Poradniki Eksperta

Mysz do tabletu – jaką wybrać?


Każdego z nas, z każdej strony otacza nowoczesna technologia. Komputery, monitory, smartfony, telewizory – wielu miałoby trudności z wyobrażeniem sobie funkcjonowania bez tych urządzeń. Listę niezbędnych narzędzi dopełnia tablet – wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie. Wiele osób ceni go sobie dzięki relatywnie dużemu wyświetlaczowi, niespotykanej kiedyś pojemnej pamięci operacyjnej oraz nieporównywalnej wygodzie użytkowania przy wykorzystaniu dotykowego ekranu. Wiele osób zauważa jednak potrzebę użycia dodatkowych urządzeń zewnętrznych, by usprawnić i ułatwić obsługę tabletów. Jednym z najczęstszych wyborów konsumentów jest mysz do tabletu. Być może dla większości z nas używanie myszy komputerowej nie jest pierwszym skojarzeniem z użytkowaniem tabletu, lecz gdy przyjrzymy się temu tematowi bliżej, takie rozwiązanie nabiera sensu. Dlaczego mysz do tabletu może okazać się wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem, jakie są sposoby połączenia tabletu i urządzenia zewnętrznego i w jaki sposób wybrać najlepszą dla Ciebie mysz do tabletu? O tym wszystkim dowiesz się już za chwilę!mysz do tabletu


Mysz do tabletu – w jakim celu?


Jednym z najważniejszych wyróżników tabletu od innych urządzeń jest jego dotykowy ekran. Wszystkie funkcje tabletu są możliwe do wykorzystywania dzięki obsłudze urządzenia własnymi palcami. Skąd więc pomysł używania znanej z obsługiwania komputerów myszki? Współcześnie tablety stały się zaawansowanymi urządzeniami, które nie służą wyłącznie do przeglądania Internetu, grania w gry, oglądania filmów i wykonywania zdjęć. Z niebywałą łatwością możemy dziś używać tabletów do pracy. Wysyłanie maili, korzystanie z profesjonalnych programów czy wykonywanie połączeń – to tylko kilka z wielu możliwości tego wszechstronnego urządzenia. Co więcej, wielu artystów ceni sobie wyspecjalizowane tablety graficzne, które pozwalają znacznie ułatwić pracę nad najnowszymi projektami. 


Przy codziennym, intensywnym używaniu tabletów, szczególnie w pracy, obsługiwanie każdej czynności za pomocą dotykowego ekranu może męczyć. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na zakup oddzielnej myszki czy klawiatury w celu usprawnienia swojej pracy. Korzystanie ze stabilnego i wygodnego urządzenia może znacznie odciążyć Twoje dłonie, a przy tym podnieść komfort pracy. Jeżeli przekonałeś się już do używania myszki we współpracy z tabletem, pora na informacje o tym, jakie są sposoby połączenia ze sobą tych urządzeń.Mysz do tabletu – jak podłączyć mysz?


Istnieje wiele sposobów połączenia myszy z tabletem, lecz można podzielić je na dwa rodzaje – przewodowe i bezprzewodowe. Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązanie z wykorzystaniem przewodu ma kilka zalet, lecz nie będzie ono miało skutecznego zastosowania w użyciu z urządzeniem mobilnym. „Przywiązanie” obu narzędzi do siebie odbiera istotę tabletu, czyli jego przenośność. Dodatkowym minusem tego rozwiązania jest stałe wykorzystanie jednego z portów USB tabletu, by podłączyć do niego mysz. 


Wiele tabletów posiada tylko jedno wejście USB, przez co w takim przypadku niemożliwe byłoby jednoczesne korzystanie z myszki oraz ładowanie urządzenia lub korzystanie z pamięci zewnętrznej. Ze względu na to, warto zaopatrzyć się w mysz bezprzewodową. W tym przypadku mamy do rozpatrzenia trzy możliwości. 


Przyjrzyjmy się każdej z nich. Poczynając od najmniej popularnych myszy WiFi – poza większą trudnością w pozyskaniu takiego urządzenia, musimy liczyć się także z wyższą ceną. Atutem tego rozwiązania jest wyższa stabilność połączenia. Innym rozwiązaniem są fale radiowe. Jest to popularne i dobre rozwiązanie, lecz niekoniecznie skuteczne w przypadku tabletu. Nadajnik sygnału radiowego znajduje się w małym urządzeniu, które podłącza się do portu USB. Jak już wiemy, nie jest to dla nas idealny sposób. 


Ostatnie rozwiązanie zdaje się odpowiadać na wszystkie zasygnalizowane problemy. Myszka działająca z użyciem systemu Bluetooth nie tylko nie zajmie nam cennego portu USB, ale również nie będzie sprawiała kłopotów z zakłóceniami przesyłania. Podsumowując, myszka działająca na podstawie Bluetooth będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.


Mysz do tabletu – inne cechy


Wiemy już, w jaki sposób należy podłączyć mysz do tabletu. Istnieje jednak kilka innych cech poszczególnych modeli, na które warto zwrócić uwagę. To, co będzie dla Ciebie istotne, zależy od przeznaczenia urządzenia. Jeżeli głównie będziesz używał myszy do grania w gry, warto zwrócić uwagę na czułość oraz liczbę przycisków. Czułość wyrażana w jednostkach DPI wpływa na prędkość kursora na ekranie. Im wyższe ustawione DPI, tym bardziej czuła na ruch będzie mysz. Większa liczba przycisków niż trzy podstawowe (lewy, prawy i scroll) pozwala na skuteczniejsze i łatwiejsze używanie myszki. 


Jeżeli jednak poszukujesz urządzenia do zwykłego używania, warto skupić się tylko na tych trzech czynnikach. Rodzaj sensora myszy wpływa na to, na jakich powierzchniach urządzenie będzie działało. Sensor optyczny zadziała na każdej powierzchni, a laserowy może wymagać specjalnej podkładki. Kształt myszki należy dostosować do swoich własnych preferencji, wielkości dłoni a także tego, czy jesteś lewo- czy praworęczny. Ostatnim istotnym czynnikiem jest zasilanie baterii – tu do wyboru masz klasyczne baterie, które raz na jakiś czas trzeba wymienić lub wbudowany w narzędzie akumulator z możliwością ładowania za pomocą specjalnego kabla. Wybór należy do Ciebie!


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert