Poradniki Eksperta

Kosiarka spalinowa z napędem - jaką kupić? [TOP 7]


Wraz z nadejściem wiosny pojawia się moment, w którym należy zadbać o kondycję trawnika. W wypadku dużych działek i ograniczonego dostępu do energii elektrycznej dobrym wyborem jest kosiarka spalinowa z napędem. Ranking przygotowany przez nas pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt, którym przez długie lata będziesz dbał o murawę, a jego eksploatacja nie będzie przynosić problemów.


Kosiarka spalinowa NAC LS46-625E-HS Briggs & Stratton 625 E


Propozycja marki NAC to model LS46-625E-HS – uniwersalna kosiarka spalinowa z napędem. Ranking ujmuje ten model ze względu na przystępną cenę i funkcjonalność. Metalowa obudowa i silnik renomowanej marki – Briggs & Stratton sprawiają, że jest dobrym wyborem, jeśli szukasz funkcjonalnej kosiarki na działkę o średniej powierzchni. Opcje mulczowania, zbierania pokosu czy wyrzutu bocznego pozwalają na koszenie trawy różnymi metodami. Dzięki pojemnemu koszowi oraz zbiornikowi paliwa nie będziesz musiał robić nieplanowanych przerw w pracy.


Sprawdź również: Jak ustawić obroty w kosiarce spalinowej?NAC LS46-625E-HS Dane techniczne:


Pojemność silnika 150 cm. sześć.

Moc 2,3 kW

Szerokość koszenia 46 cm

Pojemność kosza 60 l

Zakres regulacji koszenia od 25 do 75 mmUdogodnienia:


Koła z napędem

System mycia obudowy

Siedmiostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcje mulczowania i wyrzutu bocznego

Ergonomiczny uchwytKosiarka spalinowa ACTIVE 4850 ISB Briggs & Stratton 575iS


Przygotowując ranking kosiarek spalinowych z napędem nie mogliśmy pominąć modelu Active 4850 ISB, ze względu na obecność funkcji InStart. Pozwala ona na elektroniczny rozruch silnika dzięki akumulatorowi – koniec więc z frustrującym szarpaniem linki. Duże koła i wydajny napęd umożliwiają praktycznie bezwysiłkową pracę, nawet na większej działce. Atutem jest również system składania. Dzięki niemu kosiarka zajmuje mniej miejsca w transporcie czy gdy jest przechowywania poza sezonem.ACTIVE 4850 ISB Dane techniczne:


Pojemność silnika 140 cm. sześć.

Moc 3,3 kW

Szerokość koszenia 48 cm

Pojemność kosza 55 l

Zakres regulacji koszenia od 15 do 65 mmUdogodnienia:


Koła z napędem

Trójpozycyjna regulacja uchwytu

Pięciostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcja mulczowania

Akumulatorowy rozruchKosiarka spalinowa NAX NAX3000S Briggs & Stratton 675 EXi


Na większych obszarach dobrze sprawdzi się model NAX NAX3000S. To bardzo funkcjonalna kosiarka spalinowa z napędem. Ranking uwzględnia ją z uwagi na korzystny stosunek ceny do możliwości. Dysponuje bardzo wydajnym silnikiem marki Briggs & Stratton, z systemem wygodnego rozruchu. Producent deklaruje, że bez konieczności pompowania paliwa maszyna odpali za jednym z dwóch pierwszych pociągnięć linki rozrusznika. Sprzęt dobrze radzi sobie z koszeniem przy krawężnikach. Przednie koła obracane w zakresie 360 stopni sprawiają, że manewrowanie jest niezwykle proste. Dzięki możliwości przechowywania w pionie kosiarka poza sezonem nie zajmie dużo miejsca.NAX NAX3000S Dane techniczne:


Pojemność silnika 163 cm. sześć.

