Poradniki Eksperta

Lego Friends do 150 zł – ranking [TOP10]

 2023-11-28 

Dysponując nawet niewielkim budżetem można znaleźć bardzo ciekawe zestawy klocków. Wśród nich na uwagę zasługują LEGO Friends do 150 zł. Te wieloelementowe zestawy z akcesoriami zaciekawią niejedno dziecko. Przeznaczone są dla różnych grup wiekowych i charakteryzują się bardzo różnorodną tematyką np. związaną ze zwierzętami czy określonymi czynnościami. Z tymi klockami maluchy z przyjemnością wkraczają w świat budowania i uczą się kreatywności. Do zakupu klocków zachęcają również ich piękne opakowania.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ciekawa kolorystyka pokoju

Naklejki w zestawie

Łatwe do ułożenia

Niewielki wymiary pokoju po ułożeniu

Zestaw LEGO 41755 Friends Pokój Novy składa się ze 179 elementów. W jego skład wchodzą również dwie mini laleczki oraz pies. Z klocków można ułożyć pokój wyposażony w realistyczne detale, takie jak np. komputer, fotel gamingowy, stół czy część sypialnianą z łóżkiem i półeczkami. Klocki te umożliwiają odgrywanie różnorodnych scenek, w których zarówno laleczki, jak i pies będą głównymi bohaterami. Są świetnej jakości i sprawią frajdę niejednemu dziecku.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wygodna podstawa do budowania

Ładny wygląd mini laleczek

Otwierane drzwi baru

Niektóre elementy są bardzo małe

Niezwykle inspirujące do kreatywnej zabawy dla dzieci od sześciu lat są klocki Bar w śródmieściu Heartlake. Ułożenie aż 346 elementów pomaga rozwijać zdolności manualne i logiczne myślenie. Własnoręcznie zbudowany bar z licznymi akcesoriami tematycznymi gwarantuje świetną zabawę. W barze dziecko może odgrywać scenki związane z przyrządzaniem posiłków czy obsługą klientów przy stoliku na zewnątrz.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Ładnie dobrana kolorystyka naleśnikarni

Lalki mogą stać lub siedzieć

Obracający się mikser

Nieduża ilość elementów

Jakie wybrać klocki LEGO Friends do 150 zł? Ranking zwraca uwagę na zestaw, w którym znajduje się mnóstwo elementów niezbędnych do przyrządzania naleśników dla przyjaciół. Nie zabrakło w nim także małej kasy fiskalnej czy profesjonalnego menu. Zabawę poza niezwykle lubianymi laleczkami Luna i Paisley umili sympatyczny króliczek. Ułożenie całego zestawu nie zajmuje dużo czasu, ale zabawa po jej zbudowaniu może nie mieć końca.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Atrakcyjny wygląd budowli

Szybki czas składania

Niezwykle wytrzymałe

Trudne do czyszczenia małe elementy

Zestaw LEGO Friends Szkolenie koni niewątpliwie przypadnie do gustu małym miłośnikom zwierząt. Znajdują się w nim akcesoria niezbędne do karmienia, pielęgnacji koni, ale również odgrywania scenek związanych ze skakaniem przez przeszkody. Cała budowla prezentuje się niezwykle okazale. Uwagę dziecka przyciągają bardzo starannie dopracowane detale. Dzięki nim maluch uczy się, jak opiekować się czworonożnym przyjacielem.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Bezpłatna aplikacja ułatwiająca budowanie

Ładna ozdoba budynku schroniska

Klocki łatwo się łączy

Niektóre elementy łatwo zgubić

Zestaw Friends Kawiarnia przy schronisku to znakomity pomysł na prezent dla każdego dziecka. Znajdują się w nim dwie mini laleczki, figurki zwierząt, rower ze specjalnym pojemnikiem do ich przewożenia, schronisko oraz kawiarnia ze stolikami. Dzięki niezwykle realistycznym elementom (np. szyld zachęcający do adoptowania zwierząt, butelka do karmienia) maluch uczy się troszczyć o zwierzęta. Daje mu to również wiele radości.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Mogą być ozdobą pokoju dziecięcego

Mnóstwo akcesoriów tematycznych

Kilka laleczek w zestawie

Nie nadają się do zabawy dla maluchów poniżej 6 roku życia

Brak pamięci wbudowanej

Zestaw Salon fryzjerski mieści się w kategorii LEGO Friends do 150 zł. Ranking zwraca uwagę na wyrazistą kolorystykę klocków oraz świetne wyposażenie salonu fryzjerskiego. Są w nim między innymi umywalki, suszarki, peruki. Dziecko może według własnych upodobań zmienić lalce fryzurę i wyraz twarzy, by stworzyć jej nową kreację. Niezwykle ciekawie prezentuje się także otoczenie przed salonem. Jest tu ławka z lampą czy miejsce na postawienie hulajnogi.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Obrotowa platforma dla kucyka

Cyfrowa instrukcja budowania

Solidna baza do budowania

Tylko jeden kucyk w zestawie

Zestaw Friends Kąpiel dla kucyków w stajni to świetna propozycja dla dzieci, które lubią twórcze działanie. Po złożeniu klocków mogą rozpocząć zabawę, w której będą odgrywały scenki polegające na opiece nad małym kucykiem. Czynności te ułatwią liczne akcesoria. Znajdujące się w zestawie dwie lalki mogą trzymać w dłoniach przybory do pielęgnacji kucyka. Klocki bardzo łatwo się składa i rozkłada. Po zakończeniu zabawy można je schować do pudełka.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Profesjonalnie wyposażona cukiernia

Wygodne do trzymania figurki

Delikatna kolorystyka

Niewielki rozmiar zestawu po ułożeniu

Friends Cukiernia z pączkami to niewielki zestaw, bo składający się z 63 elementów, które łatwo i szybko można ułożyć. Perfekcyjnie wykonane klocki idealnie pasują do siebie. Dzięki temu dziecko z przyjemnością je układa. Dwie lalki Liann i Leo, świetnie nadają się do odgrywania scenek związanych ze sprzedażą pączków. Mobilny skuter umożliwia rozwiezienie słodyczy w różne miejsca, a mały stolik z krzesełkami zachęca do konsumpcji na miejscu.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Furgonetka z podnoszonym dachem

Możliwość łączenia z innymi zestawami

Realistyczne akcesoria

Nie posiada elementów dźwiękowych

Furgonetka do sadzenia drzew to LEGO Friends do 150 zł, które zachwyci każde dziecko interesujące się światem przyrody. Maluchy, które lubią kolorowe kwiaty, drzewa niewątpliwie z chęcią przystąpią do ich przesadzania, podlewania czy przewożenia specjalną furgonetką. Pojazd został wyposażony w specjalny wysięgnik do podnoszenia i opuszczania drzew, co czyni zabawę jeszcze bardziej atrakcyjną.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość obracania modelu w aplikacji

Wiarygodne postacie lalek

Krótki czas budowania

Pojazdy są bardzo małe

W kategorii LEGO Friends do 150 zł nie można pominąć zestawu Mobilny sklep z bubble tea. Daje on dziecku wiele możliwości zabawy. W jego skład wchodzi przyczepa ze sklepem, która posiada otwierany dach. Do zestawu dołączona jest hulajnoga, którą można przyczepić do mobilnego sklepiku. Dzięki temu mali sprzedawcy bubble tea dotrą do różnych miejsc. Zabawie towarzyszą dwie laleczki Nova i Matylda, która mieszczą się zarówno w przyczepie, jak i na hulajnodze.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756