Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Gdzie wlać nabłyszczacz do zmywarki?

 2023-08-11 

Zmywarka to urządzenie, które na stałe zagościło w wielu domach. Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w gąszczu nieumytych naczyń, bez tego sprzętu. Zamiast zająć się uciążliwym myciem, wkładamy je do zmywarki i czekamy na efekt. W ten sposób oszczędzamy coś bardzo cennego… nasz czas. Oczywiście naczynia muszą być pachnące, świeże i lśniące, dlatego nie możemy zapomnieć o tabletkach do zmywarki i nabłyszczaczu. Tu pojawiają się pytania. Gdzie wlać nabłyszczacz do zmywarki? Czy warto go używać jeśli w kostce jest zawarty nabłyszczacz? Czy na pewno nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia? Na te i inne pytania, znajdziesz odpowiedź poniżej.

Nabłyszczacz do zmywarki i jego znaczenie

Nabłyszczacz do zmywarki to płyn, który odgrywa niemałą rolę w procesie mycia. Gdy już ułożysz naczynia w zmywarce pamiętaj, że oprócz tabletek do zmywarki, warto użyć nabłyszczacza, który zmienia tzw. napięcie powierzchniowe spływającej wody. Zapewni on Twoim szklankom, filiżankom, talerzom czy sztućcom, niezwykle lśniący wygląd. Nie zobaczysz na nich zacieków ani smug, które musiałbyś dodatkowo polerować. Ponadto nabłyszczacz ułatwia suszenie naczyń oraz zabezpiecza je przed kamieniem. Chroni również Twój sprzęt przed osadzaniem się tłuszczu na filtrach i innych podzespołach urządzenia.


Często konsumenci zadają pytanie, czy warto stosować równolegle kostki z nabłyszczaczem i nabłyszczacz w płynie. Od strony technicznej i chemicznej nie jest to zbyt kolidujące (pod warunkiem, że używamy sprawdzonych, dobrych jakościowo preparatów), tym niemniej, nie ma potrzeby kupowania droższych, wieloskładnikowych kostek z nabłyszczaczem skoro stosujemy ten w płynie.

Nabłyszczacze do zmywarek – ich rodzaje

Na rynku jest wiele produktów, które są skuteczne i bezpieczne, jak chociażby asortyment z firm: FINISH, SOMAT, ELECTROLUX, MIELE – wszystkie one są dostępne w naszym sklepie. W sprzedaży są również całe zestawy środków czystości do zmywarki, np. WEBER, w których znajdziesz najpotrzebniejsze produkty. Producenci dokładają wszelkich starań, aby spełniały one oczekiwania konsumentów. Dostępne są zwykle w butelkach o różnych pojemnościach (od 300 ml do 800 ml). Są bardzo wydajne, a ich ceny nie są wygórowane. Niektóre z nich, charakteryzują się świeżym cytrynowym zapachem, czy formułą Glass Protect, dzięki której naczynia są połyskujące i idealnie suche (np. FINISH Shine Protect Cytrynowy). Inne mają w swym składzie aktywny tlen, który zapewnia jeszcze większą czystość (np. MIELE).


Warto, abyś wybrał odpowiedni nabłyszczacz i cieszył się nieskazitelną czystością Twoich naczyń. Chociaż nie jest on konieczny do mycia, to wyżej wymienione aspekty, przemawiają za tym, abyś go używał.

Stosowanie nabłyszczacza w zmywarce

Gdzie wlać nabłyszczacz do zmywarki? Nie jest to trudne ani skomplikowane. Zazwyczaj na drzwiach zmywarki, od ich wewnętrznej strony, znajduje się pojemnik na tabletki, a tuż obok, pojemnik na nabłyszczacz. Nie jest to zasada, gdyż układ ten może różnić się w zależności od modelu zmywarki. Aby zaaplikować nabłyszczacz, otwórz dozownik, a następnie wlej płyn do linii maksymalnego poziomu i zamknij pokrywkę. Rozlany nabłyszczasz delikatnie wytrzyj ściereczką, aby uniknąć powstania nadmiernej piany.


Jeśli będziesz miał z tym problem, sprawdź instrukcję obsługi sprzętu, która zawiera dokładne wskazówki, jak masz postępować. Środek nabłyszczający zmywarka uwalnia samoczynnie w cyklu płukania, więc już po pierwszym myciu naczynia są idealnie czyste. Podczas ostatniego cyklu, czyli suszenia, cały wsad w zmywarce podgrzewany jest parą, by woda nie osadzała się na naczyniach. Masz więc z głowy ich wycieranie.


W tym miejscu ważna uwaga: pod żadnym pozorem nie próbuj używać do zmywarki zwykłego płynu do naczyń. W jego składzie są substancje spieniające, które doprowadziłyby do powstania w środku urządzenia dużej ilość piany. Twój sprzęt mógłby ulec awarii.


Nie musisz się już zastanawiać, gdzie wlać nabłyszczaszcz do zmywarki, gdyż jest to czynność, z którą bez problemu sobie poradzisz.

Systematyczność w dozowaniu nabłyszczasza do zmywarki

Jak często dolewać nabłyszczacz do zmywarki? Prawidłowe zaaplikowanie płynu, gwarantuje Ci oczekiwany efekt. Zwróć uwagę na ilość płynu, którą aplikujesz. Precyzyjne dozowanie, ułatwia miarka, która zazwyczaj znajduje się w pojemniku przeznaczonym na nabłyszczacz. Zmywarka automatycznie dozuje detergent do każdego mycia i większość modeli poinformuje Cię za pomocą wskaźników o jego braku. Pomocna może być również instrukcja, w której producent wyjaśnia zasady stosowania. Staraj się zatem, w miarę systematycznie uzupełniać nabłyszczacz do zmywarki.

Skład nabłyszczacza do zmywarki

Stosowanie wszelkiego rodzaju detergentów, zazwyczaj budzi wątpliwości, co do ich szkodliwości. Wiele osób zwraca uwagę na skład, czy ich wpływ na zdrowie. Najbardziej cenimy naturalne produkty, które są bezpieczne. Czy nabłyszczacz do zmywarki jest szkodliwy? Otóż płyn ten jest w pełni bezpiecznym i biodegradowalnym środkiem. Nie powoduje podrażnienia skóry ani oczu. Pamiętaj, że jest to płyn przeznaczony tylko i wyłącznie do zmywarki. Nie możesz go wiec używać do innych celów. Nabłyszczacz do zmywarki zawiera kwas cytrynowy, etanol i sodę. Możesz więc bez obaw go używać, gdyż pełni ważną funkcję w procesie mycia.


Podsumowując, nabłyszczacz do zmywarki nadaje naczyniom połysk i świeży zapach. Nie musisz ich polerować, gdyż przeciwdziała powstawaniu zacieków. Zapobiega gromadzeniu się kamienia na naczyniach, ale chroni również zmywarkę. Trudno zatem wyobrazić sobie mycie naczyń bez tego płynu. Wśród mnogiego asortymentu, wybierz ten, który Tobie najbardziej odpowiada, biorąc pod uwagę jego pojemność, zapach, czy praktyczną w dozowaniu butelkę.

Zmywarki w naszej ofercie:

Zmywarka WHIRLPOOL WFO 3T141 PX
1 989 00
Cena z kodem
2 349,00 złCena przed kodem
1 999,00 złNajniższa cena
Zmywarka BOSCH SPS4EMI60E
2 199 00
Cena z kodem
2 299,00 złCena przed kodem
2 049,00 złNajniższa cena
Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756