Poradniki Eksperta

Jaka pralka do 2000 zł? Ranking [TOP10]

 2023-04-11 

Planujesz zakup pralki i zastanawiasz się, jaki model wybrać, aby był wyposażony w nowoczesne funkcje, obsługiwało się go komfortowo i intuicyjnie, a do tego dbał również o portfel użytkowania? Taka pralka nie musi wiele kosztować, a nowoczesne modele dostępne są już w cenie nie przekraczającej 2000 zł. Pralka do 2000 zł, oprócz wielu programów automatycznych, może oferować również zdalne sterowanie, najnowocześniejszy silnik inwerterowy, a nawet specjalne funkcje parowe.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Pojemność i gabaryty pralek

Ranking pralek do 2000 zł warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej dla użytkownika pojemności, która będzie dodatkowo determinowana gabarytami sprzętu. Wśród modeli urządzeń pralniczych, znajdziemy takie o pojemności 3 kg, jak i takie, w których w jednym cyklu upierzemy aż 10 kg tkanin. Jeszcze do niedawna duża pojemność pralki, która wynosiła np. 7 kg oznaczała, że urządzenie posiada tak zwane standardowe parametry, czyli około 60 cm szerokości i około 60 cm głębokości.

 

Wraz z technologicznym postępem, nawet małe pralki typu slim są w stanie pomieścić 7 kg tkanin na 1 cykl, a zajmować przy tym niewiele przestrzeni. Standardowo szerokość tych pralek wynosi około 60 cm, niemniej wyróżniają się one pomniejszoną głębokością, co może być szczególnie istotne w przypadku niewielkich łazienek, np. w mieszkaniach bloków wielorodzinnych.

Załadunek od góry lub od frontu

Pralka do 2000 zł może występować w dwóch podstawowych rodzajach. Mowa tu o sposobie załadunku. Stosowany jest podział na urządzenia ładowane od góry oraz ładowane od frontu. Pralka ładowana od góry zajmuje mniej przestrzeni, niż pralka ładowana od frontu. Za to należy mieć na uwadze, iż nad nią musi zostać zabezpieczona przestrzeń na swobodne otwieranie górnej pokrywy, pod którą znajduje się bęben. Te wąskie urządzenia odznaczają się wieloma nowoczesnymi funkcjami i systemami, które występują też w urządzeniach ładowanych od frontu.

 

Drugi rodzaj pralek jest znacznie bardziej popularny. W porównaniu z pierwszym rodzajem, tych urządzeń jest zdecydowanie więcej na rynku. Oba modele pralek mogą różnić się sposobem obsługi, pojemnością, a także ogólnymi gabarytami. Przewagą standardowych wymiarów pralki ładowanej od góry jest to, że wraz z suszarką do ubrań może tworzyć praktyczny tandem pralniczy w formie pionowego słupka.

Nowoczesne funkcje parowe

Jaka pralka do 2000 zł wyposażona jest w nowoczesne funkcje parowe? Jeszcze do niedawna, ta innowacja była dostępna jedynie w najbardziej kosztownych i zawansowanych technicznie modelach. Obecnie funkcje parowe powoli stają się standardem, nie tylko w urządzeniach pralniczych, ale również w zmywarkach. Para podawana na różnych etapach cyklu prania, płukania czy wirowania, może usuwać z odzieży drobnoustroje i alergeny, eliminować resztki detergentów, a także odświeżać tkaniny oraz sprawiać, że ich prasowanie będzie o wiele łatwiejsze i zajmie o wiele mniej czasu, co przełoży się dodatkowo na energooszczędność.

 

Wiele modeli pralek wyposażonych jest w specjalny program antyalergiczny, który sprawia, że prane tkaniny po wyjęciu z bębna są higienicznie czyste i pozbawione rozmaitych alergenów, a nawet wirusów. Z tego typu rozwiązania, zadowoleni będą nie tylko alergicy, ale również rodzice małych dzieci.

Sterowanie na odległość

Pralka do 2000 zł może być wyposażona w sterowanie mechaniczne lub elektroniczne. Wszystko zależeć będzie od jej zaawansowania technologicznego. Producenci oferują też modele wyposażone w duże, czytelne wyświetlacze, które znacznie ułatwiają programowanie i codzienną obsługę urządzenia. Najnowocześniejsze modele, których cena nie przekracza 2000 zł, wyposażone są w szerokie, frontowe panele dotykowe, z jasno oznaczoną ikonografią. To właśnie tego typu urządzenia najczęściej są dodatkowo wyposażone w możliwość zdalnej obsługi przy pomocy smartfona lub tabletu i z użyciem dedykowanej aplikacji. Funkcja sterowania smartfonem będzie nosiła rozmaite nazwy, w zależności od producenta. Nierzadko ta sama aplikacja będzie dawała dodatkowo możliwość zdalnego sterowania również innymi urządzeniami danego producenta sprzętu gospodarstwa domowego.

Energooszczędne systemy i funkcje

Pralka do 2000 zł jest na tyle zaawansowanym sprzętem, że zwykle wyposażona jest w szereg systemów i funkcji, których zadaniem jest zminimalizowanie poboru energii i wody. Jednym z takim rozwiązań jest np. silnik inwerterowy. Ten podzespół, w przeciwieństwie do tradycyjnego zespołu silnika w pralce, nie posiada szczotek, które najczęściej ulegają zużyciu, nawet podczas prawidłowego użytkowania. Brak szczotek oznacza dodatkowo brak tarcia, co przekłada się na cichą pracę urządzenia. Silniki inwerterowe uznawane są za trwalsze i bardziej wytrzymałe, co z kolei sprzyja zrównoważonemu rozwojowi.

 

Innym energooszczędnym rozwiązaniem jest np. automatyczne autodozowanie detergentu, podczas którego pralka sama decyduje o odpowiedniej ilości proszku czy płynu do prania i zmiękczania, biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia tkanin oraz wagę załadunku.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756