Poradniki Eksperta

Cicha pralka – ranking [TOP10]

 2024-01-09 

Wybierając pralkę najczęściej zwracamy uwagę na pojemność, sposób programowania, zastosowane technologie w zakresie oszczędzania energii elektrycznej oraz wody i ogólny wygląd sprzętu. Obok tego niemniej ważna jest głośność urządzenia. W jakie funkcje może być wyposażona cicha pralka i na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt pralniczy? Ranking 10 urządzeń, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze pralki.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Program parowy Iron Assist ułatwiający prasowanie

Funkcja Speed Perfect do skrócenia czasu prania

 

+ Program 

Brak autodozowania detergentu

Najcichsza pralka to taka, w której został zamontowany silnik inwerterowy. Jego cechą szczególną jest brak szczotek, które w silniku tradycyjnym podczas tarcia generują hałas. Taki silnik zastosowano w modelu MEW7F349PXP marki Electrolux. Ta cicha pralka oferuje również funkcje parowe, Ciekawym wyposażeniem modelu marki Electrolux jest specjalny system UniversalDose, dający dowolność wyboru stosowanego detergentu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologia SteamCure do generowania pary

Możliwość sterowania smartfonem

Funkcja prania wstępnego

Brak możliwości podłączenia do ciepłej wody

Kolejną bardzo cichą pralką w naszym zestawieniu jest model3WFU59415MPBS B300 marki Beko. Ta cicha pralka charakteryzującą się elegancką czarną obudową, będzie idealnym dopełnieniem łazienki urządzonej w stylu klasycznym, jak również loftowym. Model wyposażony jest w technologię SteamCure. To funkcja, która uruchamia wyrzut pary do bębna w trakcie zaprogramowanego przez użytkownika cyklu. Wśród programów automatycznych nie brakuje prania wstępnego oraz tzw. szybkiego prania.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ergonomiczne pokrętło programatora

Autodozowanie detergentu

Silnik inwerterowy

Brak możliwości zdjęcia górnego blatu

Model WF5S1045BW PL marki Hisense oferuje pojemność aż 10,5 kg. Ta pojemna i cicha pralka sprawdzi się nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również przedszkolu, restauracji, domu opieki, a także akademiku. Wśród innowacji wato wymienić automatyczny system dozowania detergentu, który zapewnia doskonałe rezultaty prania, dba o odpowiednią ilość środka piorącego do wybranego programu i wielkości załadunku, a także oszczędza pieniądze dodając tylko taką ilość detergentu, jaka jest potrzebna.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Technologia EcoBubble skutecznie pierze w niskich temperaturach

Konstrukcja bębna zapobiega niszczeniu tkanin

Program automatycznego czyszczenia bębna

Brak programu do prania ciemnych tkanin

Urządzenia w czarnej obudowie stają się coraz bardziej popularne. Jeśli urządzamy łazienkę np. w stylu loftowym, odpowiednia może być cicha pralka marki Samsung. Model WW90CGC04DAB wyposażony jest w opatentowaną przez producenta technologię EcoBubble, która pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów prania już w temperaturze 15 st. C. To niezwykle energooszczędne, a zarazem skuteczne spranie oraz bezpieczne dla rozmaitych tkanin, nawet najbardziej delikatnych.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja SpeedPerfect skraca czas prania nawet o 65 procent

Dobór wody i temperatury do wielkości załadunku

Elektroniczny wyświetlacz

Brak funkcji parowych

Cicha pralka marki Bosch wyróżnia się przede wszystkim jednym z niższych parametrów zużycia wody na 1 cykl wynoszącym niespełna 47 litrów. Zostało to uzyskane poprzez elektroniczny dobór ilości wody do wielkości załadunku oraz rodzaju i stopnia zabrudzenia tkanin. Co więcej, urządzenie oferuje praktyczną funkcję SpeedPerfect, której uruchomienie powoduje skrócenie prania nawet o 65 procent, przy zachowaniu zadowalających rezultatów. To nie tylko oszczędność wody, ale również energii elektrycznej.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Aplikacja do zdalnego sterowania sprzętem

Funkcja dodatkowego płukania

Funkcja opóźnienia startu pracy

Brak programu do prania jeansów

Najcichsze pralki podczas pracy osiągają głośność na poziomie około 70 dB. Jednym z takich urządzeń jest cicha pralka marki Haier. Model I-PRO 5 HW80-B14959S8U1S A oferująca pojemność całkowitą wynoszącą 8 kg oraz prędkość wirowania na poziomie aż 1400 obr. na min. Biorąc pod uwagę parametr prędkości wirowania można uznać, że to bardzo cicha pralka. Warto dodać, że sprzęt jest wyposażony w technologię ABT, która eliminuje do 99,9 procent zarazków z pranych tkanin.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Funkcja AddLoad pozwala na dołożenie zapomnianej tkaniny

System odcinający dopływ wody w razie awarii

Blokada panelu sterowania kodem PIN

Mała pojemność bębna – 8 kg

Model WSD 663 WCS marki Miele to kolejna bardzo cicha pralka w naszym rankingu. Wyposażona jest w silnik inwerterowy oraz praktyczny system automatycznego dozowania detergentu. Co więcej, można nią również sterować przy pomocy smartfonu i specjalnej aplikacji oferowanej przez producenta. Wśród blokad bezpieczeństwa znajdziemy blokadę panelu sterowania kodem PIN, blokadę rodzicielską, a także specjalny system odcinający dopływ wody w wypadku stwierdzenia przez urządzenie jakiejkolwiek awarii.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Optymalizacja prania poprzez 5 czujników AI

Program szybkiego prania w 15 min.

Bardzo duża pojemność 11 kg

Bardzo długi czas prania w programie ECO

Cicha pralka może być również ciekawa wzorniczo. Taki jest model WW11BB744DGB serii Bespoke marki Samsung. Sprzęt wyróżnia czarna, elegancka obudowa. Wzornictwa dopełniają barwione na czarno drzwiczki pralki i duży, ale niezwykle subtelnie zaznaczony panel sterowania z ergonomicznym pokrętłem i dotykowymi polami wyboru. To urządzenie wyróżnia się bardzo dużą pojemnością wynoszącą aż 11 kg. Taka pojemność sprawdzi się w dużych rodzinach, a także w miejscach komercyjnych, jak niewielkie restauracje, przedszkola czy akademiki.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Czujniki dostosowujące długość cyklu prania

Funkcja SoftPlus zmiękcza tkaniny

Program do prania wełny

Bardzo mała pojemność 6 kg

Model MEL6SN126X marki AEG to nie tylko cicha pralka, ale do tego wyróżniająca się najmniejszym parametrem w zakresie głębokości spośród wszystkich prezentowanych w rankingu urządzeń. Głębokość kompaktowego modelu AEG wynosi zaledwie 41,6 cm, co w zestawieniu z pojemnością wynoszącą 6 kg czyni z tego urządzenia praktyczny sprzęt zarówno do niewielkich przestrzeni, jak i rodzin z dziećmi. Cechą szczególną tego urządzenia jest duży i czytelny panel sterowania z elektronicznym wyświetlaczem.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu

Głośność pracy zaledwie 69 dB

Oświetlenie bębna

Wysokie zużycie wody 50 l na cykl

Ostatnia z prezentowanych w rankingu cicha pralka to model WGB2440SPL Seria 8 marki Bosch. Zasługuje wręcz na miano „najcichsza pralka” z uwagi na naprawdę niski poziom generowanego hałasu. Sprzęt pomieści aż 9 kg wsadu, co sprawia, że będzie odpowiednim urządzeniem dla dużych rodzin i wszędzie tam, gdzie pranie wykonywane jest w dłuższych odstępach czasu. Pralkę można programować za pomocą panelu sterowania, jak również bezprzewodowo, przy użyciu smartfonu i specjalnej aplikacji.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756