Poradniki Eksperta

Jak ustawić godzinę w smartwatchu?


Smartwatche to gadżety, które podbiły serca wielu milionów użytkowników na całym świecie. Jeśli masz dopiero w planach zakup własnego zegarka elektronicznego, na pewno interesuje Cię konfiguracja ustawień nowego urządzenia. Jak ustawić godzinę w smartwatch? Wyjaśniamy w poniższym poradniku!jak ustawić godzinę w smartwatchu


Konfiguracja smartwatcha – czy zawsze wygląda tak samo?


Sposób zmiany ustawień w przypadku smartwatcha może różnić się, w zależności od modelu lub funkcji, którą konfigurujesz w danym momencie. Niektóre zmiany możliwe są do wykonania z poziomu zegarka, a jeszcze inne, wymagają użycia odpowiedniej aplikacji. Urządzenia różnią się sposobem sterowania, kompatybilnymi systemami operacyjnymi oraz innymi usprawnieniami. W naszym poradniku chcemy skupić się na ustawianiu godziny i daty w przypadku zegarków pracujących z Androidem, iOS, a także smartbandów, które są nieco prostszymi gadżetami.Jak ustawić godzinę w smartwatch z Androidem?


Większość zegarków dostępnych w ofercie, gwarantuje kompatybilność z systemem operacyjnym Android. Bierze się to przede wszystkim ze skali popularności tego środowiska, w przypadku urządzeń mobilnych. Nie oznacza to jednak, że smartwatche te nie mogą być używane z telefonami Apple. Niektóre modele, gwarantują kompatybilność z obydwoma systemami. Warto to sprawdzić przed zakupem konkretnego modelu, unikając w ten sposób przykrych niespodzianek.


Ustawienie godziny i daty w smartwatchu Wear OS, jest łatwe. W większości modeli, można zrobić to z poziomu menu urządzenia. Konieczne jest odnalezienie zakładki „Ustawienia”, która może być wywoływana w różny sposób, w zależności od zegara. Kolejnym krokiem jest poszukanie zakładki „System”, gdzie odnajdziesz opcję „Data i godzina”. Reszta, to już tak naprawdę przysłowiowa „pestka”.


Musisz jednak pamiętać, że wiele smartwatchy wykorzystuje automatyczne zaczytywanie daty i godziny, pobierając informację ze smartfona sparowanego z zegarkiem. Możliwe jest również pobieranie danych bezpośrednio z sieci, jeśli urządzenie przewiduje łączność LTE lub Wi-Fi. Aby ustawić datę i godzinę ręcznie, obydwie funkcje muszą zostać wyłączone.Ustawianie daty i godziny w zegarku obsługującym iOS


Zastanawiasz się, jak ustawić godzinę w smartwatch Apple? Faktycznie, w tym wypadku proces ten wygląda nieco inaczej. Zmiany ustawień dokonać musisz w aplikacji, zainstalowanej na smartfonie sparowanym z Twoim zegarkiem. Dzieje się tak, gdyż dane są automatycznie pobierane przez smartwatch. Jeśli chcesz więc zmienić godzinę lub datę, dokonać tego musisz w ustawieniach telefonu.


Ścieżka jest następująca: Ustawienia -> Ogólne -> Data i czas. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku urządzeń z Androidem, dane mogą być pobierane automatycznie z sieci. Manualna zmiana, wymaga wyłączenia procesu automatycznego.


Możesz także dokonać konfiguracji formatu wyświetlania daty i godziny, według własnych preferencji. Przydatnym narzędziem jest aplikacja Apple Watch, która umożliwia zmianę ustawień, między innymi wyglądu zegarka tarczy lub wspominanej formy podawania danych.


Zmiana daty i godziny w smartbandach – czy to możliwe?


Oczywiście, że tak! Smartband jest urządzeniem o wiele prostszym, niż smartwatch. Zmiana ustawień z poziomu wyświetlacza, jest niemożliwa. W tym celu potrzebna jest konfiguracja za pośrednictwem właściwej aplikacji, zainstalowanej na smartfonie. Producenci smartbandów oferują oprogramowanie, które dostępne jest najczęściej w sklepie Google Play. Pobranie aplikacji, jest także potrzebne do połączenia urządzenia z telefonem.


Nie masz czasu na zmianę ustawień lub wstępną konfigurację?


Jeśli nie masz ochoty na samodzielną konfigurację nowego smartwatcha, możesz zdecydować się na wsparcie naszych specjalistów. Po zakupie zegarka w naszej sieci, możesz skorzystać z usług instalacyjnych. Oferta dotyczy również smartwatchy. W ramach wykupionej usługi, wykonywanych jest naprawdę wiele czynności serwisowych. Pierwszą z nich może być montaż folii lub szkła ochronnego, jeśli akcesorium to zostało kupione w naszym sklepie. Nie montujemy produktów nieznanego pochodzenia, gdyż zależy nam na bezpieczeństwie urządzeń naszych Klientów. Możliwe jest również zainstalowanie karty pamięci, jeśli smartwatch posiada dany slot. W ramach usługi, urządzenie jest uruchamiane i konfigurowane pod kątem właściwego języka, a także ustawienia daty i godziny.


Możliwe jest ponadto, zainstalowanie właściwej aplikacji na telefonie Klienta. Następnie urządzenia są ze sobą parowane. Aktualizowane jest oprogramowanie zegarka (jeśli to potrzebne), a na koniec serwisant udzieli Ci krótkiego instruktażu, na temat obsługi zegarka. Jeśli planujesz zmianę paska lub bransolety, możesz w ramach usługi poprosić o to naszego specjalistę.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert