluch może korzystać z tego sprzętu w celach edukacyjnych i rozwojowych: do nauki podstawowych zjawisk, kolorów, kształtów, a także języków obcych. Takie akcesoria to pomysł na przyszłościowy prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca – dzieci mogą na nich oglądać bajki i grać w swoje pierwsze gry!


Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać »


Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert