Poradniki Eksperta

Jaki pokrowiec na samochód wybrać?


Czy zima kolejny raz zaskoczy drogowców? Ważne, żebyś Ty nie był zdziwiony! Poranki zazwyczaj bywają nerwowe, gdyż spieszymy się do pracy lub aby odwieźć dzieci do szkoły. Zamrożone szyby uniemożliwiają szybki start i konieczne jest ich skrobanie. Zajmuje to co najmniej kilka minut, o ile oczywiście auto nie jest przykryte warstwą śniegu. W poniższym artykule, podpowiemy jaki pokrowiec na samochód kupić, aby pozbyć się powyższego problemu.jaki pokrowiec na samochód


Dlaczego warto kupić pokrowiec na samochód?


Nie wszyscy mają możliwość korzystania z garażu i wtedy auto jest narażone na działanie czynników atmosferycznych. O ile sam śnieg łatwo jest odgarnąć, to skute lodem szyby, wymagają skrobania. Jest to czynność pochłaniająca sporą ilość czasu, tak potrzebnego każdego poranka. Poza tym, skrobanie szyb niewłaściwym narzędziem, może doprowadzić do porysowania. Jednym ze sposobów, aby uniknąć porannej gimnastyki wkoło samochodu, jest stosowanie pokrowca. Jego zakładanie pozwala zaoszczędzić czas, a także zabezpieczyć auto przed działaniem mrozów. Czasami przymarzają także uszczelki oraz zamki, co jest dodatkowym utrudnieniem. Wtedy tracimy kolejne minuty, które zaoszczędzisz używając pokrowiec na samochód. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak. To inwestycja w spokój, którego nigdy zbyt wiele.


Założenie pokrowca trwa maksymalnie dwie minuty, a jego ściągnięcie jest jeszcze szybsze. Wystarczy go zwinąć i schować do bagażnika. Nie musisz robić nic więcej. Pokrowiec możesz także stosować w pozostałych sezonach. Uchronisz wtedy samochód na przykład przed zabrudzeniami, którego dokonują ptaki lub pylące drzewa.


Pokrowce na samochód w naszej ofercie:


Jaki pokrowiec na samochód kupić?


Jeśli jesteś już przekonany do sensu używania tego akcesorium, należy jeszcze zastanowić się, jaki pokrowiec na samochód kupić. W ofercie znajduje się ich wiele, ale warto szukać asortymentu w sprawdzonych sklepach, aby uniknąć zakupu tak zwanej „jednorazówki”. Przede wszystkim, powinieneś wiedzieć, że dostępne są pokrowce różnego typu. Pełne pozwalają osłonić cały samochód. Montowane są za pomocą haczyków, które zaczepia się np. o zderzak lub progi. W ten sposób zakrywasz nie tylko szyby, ale również karoserię. Ważne, aby pokrowiec posiadał wentylację, która uchroni przed zbieraniem wilgoci. Uchroni Cię to przed ryzykiem powstania korozji, która nie jest mile widziana przez żadnego z kierowców. Dostępne są także pokrowce częściowe, których zadaniem jest zasłonięcie szyb, dachu i jedynie części karoserii. Takie modele na pewno łatwiej założyć i szybciej można je ściągnąć z samochodu. Nie chronią jednak przed zamarznięciem zamków.


Wybierając pokrowiec na samochód, powinieneś mieć na uwadze jego gabaryty. Powinien on być dopasowany do bryły auta. Nie może być zbyt duży, bo będzie falował na wietrze i niemożliwe będzie jego skuteczne zamontowanie. Za mały także się nie sprawdzi – po prostu nie da się go dobrze założyć. Nawet jeśli Ci się to uda, będzie mógł łatwo zostać rozerwany. Dopasowanie pokrowca jest możliwe, poprzez zdefiniowanie rodzaju nadwozia Twojego samochodu. Ważne jest również sprawdzenie długości samochodu. Informacje na ten temat, bez problemu znajdziesz w sieci, wpisując model i markę Twojego auta w wyszukiwarce. Sprawdź, czy pokrowiec posiada odpowiednie mocowanie, które może występować np. jako delikatne haczyki zamontowane na taśmie elastycznej. Wielu producentów oferuje pokrowce dostosowane do konkretnych samochodów, dzięki czemu spasowanie jest wręcz idealne. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz dobrze – szukaj pokrowca uszytego „na miarę”.


Ważną sprawą jest także sam materiał, z jakiego poszycie jest wykonane. Jednowarstwowe pokrowce nie są polecane, gdyż nie zapewniają właściwej ochrony i mogą ulec uszkodzeniu. Warto sięgać po modele wykonane z poliestru, który jest odporny na wilgoć. Pokrowiec powinien mieć jeszcze jednak co najmniej jedną warstwę, aby ochrona była kompleksowa. Dostępne są również modele wykonane z tybondu. Jest to materiał bardzo dobrze przepuszczający powietrze, dzięki czemu odprowadzana jest wilgoć. Jeśli zależy Ci na bardzo dobrej ochronie, postaw na pokrowce PEVA. Chronią one również przed działaniem promieni słonecznych – nie tylko skutkami opadów atmosferycznych.


Jak założyć pokrowiec na samochód?


Sposób montażu, będzie różnił się w zależności od posiadanego samochodu. Najłatwiej jest zabezpieczyć niewielkie auta, choć odrobina wprawy pozwoli również szybko uporać się z SUV-em. Zakładanie pokrowca zacznij od rozłożenia płachty na całym samochodzie. Następnie zahacz go z tyłu, a w kolejnym kroku naciągnij materiał od przodu i zaczep o zderzak. Teraz możesz już zając się montażem bocznych elementów, wykorzystując w tym celu progi samochodu. Jeśli masz taką możliwość, korzystaj z pomocy drugiej osoby. Na pewno pójdzie Ci łatwiej i szybciej, niż w pojedynkę. Ściąganie pokrowca nie sprawia już problemu.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756