Poradniki Eksperta

Najmniej awaryjne pralki – ranking [TOP10]

 2024-03-06 

Wybierając pralkę, zwracamy uwagę na szereg ważnych parametrów. Jednym z nich jest pojemność bębna, ale tuż obok są również rozmaite systemy i funkcje, które wspomagają pranie, płukanie i wirowanie. Użytkowników interesują również najmniej awaryjne pralki. Jak znaleźć taki model? Prezentujemy ranking 10 urządzeń, które warto wziąć po uwagę podczas wyboru sprzętu pralniczego.

10.0  / 10
3199,00 zł
10.0  / 10
2899,99 zł
10.0  / 10
2399,99 zł
9.5  / 10
2399,99 zł
9.5  / 10
2386,00 zł
9.0  / 10
2399,99 zł
9.0  / 10
3199,99 zł
8.5  / 10
2699,99 zł
8.5  / 10
3999,99 zł
8.5  / 10
1899,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Higieniczne funkcje parowe

Program do prania kołder

System kontroli piany

Brak sterowania bezprzewodowego

Zestawienie zawierające najmniej awaryjne pralki, otwiera model MEW7F149BP STEAMCARE 700 marki Electrolux. To przede wszystkim wyposażona w nowoczesne systemy i funkcje wspierające procesy prania, płukania i wirowania, a także codziennej obsługi urządzenie pralnicze. Sprzęt marki Electrolux oferuje cichy silnik inwerterowy, sterowanie przy pomocy intuicyjnego wyświetlacza i ergonomicznego pokrętła programatora, a także higieniczne funkcje parowe. Urządzenie pralnicze marki Electrolux, wyposażone jest w automatyczny program antyalergiczny, program odświeżania tkanin parą oraz specjalny program do prania kołder.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Autodozowanie detergentu

Czujnik zapełnienia bębna

Duża pojemność 10,5 kg

Brak możliwości podłączenia do ciepłej wody

Kolejnym urządzeniem w rankingu polecającym najmniej awaryjne pralki, jest model WF5S1045BW PL marki Hisense. Najbardziej wytrzymałe pralki to takie, które przede wszystkim zostały odpowiednio dobrane do potrzeb rodziny. Oznacza to, że urządzenie wyposażone jest w funkcje, które są niezbędne do uzyskania rezultatu czystego i higienicznego prania, a także oferują pojemność odpowiednią dla domowników. Model marki Hisense, spośród wszystkich prezentowanych urządzeń w rankingu, odznacza się największą oferowaną pojemnością wsadu, wynoszącą aż 10,5 kg na 1 cykl. Taka pojemność z powodzeniem wystarczy do codziennego uprania ubrań czteroosobowej rodziny.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Program SatinExpert do usuwania 24 rodzajów plam

Sterowanie przy pomocy smartfonu

Program czyszczenia bębna

Brak automatycznego dozowania detergentu

Model B3WFU57215MPB B300 marki Beko, w zestawieniu najmniej awaryjne pralki, jest jednym z urządzeń pralniczych, które jest oferowane w niestandardowym kolorze. Większość pralek posiada białe obudowy, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, model marki Beko jest w kolorze antracytowym. Tak stylizowane urządzenia, doskonale wpisują się w trendy modnie urządzonych łazienek, w których królują naturalne materiały, takie jak drewno, beton, a także cegła. Oprócz interesującej konstrukcji, pralka marki Beko wyposażona jest w szereg innowacyjnych systemów. Wśród nich warto wymienić funkcje parowe, specjalny program czyszczenia bębna oraz sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfonu lub tabletu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Program parowy ułatwiający prasowanie

Opóźnienie startu pracy

Funkcja Pauza/Start

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Zestawienie prezentujące najmniej awaryjne pralki, zawiera również model WAN24M2SPL SERIA4 marki Bosch. Marka Bosch cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników, a także zaufaniem. Sprzęty te uznawane są nie tylko za praktyczne, ale również za niezawodne pralki. Ranking niezawodności urządzeń pralniczych, wśród najważniejszych kryteriów wymienia dobór pralki do potrzeb użytkowników, szczególnie w zakresie intuicyjnej obsługi urządzenia. Model WAN24M2SPL SERIA4 marki Bosch, wyróżnia się prostym panelem sterowania przy pomocy ergonomicznego pokrętła oraz dużego, czytelnego wyświetlacza. Na panelu sterowania wszystkie funkcje są jasno opisane, a ich dodawanie podczas cyklu, jest niezwykle proste i intuicyjne.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Inteligentny panel sterowania AI Control

System Diamond w bębnie

Funkcja aktywnej piany

Brak autodozowania

Kolejnym sprzętem w zestawieniu prezentującym najmniej awaryjne pralki, jest model WW80T554DAT S6 marki Samsung. To nowoczesne urządzenie pralnicze, wyposażone w specjalne drzwi z funkcją AddWash oraz panelem sterowania AI Control, umożliwiającym personalizację ustawień pracy pralki. System AddWash to dodatkowe, niewielkie drzwiczki umiejscowione w drzwiach bębna pralki marki Samsung. Dzięki nim, bez konieczności zatrzymania cyklu prania, możemy umieścić w bębnie np. zapomnianą skarpetkę. Oprócz tego, podczas trwania cyklu możemy np. dodać detergent zmiękczający. Na tym nie koniec praktycznych zastosowań, ponieważ pozostawione otwarte drzwi AddWash po zakończonym praniu sprawiają, że w bębnie nie powstaje nieprzyjemny zapach. Z kolei inteligentny panel sterowania AI Control, zapamiętuje nawyki użytkowników i podpowiada na wyświetlaczu odpowiednie do danego prania ustawienia.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Funkcja SteamAssist automatycznie reguluje podawanie pary

Program prania z funkcją redukcji zagnieceń

Program odświeżania parą SteamRefresh

Brak regulacji prędkości wirowania

W rankingu prezentującym najmniej awaryjne pralki, nie zabrakło też marki Grundig. Model GW5P57415WBPB z 7-kilowym wsadem na 1 cykl i prędkością wirowania na poziomie 1 400 obr./min, wyposażony jest w cichy silnik inwerterowy oraz praktyczne funkcje parowe. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu, jest 20-minutowy program odświeżania parą Steam Refresh. Jest szczególnie przydatny, gdy nie chcemy lub nie możemy uprać danych tkanin. Wtedy można je szybko odświeżyć w domowym zaciszu, bez konieczności korzystania z usług profesjonalnej pralni. Innym udogodnieniem jest automatyczna regulacja pary dodawanej na różnych etapach cyklu. Umożliwia to funkcja SteamAssist.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Program SensiCare dostosowuje parametry prania

Wielofunkcyjna szuflada na detergenty

Program antyalergiczny

Brak dedykowanej aplikacji do zdalnej obsługi

Drugim urządzeniem marki Electrolux w zestawieniu opisującym najmniej awaryjne pralki, jest model MEW7F349PXP STEAMCARE 700. To 9-kilogramowa pralka ze specjalnym systemem UniversalDose zmiękczającym i rozpuszczającym detergent w kapsułkach. To urządzenie pralnicze wyposażone jest w specjalną szufladę na detergenty, która umożliwia użytkownikowi korzystanie z rozmaitych proszków, płynów i kapsułek do prania. To praktyczne rozwiązanie, które nie ogranicza nas do stosowania wyłącznie dedykowanego detergentu. Jest to szczególnie ważne w wypadku alergików czy małych dzieci i niemowląt. Stosowanie specjalnych detergentów w tym wypadku, może okazać się koniecznością.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Energooszczędne pranie już w temperaturze 15 stopni Celsjusza

Technologia EcoBubble tworzy aktywną pianę

Duży, elektroniczny wyświetlacz

Wysokie zużycie wody na 1 cykl

Model WW90CGC04DAB ECOBUBBLE marki Samsung, w zestawieniu określającym najmniej awaryjne pralki, reprezentuje grupę sprzętów pralniczych wyposażonych w innowacyjną technologię EcoBubble. Technologia ta zapewnia nie tylko skuteczne, ale również energooszczędne pranie, a dodatkowo nawet w temperaturze 15 stopni Celsjusza. Co więcej, technologia EcoBubble tworzy aktywna pianę, która skutecznie usuwa zanieczyszczenia. W praktyce, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania, detergenty mieszane są z wodą i powietrzem. Lekka, a przede wszystkim aktywna piana rozluźnia tkaniny i wnika w głąb włókiem, co jest skuteczniejsze niż detergent w proszku, a nawet w płynie, czy kapsułkach.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Poduszkowa powierzchnia bębna chroni tkaniny

Możliwość programowania temperatury prania

Personalizacja ustawień przy pomocy aplikacji

Wysoki poziom hałasu podczas pracy

Najmniej awaryjne pralki, to przede wszystkim takie, które obsługuje się w sposób intuicyjny tak, aby wszyscy domownicy mogli czuć się z tym komfortowo. Jednym z takich urządzeń, jest model LFR73944OP PROSTEAM 7000 marki AEG. Całą górną przestrzeń frontu, zajmuje czytelny panel sterowania. W centralnym punkcie umiejscowione jest ergonomiczne pokrętło programatora, z jasno oznaczonymi automatycznymi programami prania, płukania i wirowania. Oprócz tego, do dyspozycji użytkownika jest też duży wyświetlacz, na którym na bieżąco można odczytać zaprogramowane funkcje, a także czas pozostały do zakończenia cyklu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja EcoBar monitoruje zużycie energii elektrycznej i wody

System generowania pary SteamPower Pro

Cichy silnik LogicDrive 3.0

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi

Zestawienie prezentujące najmniej awaryjne pralki, zamyka model WA3S714BLISTG marki Amica. To nowoczesne funkcje zamknięte w eleganckiej, czarnej obudowie. Oprócz innowacyjnych technologii wspomagających pranie tkanin, pralka doskonale się prezentuje. Uwagę zwracają duże drzwi bębna, które umożliwiają komfortowy załadunek i rozładunek tkanin. Pojemność pralki wynosi 7 kg, a prędkość wirowania 1 400 obr./min.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756