Moc 2,64 kW

Szerokość koszenia 51 cm

Pojemność kosza 75 l

Zakres regulacji koszenia od 25 do 75 mmUdogodnienia:


Koła z napędem

Sześciostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcje mulczowania i wyrzutu bocznego

Wspomaganie rozruchu – ReadyStart

Opcja przechowywania w pionieKosiarka spalinowa MA.RI.NA Grinder 46 SB Briggs & Stratton 675 EXI


Włoska marka MA.RI.NA oferuję kosiarkę spalinową z napędem Grinder 46 SB z funkcją mulczowania. Zmielony w ten sposób pokos jest doskonałym, naturalnym nawozem. Nie musisz go również zbierać oraz kompostować. Atutem maszyny jest solidna konstrukcja, korpus ma grubość wynoszącą 2,5 mm. Duże koła pozwalają na łatwe manewrowanie i nie zostawiają kolein na trawniku. Dzięki pięciostopniowej regulacji łatwo dopasujesz wysokość koszenia.MA.RI.NA Grinder 46 SB Dane techniczne:


Pojemność silnika 163 cm. sześć.

Moc 3,3 kW

Szerokość koszenia 46 cm

Masa 37 kg

Zakres regulacji koszenia od 20 do 70 mmUdogodnienia:


Korpus o grubości 2,5 mm

Pięciostopniowa regulacja wysokości koszenia

Profilowany nóż o dużej wydajności mulczowania

Składany uchwyt

Stalowa obudowaKosiarka spalinowa MA.RI.NA Marinox MX 57 SB 3V Briggs & Stratton 850 I/C


Kosiarka spalinowa z napędem, jaką wybrać możesz na dużą działkę, to MA.RI.NA Marinox MX 57 SB 3V. Szerokość robocza wynosi aż 57 cm, wystarczy więc kilka przejazdów, aby skosić naprawdę duży obszar. Dzięki pojemnemu koszowi możesz zapomnieć o nieplanowanych przerwach w pracy. Maszyna została wyposażona we wszystkie najpotrzebniejsze tryby pracy, w tym wyrzut boczny i mulczowanie.MA.RI.NA Marinox MX 57 SB 3V Dane techniczne:


Pojemność silnika 190 cm. sześć.

Moc 3,3 kW

Szerokość koszenia 57 cm

Pojemność kosza 70 l

Zakres regulacji koszenia od 20 do 65 mmUdogodnienia:


Ergonomiczny uchwyt

Pięciostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcje mulczowania i wyrzutu bocznego

Duże łożyskowane koła z napędem

Stalowa obudowaKosiarka spalinowa ACTIVE 5000 SH Honda GCV170


Silnik renomowanej marki Honda sprawia, że model Active 5000 SH to świetna kosiarka spalinowa z napędem. Ranking nie mógł obyć się bez tej funkcjonalnej maszyny. Odznacza się ona trwałą konstrukcją i dobrymi parametrami. Atutem jest bardzo odporny na korozję aluminiowy korpus. Szeroki zakres regulacji wysokości koszenia pozwala na precyzyjne dopasowanie do Twoich potrzeb. Sprzęt zalecany jest do ogrodów o powierzchni od 600 do 1000 m. kw.ACTIVE 5000 SH Dane techniczne:


Pojemność silnika 160 cm. sześć.

Moc 2,2 kW

Szerokość koszenia 50 cm

Pojemność kosza 60 l

Zakres regulacji koszenia od 15 do 90 mmUdogodnienia:


Ergonomiczny uchwyt

Czterostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcja mulczowania

Łatwe opróżnianie kosza

Aluminiowa obudowaKosiarka spalinowa NAC LS46-500E-HSS-JR Briggs & Stratton 500


Ostatnim z modeli, które prezentuje ranking kosiarek spalinowych, jest NAC LS46-500E-HSS-JR. To dobry wybór, jeśli poszukujesz uniwersalnej maszyny. Łatwy rozruch, wydajny napęd, duże koła i mocny silnik sprawiają, że praca będzie przyjemnością. Oprócz tego kosiarka jest ekologiczna i nie zużywa dużo paliwa. Dostępne są opcje wyrzutu bocznego, tylnego, zbierania pokosu do kosza oraz mulczowania. Możesz więc pracować dokładnie tak, jak potrzebujesz w danej chwili.NAC LS46-500E-HSS-JR Dane techniczne:


Pojemność silnika 140 cm. sześć.

Moc 2,5 kW

Szerokość koszenia 46 cm

Pojemność kosza 60 l

Zakres regulacji koszenia od 25 do 75 mmUdogodnienia:


Ergonomiczny uchwyt

Sześciostopniowa regulacja wysokości koszenia

Funkcje mulczowania i wyrzutu bocznego

System mycia obudowy

Stalowa obudowa


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756