Poradniki Eksperta

Hulajnoga elektryczna – ranking produktów [TOP7]

Od paru lat widzimy coraz większe zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi. O ile dawniej hulajnoga była traktowana jako zabawka dla dzieci, o tyle współcześnie jej połączenie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi sprawiło, że jest to środek przemieszczania się dosłownie dla każdego – w dużych miastach bardzo popularny jako alternatywa dla komunikacji publicznej. Co warto o niej wiedzieć i jaką hulajnogę elektryczną kupić? Prezentujemy nasze zestawienie: hulajnogi elektryczne ranking.


jaką hulajnogę elektryczną kupić


Hulajnoga elektryczna – podstawowe informacje

Budowa każdej hulajnogi jest niemal taka sama – jej podstawą jest podest, na którego końcu i początku znajdują się koła, a na przedzie drążek kierownicy. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a konkretnie – osprzęcie. To właśnie on decyduje o tym, czy dana hulajnoga jest modelem normalnym, czyli rekreacyjnym, czy też ma sportowy charakter i jest wyczynowa. Jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza?


Hulajnoga rekreacyjna – najpowszechniej spotykany rodzaj hulajnogi; powinna mieć możliwość regulacji wysokości kierownicy, a jeśli masz zamiar z nią podróżować – również składania, dzięki czemu wygodnie przetransportujesz ją w bagażniku czy autobusie;
Hulajnoga wyczynowa – tego typu hulajnogi wykonane są z mocniejszych materiałów, co zapobiega ich niszczeniu podczas wykonywania trików i ewolucji; zazwyczaj cechuje się dużymi możliwościami konfiguracji oraz montażu dodatkowego osprzętu.


Kółka w hulajnodze – na co zwracać uwagę?

Zanim zadamy sobie pytania, jaką hulajnogę kupić, warto wiedzieć, że kółka są najważniejszym elementem hulajnogi, od którego zależy zwrotność, szybkość i komfort jazdy. Najtańsze modele mają kółka plastikowe i te zdecydowanie odradzamy. Najlepsze to oczywiście gumowe, a optymalnie dobrze jest, aby były wykonane z dwóch materiałów, co daje zdecydowanie lepszą amortyzację. Przeciętna średnica kółka hulajnogi to 120 mm, dzięki czemu jest ona zwrotna. Im większa średnica, tym zwrotność jest mniejsza, ale za to wzrasta szybkość. Twardość kółek jest wyrażana liczbą kończącą się literą „A”. Im większa – tym wyższa twardość kółka. Przeciętnie w modelach rekreacyjnych jest to 80–90A, a w wyczynowych – powyżej 90A. Istotny jest również profil – im bardziej jest płaski, tym lepsza stabilność oraz przyczepność jednośladu. Kółka stricte rekreacyjne mają profil okrągły, będący kompromisem pomiędzy płaskim a wąskim.


Hulajnoga elektryczna – jaki silnik?

Jak wskazuje na to sama nazwa, hulajnoga elektryczna napędzana jest silnikiem elektrycznym. W zależności od producenta i modelu, będzie on mieć inną moc, co przekłada się na maksymalną szybkość. Jednak polskie prawo nakłada ograniczenia na producentów – maksymalna prędkość hulajnogi nie powinna być większa niż 25 km/ h. W praktyce oznacza to ograniczenie mocy silników do 250 W.Ranking hulajnóg elektrycznych


Rosnąca popularność elektrycznych środków transportu wynika z ich coraz przystępniejszych cen oraz lepszych parametrów. W użytkowaniu miejskim szczególnie dobrze spisuje się hulajnoga elektryczna. Ranking produktów wybranych przez nas opisuje siedem modeli wartych uwagi. Świetnie sprawdzają się w codziennym transporcie i mogą zastąpić np. rower w dojazdach do pracy czy szkoły. Jeśli wciąż nie wiesz jaka będzie odpowiednia hulajnoga elektryczna, ranking na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję i wybrać model dopasowany do potrzeb. Pamiętaj, że pojazd musi być przede wszystkim bezpieczny, dlatego powinien być wyposażony w skuteczne hamulce oraz oświetlenie, aby był dobrze widoczny na drodze i w ruchu miejskim.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Impulse


Kompaktowa hulajnoga elektryczna Frugal Impulse waży jedynie 11,8 kg i jest to świetny wybór dla młodzieży i dorosłych. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia skuteczny bębnowy hamulec oraz oświetlenie LED. Czytelny wyświetlacz pokazuje prędkość oraz stan baterii. Dostępne są dwa tryby jazdy: sportowy (do 25 km/h) oraz oszczędzania energii (do 15 km/h). Z łatwością dobierzesz więc odpowiedni do swoich potrzeb.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Impulse Czarny


