Poradniki Eksperta

Jak kręcić włosy lokówką?


Piękne, sprężyste loki to marzenie niejednej kobiety. Te z pań, których natura nie obdarzyła naturalnymi skrętami, mogą zrobić je sobie same przy użyciu domowych metod. Możesz zdecydować się na wałki, papiloty, termoloki, albo nawet prostownicę. Jednak zdecydowanie najprostszym ze sposobów jest użycie lokówki. Kręcenie loków i fal przy pomocy tego urządzenia wcale nie jest trudne, a dzięki rozwiązaniom zastosowanym w nowoczesnych sprzętach, w pełni bezpieczne dla naszych pasm. Co więcej, poza uzyskaniem loków, elektryczna lokówka może także nadać im połysk, dzięki funkcji jonizacji i sprawić, że fryzura będzie lepiej się układała i nie będzie się elektryzować. Jak kręcić włosy lokówką, by uzyskać wyrazisty, równomierny skręt? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci otrzymać wymarzony efekt.jak kręcić włosy lokówką


Przygotowanie włosów do stylizacji


Zanim chwycisz za lokówkę, umyj włosy kosmetykami, których zwykle używasz. Jeśli chcesz nałożyć maskę lub odżywkę, wybierz te do spłukania, by zbędne nie obciążać kosmyków dodatkowymi preparatami. Następnie wysusz włosy, zwracając uwagę na to, by były całkiem suche. Stylizacja nawet lekko wilgotnych pasm urządzeniami o wysokich temperaturach bardzo niekorzystnie wpływa na strukturę włosa. Kiedy włosy będą już suche, warto nałożyć na nie dodatkowy kosmetyk, zabezpieczający przed uszkodzeniami termicznymi.


Kolejnym i niezwykle ważnym etapem jest podzielenie włosów na równe pasma. Jest to istotne dla równomiernego efektu i korzystnego układania się fryzury. Co więcej, w ten sposób upewnimy się, że pukle mają odpowiednią grubość i temperatura dobrze wniknie w każdy z włosów. Jest to istotne także dla trwałości stylizacji. Dzielenie włosów na pasma w przypadku osób o dużej gęstości włosów może być trudniejsze i czasochłonne, ale warto się do niego przyłożyć, by cieszyć się świetnym rezultatem. Dobra wiadomość jest taka, że jest to zadanie trudne tylko początkowo. Wystarczy trochę wprawy, by potem szybko i intuicyjnie dzielić włosy we właściwy sposób.


Żadne z pasm nie powinno być zbyt grube, bo to utrudnia nawinięcie włosów na lokówkę. Najlepiej by miało około 3 cm szerokości. Najpierw dokładnie rozczesz włosy i wydziel pasmo do stylizacji. Nałóż na nie kosmetyk utrwalający – na przykład piankę. Resztę włosów podepnij klamrą, by Ci nie przeszkadzały.Jak kręcić loki lokówką – ważne wskazówki


Wydzielone pasmo umieść pomiędzy elementem grzejnym lokówki a klapką przytrzymującą włosy tak, by nasada włosów znajdowała się blisko trzonu lokówki. Następnie nawijaj kosmyk w kierunku stożka urządzenia. Tak nawinięte pasmo przytrzymaj na lokówce około 10 sekund. Pamiętaj, by nie przeciągać tego zbyt długo. Jeśli masz urządzenie z regulacją temperatury – wybierz poziom odpowiedni dla siebie. Gdy Twoje włosy należą do tych najmniej podatnych na stylizację, wykonaj wcześniej próbę na cienkim paśmie spod spodu. Sprawdź, czy po 10 sekundach uzyskasz preferowany przez siebie rezultat. Jeśli skręt nie będzie zbyt wyraźny lub będzie się rozpadał – przedłuż działanie lokówki o kilka sekund, lub nieznacznie zwiększ temperaturę.


Powyższy sposób ukazuje metodę kręcenia włosów lokówką o tradycyjnym kształcie wałka. A jak kręcić włosy lokówką stożkową? Metoda jest podobna i równie prosta. W przypadku tych urządzeń, nie mamy do dyspozycji klapki, która przytrzymuje pasmo. Należy je po prostu przytrzymać palcami. Wydzielone pukle po prostu nawijamy od trzonu lokówki w kierunku stożka, a samą końcówkę włosów trzymamy między kciukiem a palcem wskazującym.


Oprócz tego, jak kręcić włosy lokówką, bardzo ważny jest sposób odwijania włosów z lokówki – a dokładniej mówiąc, po prostu delikatnego wyciągania jej w kierunku do dołu. Uzyskany skręt możemy rozdzielić na kilka cieńszych loków lub pozostawić tak, jak jest. W ten sposób postępujemy ze wszystkimi włosami, pasmo po paśmie. Zaczynamy od włosów w dolnych partiach, stopniowo przechodząc na górę głowy.


Ostatni krok: utrwalenie skrętu


Wiemy już, jak kręcić włosy lokówką. Warto wspomnieć jeszcze o tym, w jaki sposób utrwalić skręt. Nawet jeśli wcześniej nałożona została pianka, to jeśli mamy włosy z tendencją do szybkiego prostowania się, po usunięciu lokówki skręcone pasmo możemy dodatkowo lekko spryskać lakierem.


Poza kosmetykami, takimi jak pianki czy lakiery, możemy też skorzystać z zimnego nadmuchu, dostępnego w suszarce do włosów. Lekko, w sporej odległości od głowy owiewamy fryzurę. Możemy też skorzystać z dyfuzora, ale bez wykonywania ruchów – po prostu przykładając go do głowy, by powietrze rozeszło się po całej fryzurze. Chłodne powietrze utrwali skręt i nada włosom miękkości i blasku.


Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo oporne na stylizację, po usunięciu lokówki możesz chwilę przetrzymać pasmo w dłoniach bez rozwijania go lub do czasu zakręcenia wszystkich włosów, każdy z loków spinać spinką.


Wiesz już, jak kręcić włosy lokówką, by uzyskać równomierny, sprężysty i trwały skręt. Teraz wystarczy tylko dobrać urządzenie odpowiednie do Twoich włosów. Wybierając dobry sprzęt zwróć uwagę na grubość wałka, opcję regulacji temperatury, funkcję jonizacji, a także specjalne powłoki, dzięki którym kręcenie jest dla włosów jeszcze bezpieczniejsze.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert