Poradniki Eksperta

Mała pralka – jaka pralka do małej łazienki? [TOP10]

 2024-02-16 

Niewielkie przestrzenie łazienkowe, stanowią wyzwanie nie tylko dla użytkowników, ale również dla projektantów i architektów. Funkcjonalne urządzenie tego pomieszczenia, możliwe jest dzięki pomysłowości i innowacyjności producentów urządzeń pralniczych. Na co zwrócić uwagę i w co powinna być wyposażona funkcjonalna, mała pralka? Ranking 10 kompaktowych urządzeń pralniczych, który prezentujemy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu.

2

MIEJSCE

10.0 / 10

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zabezpieczenie przed zalaniem

Ergonomiczny programator

Sterowanie elektroniczne

Głośne otwieranie drzwiczek bębna

Ranking polecanych urządzeń pralniczych otwiera mała pralka marki Whirlpool. To ładowana od góry pralka do małej łazienki. Sprzęt obsługuje się bardzo intuicyjne za pomocą ergonomicznego pokrętła programatora, z jasno oznaczonymi informacjami na temat automatycznych programów prania, płukania i wirowania. Obsługa wspomagana jest czytelnym, elektronicznym wyświetlaczem, na którym na bieżąco wyświetlają się zaprogramowane parametry i funkcje. Wśród innowacji warto wymienić cichy i energooszczędny silnik inwerterowy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System płukania zapobiegający powstawaniu piany

Program prania wstępnego

Program antyalergiczny

Brak funkcji parowych

Kolejnym sprzętem w rankingu, jest mała pralka marki AEG. Model MEL6SN126X to mała pralka automatyczna, ładowana od frontu, oferująca 6-kilogramowy wsad. Urządzenie wyposażone jest w szereg programów automatycznych, a wśród nich program antyalergiczny, programy do prania tkanin typu denim czy outdoor, a także szybki program 20-minutowy na 3 kg wsadu. Urządzenie wyposażone jest również w blokadę rodzicielską oraz blokadę otwarcia drzwiczek w trakcie trwania cyklu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Program połowy załadunku

Technologia AutoSense

Miękkie otwieranie drzwi

Brak cichego silnika inwerterowego

Model EW2TN35262P marki Electrolux, to mała pralka charakteryzująca się innowacyjną technologią AutoSense. Uruchomienie tej funkcji sprawia, że pralka, niezależnie od wielkości załadunku, automatycznie dobierze parametry prania, takie jak czas czy temperatura, a tym samym zaoszczędzi energię elektryczną oraz wodę, jeśli załadunek będzie mniejszy, niż pełny wsad. Wśród funkcji dodatkowych, oferowanych przez ten model, należy wymienić program połowy załadunku oraz przydatne do prania bielizny czy uporczywych zabrudzeń, pranie wstępne.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Trzy poziomy intensywności prania

Cichy silnik inwerterowy

Duża pojemność 8 kg

Nie pozycjonuje bębna do otwarcia

oszukując pralki ładowanej od góry z dużym wsadem, warto zwrócić uwagę na model RTXSG48TMCE-16 marki Haier. To mała pralka oferująca aż 8-kilogramowy wsad na 1 cykl, a do tego wyposażona w szereg nowoczesnych technologii i funkcji. Wśród nich warto wymienić np. higieniczne funkcje parowe, które nie należą do standardowego wyposażenia modeli ładowanych od góry. Dodatkowo, ta mała pralka automatyczna jest niezwykle cicha podczas pracy. To dzięki zastosowaniu cichego i wytrzymałego silnika inwerterowego, który wytwarza energię przy użyciu specjalnych magnesów, a nie, jak w wypadku silników tradycyjnych, szczotek, które podczas pracy ulegały zużyciu. Brak szczotek to brak tarcia, a zatem również brak hałasu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Program parowy do usuwania plam

Szybki program 15-minutowy

Funkcja czyszczenia bębna

Brak możliwości sterowania smartfonem

Pralka WW60A3120BH EO marki Samsung, to kolejna w naszym zestawieniu mała pralka oferująca wygodny załadunek od frontu. Sprzęt oferuje 6-kilogramowy wsad oraz prędkość wirowania wynoszącą 1 200 obr./min. Ta mała pralka automatyczna wyposażona jest w program parowy, który nie tylko zapewnia doskonałe rezultaty prania, ale również eliminuje z tkanin rozmaite alergeny, bakterie, czy grzyby. Para dodana podczas prania, dodatkowo rozluźnia włókna, dzięki czemu z ubrań usuwane są nawet uporczywe zabrudzenia, czy zalegające na nich plamy. Ciekawą funkcją w tym modelu jest program czyszczenia bębna. Regularne uruchamianie programu zapobiega ulatnianiu się z bębna nieprzyjemnego zapachu.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Technologia Mix Power System+ do prania w niskich temperaturach

14 programów automatycznych

Szybki program 30-minutowy

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Marka Candy jest jedną z popularniejszych, która oferuje niestandardowo kompaktowe urządzenia pralnicze. Jednym z takich sprzętów jest model CST 06LET/1-S. Ta mała pralka oprócz automatycznych programów wybieranych ergonomicznym pokrętłem na panelu sterowania, oferuje dodatkowo możliwość obsługi smartfonem. To dzięki specjalnej aplikacji, oferowanej przez producenta. Co więcej, dzięki konstrukcji będzie to idealna pralka do małej łazienki, w której każdy centymetr przestrzeni jest niezwykle istotny. Ładowanie od góry i poziomowanie bębna, to w tym wypadku komfortowe rozwiązanie.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Specjalne programy do usuwania uporczywych plam

System antybakteryjny ABT

Bardzo duża pojemność 9 kg

Brak autodozowania detergentu

Model I-Pro 7 Plus HW90-B14979TU1 marki Haier to pralka, która w naszym zestawieniu wyróżnia się największym oferowanym wsadem na 1 cykl, wynoszącym aż 9 kg. Wśród urządzeń o kompaktowych wymiarach, to rzadko spotykana funkcjonalność. Ta mała pralka wyposażona jest w cichy silnik inwerterowy, higieniczne funkcje parowe, intuicyjne sterowanie, a do tego możliwość obsługi bezprzewodowej. Dzięki aplikacji oferowanej przez producenta, oprócz standardowych programów zainstalowanych w programatorze pralki, do dyspozycji użytkownika jest 60 dodatkowych programów automatycznych, przeznaczonych do prania, płukania i wirowania rozmaitych rodzajów tkanin, od delikatnego kaszmiru, po grubą wełnę i ubrania w różnych kolorach. Aplikacja oferuje również skuteczne usuwanie różnych rodzajów plam, nawet bardzo uporczywych, jak plamy z trawy, kawy, krwi oraz produktów do makijażu.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Intuicyjny panel sterowania wspomagany wyświetlaczem

Łatwe czyszczenie pojemnika na detergenty

Krótkie pranie w 14 minut

Brak generatora pary

Jeśli szukamy modelu, który z jednej strony zajmuje niewielką przestrzeń, a z drugiej oferuje intuicyjne sterowanie, warto zwrócić uwagę na sprzęt marki Electrolux. To mała pralka, którą producent wyposażył w łatwy w obsłudze panel sterowania. Do dyspozycji użytkownika jest ergonomiczne pokrętło oraz duży, dotykowy wyświetlacz, na którym uruchamiane są dodatkowe funkcje prania, płukania i wirowania. Pralka wyposażona jest w praktyczny system o nazwie EcoTime Manager, który pozwala dostosować czas prania tak, aby było ono gotowe do wyjęcia w dogodnym dla użytkownika czasie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja EcoBar wyświetla zużycie wody i energii elektrycznej

System SteamPower Pro generuje parę

Elektroniczny wyświetlacz LED

Brak możliwości podłączenia do ciepłej wody

Mała pralka marki Amica polecana w naszym zestawieniu, to model DWA1T712DLS. Jako jedna z niewielu wśród urządzeń ładowanych od góry, wyposażona jest w higieniczne funkcje parowe. Dzięki innowacyjnemu systemowi SteamPower Pro generującemu parę, pranie jest higienicznie czyste i wolne od alergenów. Co więcej, para dodana podczas funkcji o nazwie łatwe prasowanie sprawia, że wyjęte z pralki tkaniny posiadają mniej zagnieceń. Z jednej strony ułatwia to prasowanie, a z drugiej oszczędza energię elektryczną, która musiałaby zostać wykorzystana do dłuższego prasowania. Ciekawą funkcją zastosowaną w tym modelu jest EcoBar, dzięki której pralka na bieżąco wyświetla zużycie wody oraz energii elektrycznej. Taka funkcjonalność pozwala na optymalne dostosowanie parametrów prania do potrzeb użytkowników oraz energooszczędności urządzenia.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wyświetlacz LED z intuicyjnym programatorem

15 automatycznych programów

Wyświetlacz LED z intuicyjnym programatorem

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwiczek

Ranking proponowanych urządzeń pralniczych zamyka mała pralka marki Sharp. Model ES-NFB612CWB-Pl ładowany od frontu, to nowoczesny sprzęt wyposażony w wiele innowacyjnych technologii i funkcji. Jedną z nich jest cichy i wydajny silnik inwerterowy. Kolejną innowacją jest program AllergySmart, który wykorzystując parę na różnych etapach cyklu prania, płukania czy wirowania, eliminuje z tkanin alergeny i drobnoustroje. To szczególnie ważna funkcja nie tylko dla alergików, ale również dla rodziców małych dzieci i niemowląt. Warto również wspomnieć o systemie EcoLogic, który dzięki czujnikowi wykrywającemu poziom załadowania bębna, dostosowuje do tego parametry prania, włączając w to odpowiednią ilość wody oraz zużycie energii elektrycznej. Taka funkcjonalność znacznie podnosi energooszczędność urządzenia pralniczego.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756