Poradniki Eksperta

Ranking glebogryzarek spalinowych [TOP10]

 2023-03-27 

Prace ogrodowe należy sobie ułatwiać, jak to tylko możliwe! Zamiast przekopywać ziemię ręcznie, możesz użyć glebogryzarki. Wybór sprzętu może nie być najłatwiejszy, dlatego przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Ranking glebogryzarek spalinowych na pewno ułatwi Ci zakup właściwego sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Ranking glebogryzarek spalinowych – zakup może być naprawdę łatwy!

Przygotowany ranking glebogryzarek spalinowych ma na celu usprawnienie procesu zakupu. Nie musisz się przecież znać na wszystkich aspektach technicznych, które są niewątpliwie ważne podczas poszukiwania idealnego sprzętu ogrodniczego. W naszym sklepie internetowym dostępnych jest kilkadziesiąt modeli glebogryzarek różnych producentów. Każda z nich różni się poszczególnymi cechami, jednocześnie znajdując przeznaczenie u innego typu użytkownika. Na szczęście możesz skorzystać także z pomocy naszych specjalistów, którzy chętnie doradzą w zakupie. Jednakże po lekturze tego rankingu i poradnika, na pewno zyskasz potrzebną wiedzę do samodzielnego zakupu.

Jaką glebogryzarkę spalinową wybrać? Sprawdzamy dostępne modele

Przede wszystkim, glebogryzarka spalinowa to bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają na działce dostępu do prądu, a także potrzebują mocniejszego sprzętu. Spalinowy silnik ma zwykle większą moc i lepiej radzi sobie z trudną glebą. Jeśli chodzi o motory, to producenci sprzętu ogrodowego decydują się na montaż podzespołów różnych marek. Dobrymi opiniami cieszą się silniki Briggs&Stratton, Yamaha, Hortmasz, Honda i Rato. Decydując się na urządzenie spalinowe, powinieneś zwrócić uwagę na moc motoru. Im więcej kilowatów ma silnik, tym wydajniej będzie pracował. Najmocniejsze modele oferują moc nawet około 5 000 watów! Glebogryzarka spalinowa nie zużywa dużo paliwa, choć oczywiście mocniejszy sprzęt będzie potrzebował go więcej, zwłaszcza w wymagającym terenie.

 

Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na dostępność napędu w glebogryzarce. Sprzęt, którego koło jest napędzane pracą silnika, o wiele łatwiej prowadzi się podczas prac ogrodowych. Taka glebogryzarka sama prze delikatnie do przodu, nie wymagając używania dużej ilości siły. Takie ułatwienie naprawdę zmienia bardzo dużo. Kolejnym parametrem, który jest kluczowy dla wybrania właściwego modelu, jest szerokość robocza. Dane te liczone są w centymetrach. Informują o tym, jak szeroki pas terenu zostanie przekopany za jednorazowym przejazdem. Kompaktowe glebogryzarki zazwyczaj przekopują mniej więcej 30-40 centymetrów. Najbardziej wydajne modele mogą przerabiać ziemię na szerokość nawet powyżej jednego metra. Taki sprzęt przydaje się w większych ogrodach i tam, gdzie nie ma wielu przeszkód, które uniemożliwiają jazdę szerokiego urządzenia. Glebogryzarka o dużej szerokości roboczej szybciej poradzi sobie z tym samym terenem, co mniejszy model. Powinieneś także sprawdzić system cięcia gleby. Dostępne są modele ze standardowymi nożami, a także kultywacyjnymi lub obrotowymi. Budowa ostrzy może mieć ogromne znaczenie dla ostatecznej efektywności urządzenia. Powinieneś także zwrócić uwagę na ilość noży. Oczywiście, im większa szerokość robocza, tym przeważnie więcej ostrzy będzie mógł zamontować producent. Warto to jednak dobrze sprawdzić, aby mieć pewność, że gleba będzie dokładnie przekopana. Na uwadze powinieneś mieć także fakt, że niektóre glebogryzarki dysponują regulowaną szerokością roboczą. To z kolei pozwala dostosować urządzenie do rodzaju prac, które będziesz wykonywać.

Co wyróżnia dobrą glebogryzarkę spalinową?

Dobra glebogryzarka spalinowa z napędem, powinna także być wyposażona w co najmniej dwa biegi. Jeden do przodu, drugi – tylny. Czasami będzie konieczne wycofanie sprzętem, a i wtedy przyda się napęd. Niektóre maszyny ogrodowe wyposażone są wyłącznie w biegi do przodu. Wtedy powinieneś mieć na uwadze fakt, że wycofanie sprzętem będzie trudne i wymagające siły. O wiele łatwiej będzie w takim przypadku wziąć pod uwagę konieczność zawrócenia. Jeden bieg wsteczny w zupełności wystarczy. Mocniejsze modele, które wyposażono w silnik o dużej mocy, posiadają zazwyczaj przekładnie dwu-, a nawet trzystopniową. Pozwala to na dostosowanie prędkości jazdy urządzenia. Oczywiście nadal jest to wartość, która pozwala nadążyć za urządzeniem – nawet na najwyższym biegu.

 

Dobra glebogryzarka spalinowa powinna być wykonana z trwałych materiałów, które zapewnią możliwość używania sprzętu przez wiele lat. Polecamy wybór modelu, który wyposażony jest w większe, pompowane koła. Opony z bieżnikiem ułatwiają jazdę w trudnym, nierównym terenie. Przyda się także regulowana kierownica. Możliwość zmiany jej wysokości pozwala dopasować się do wzrostu użytkownika. To ważne, gdyż komfort podczas pracy jest kluczowy. Nieprawidłowa pozycja podczas przekopywania gleby, może skutkować kontuzjami. Powinieneś także sprawdzić, jak uruchamiany jest sprzęt. Niektóre modele wyposażone są w wygodny starter, który nie wymaga zaciągania dźwigni rozruchowej. Na pewno przed zakupem należy zweryfikować wagę i wymiary sprzętu. Zwłaszcza, jeśli konieczny jest jego transport. Mocne, wydajne glebogryzarki mogą ważyć nawet powyżej 70 kilogramów. Duże wymiary mogą także uniemożliwić transport samochodem osobowym. Taki sprzęt może być jednak wielofunkcyjnym narzędziem ogrodniczym. Dostępne są bowiem modele, które pozwalają na montaż dodatkowych akcesoriów zasilanych pracą silnika glebogryzarki. W ten sposób możliwe jest rozszerzenie urządzenia o funkcję pługa, obsypnika lub kosiarki. Taka wielofunkcyjność to bez wątpienia ogromna zaleta, którą docenią osoby dbające o swoje ogródki lub przydomowe uprawy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące zakupu glebogryzarki spalinowej, możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756