FRUGAL Impulse Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Składana konstrukcja

Czas ładowania: 4 godziny

Pompowane opony

Bębnowy hamulec

Klasa ochrony: IP54Hulajnoga elektryczna FRUGAL Storm


Oferta marki Frugal jest bardzo rozbudowa, co potwierdza model Storm, kolejna kompaktowa hulajnoga elektryczna. Ranking prezentuje go ze względu na przystępną cenę i dobrą jakość wykonania. Dzięki składanej konstrukcji przechowywany pojazd nie zajmuje dużo miejsca. Zmieści się nawet w większej szafie, bagażniku auta czy w komunikacji miejskiej. Dzwonkiem poinformujesz innych uczestników ruchu, że jesteś w pobliżu.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Storm Czarny


FRUGAL Storm Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 18 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Wyświetlacz LCD

Funkcja tempomatu

Dzwonek i reflektor LED

Wygodna kierownica

Aluminiowy podestHulajnoga elektryczna FRUGAL Stout


Kolejna w zestawieniu hulajnoga elektryczna, Frugal Stout – wyróżnia się dużą mocą oraz większym rozmiarem kół. Takie parametry zapewniają bardziej dynamiczną i komfortową jazdę. Pojazd został wyposażony także w nowoczesny system zabezpieczający. Swoją hulajnogę możesz zablokować przed kradzieżą ustalając indywidualny kod PIN.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Stout Czarny


FRUGAL Stout Dane techniczne


Silnik o mocy 300 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 10 cali

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Składana konstrukcja

Kierunkowskazy w kierownicy

Wyświetlacz LCD

Oświetlenie LED

Podwójny system hamowaniaHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC910


Mocny silnik to nie jedyna zaleta, jaką ma oferowana przez markę Blaupunkt hulajnoga elektryczna. Ranking prezentuje model ESC910 ze względu na bardzo dobry zasięg i trwałość konstrukcji. To świetna propozycja na codzienne dojazdy do szkoły i pracy. Nie musimy obawiać się, że w nieodpowiedniej chwili zabraknie nam energii. W zestawie znajduje się torba idealna do przechowywania hulajnogi.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC910 Czarno-szary


BLAUPUNKT ESC910 Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 40 km

Koła w rozmiarze 10 cali

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Trzystopniowa regulacja prędkości

Oświetlenie LED

Łatwa wymiana baterii montowanej w sztycy kierownicy

Pompowane opony

Wyświetlacz LCDHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC608


Oferowana przez markę Blaupunkt hulajnoga elektryczna ESC608 ma masę jedynie 15 kg, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki trzystopniowej regulacji możesz łatwo kontrolować tempo jazdy i dopasować je do warunków panujących na drodze. Pojazd wyposażono w akumulator o pojemności 6 Ah, a naładowanie go do pełna zajmuje pięć godzin.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC608 Czarny


BLAUPUNKT ESC608 Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 20 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Tylny hamulec tarczowy

Oświetlenie LED

Przedni hamulec elektryczny E-ABS

Pompowane opony

Wyświetlacz LCDHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC808


Pojazdy jak hulajnoga elektryczna Blaupunkt ESC808 sprawdzają się świetnie w ruchu miejskim. Została ona wykonana z ze stali nierdzewnej, która wykazuje dużą odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia. Dzięki funkcjonalnej stopce, po zatrzymaniu możesz wygodnie postawić swój pojazd. Pompowane koła zapewniają komfortową jazdę i radzą sobie z pokonywaniem krawężników.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC808 Czarny


BLAUPUNKT ESC808  Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 20 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Wyświetlacz LCD

Funkcja automatycznego tempomatu

Dzwonek i reflektor LED

Regulowana kierownica

Trzystopniowa regulacja prędkościHulajnoga elektryczna INDIANA ES700


Dzięki podwójnej amortyzacji hulajnoga elektryczna Indiana ES700 pozwala na komfortową jazdę nawet po nierównym terenie. Akumulator jest umieszczony w sztycy kierownicy, możesz go łatwo wyjąć i wymienić na zapasowy, w ten sposób dwukrotnie wydłużając zasięg. Oświetlenie oraz skuteczne hamulce zapewniają możliwość bezpiecznego poruszania się w mieście.


Hulajnoga elektryczna INDIANA ES700 Czarny


INDIANA ES700 Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Wyświetlacz LCD

Oświetlenie LED

Składana konstrukcja

Szeroki i komfortowy podest

Tylny hamulec tarczowy


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert