Poradniki Eksperta

Jakie słuchawki do PS4?


Gra na słuchawkach, jest bardzo komfortowa. Pozwala odizolować się skutecznie od otoczenia, co jest ważne, jeśli chcesz skupić się na rozrywce. W ofercie dostępnych jest wiele funkcjonalnych słuchawek. Który model wybrać w przypadku konsoli? Jakie słuchawki do PS4 kupić? Podpowiadamy!Jakie słuchawki do PS4


Dlaczego słuchawki do konsoli to świetna inwestycja?


Zanim zastanowimy się, jakie słuchawki do PS4 wybrać, warto podkreślić cel zakupu akcesorium. Oczywiście, możesz używać głośników wbudowanych w telewizorze, ale nie zawsze będzie to wygodne. Zwłaszcza, jeśli w pomieszczeniu znajdują się pozostali domownicy, którym Twoja gra może zwyczajnie przeszkadzać. W takim wypadku, słuchawki do konsoli są najlepszym rozwiązaniem. Poza tym, dzięki nim łatwiej będzie Ci się również skupić na rozgrywce. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna korzyść. Mianowicie, słuchawki gamingowe zazwyczaj wyposażone są w mikrofon, który pozwala prowadzić komunikację zespołową z Twoimi partnerami. W przypadku rozgrywek wieloosobowych, jest to naprawdę pomocne, a wyniki poszczególnych potyczek ulegną dużej poprawie.


Słuchawki do PS4 w naszej ofercie:Jakie słuchawki do PS4 – czy każde będą kompatybilne?


Dostępne są dwa sposoby połączenia słuchawek z konsolą PlayStation 4. Podstawową metodą jest podłączenie zestawu słuchawkowego za pośrednictwem gniazda mini jack (3,5 milimetra), które umieszczone jest na tyle każdego kontrolera DualShock. W zestawie z konsolą, znajdują się podstawowe słuchawki douszne, które wyposażone są w mikrofon. Taki zestaw wystarczy na początek, choć na pewno nie spełni on wymagań graczy stawiających na funkcjonalne i wygodne rozwiązania. Do tego portu można podłączyć także inne słuchawki przewodowe. Jeśli nie słychać żadnego dźwięku, należy wyregulować głośność w ustawieniach.


Oczywiście możesz także cieszyć się bezprzewodową transmisją, gdyż konsola PS4 korzysta z komunikacji Bluetooth. W takim wypadku, potrzebne Ci będą słuchawki obsługujące tę formę połączenia. W ofercie nie brakuje takich urządzeń, choć warto zwrócić uwagę na kompatybilność z konsolą. Niektóre słuchawki zostały zaprojektowane celowo pod pracę z PlayStation 4. Taki sprzęt daje gwarancję skutecznego połączenia. Mimo to, z PS4 świetnie współpracują również modele uniwersalne. Warto jednak dopytać o fakt kompatybilności sprzedawcę lub sprawdzić dokładnie specyfikację techniczną urządzenia.


Jakie powinny być najlepsze słuchawki do PS4? Podpowiadamy


Wybierając słuchawki do PlayStation 4, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które są kluczowe z punktu widzenia wygody użytkowania sprzętu. Nie zawsze to cena jest najlepszym kryterium! Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model do konsoli? Na pewno ważna jest wygoda. Jeśli grasz co najmniej kilka godzin, nadrabiając zaległości z całego tygodnia, potrzebujesz wygodnych słuchawek. Wtedy dobrym wyborem okazać się mogą modele nauszne, które dzięki regulowanemu pałąkowi będą w stanie zapewnić właściwy komfort. Nie męczą się dzięki temu uszy, a Ty możesz grać długo – bez ściągania słuchawek.


Oczywiście kluczowa jest również jakość dźwięku. Sprawdź więc przetworniki wykorzystane przez producenta, a także inne rozwiązania wpływające na jakość odtwarzanego głosu. Jedną z zalet na pewno jest dźwięk przestrzenny 7.1. Pozwala on określić kierunek, z którego dobiegają głosy. To pomocne zwłaszcza w przypadku rozgrywek wieloosobowych. Na pewno powinieneś także zwrócić uwagę na konstrukcję słuchawek. Użyty do produkcji materiał, powinien być mocny i odporny na ewentualne uszkodzenia. Dotyczy to nie tylko pałąka i nauszników, ale również przewodu, który powinien być zabezpieczony przed potencjalnymi obtarciami.


Jeśli chodzi o słuchawki przewodowe, kabel powinien być również odpowiednio długi. Zbyt krótki przewód, będzie utrudniał zajęcie wygodnej pozycji, a z kolei duża długość będzie powodowała plątanie. Jeśli jednak zdecydujesz się na słuchawki bezprzewodowe, koniecznie sprawdź czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Najczęściej jest to nawet kilkanaście godzin w przypadku modeli nausznych. To ważne, gdyż ładowanie nie powinno być powodem do przerywania rozgrywki. Naładowanie baterii zazwyczaj trwa około 2 godzin.


Słuchawki do PlayStation 4 – kilka słów podsumowania


Słuchawki do PS4 bywają różne. W ofercie naszego sklepu znajduje się kilkadziesiąt różnych modeli, które dostępne są w kilku przedziałach cenowych. Wiele z nich korzysta z rozwiązań wpływających na podnoszenie jakości dźwięku, jak na przykład aktywna redukcja szumów (ANC). Są to słuchawki różniące się konstrukcją i wyglądem, aby każdy Klient mógł znaleźć sprzęt odpowiadający swoim potrzebom i gustowi. Jeśli zależy Ci na najlepszych słuchawkach, możesz poprosić o pomoc w wyborze naszych doradców. Nasi specjaliści pomagają dobrać odpowiedni model, aby gra była dla Ciebie czystą przyjemnością.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756