Poradniki Eksperta

Jak prostować włosy prostownicą?


Odpowiednia pielęgnacja włosów, zapewnia ich zdrowy wygląd. Każdego dnia układamy naszą fryzurę, by dobrze się czuć i pięknie wyglądać. Nie bez znaczenia są kosmetyki, których używamy i technika wykonywanych zabiegów. Jednym z popularnych zabiegów stylizacyjnych, jest prostowanie włosów. Niekiedy nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez tej czynności. Chcemy mieć idealnie proste i lśniące włosy, bez nadmiernego puszenia. Wykonując ten zabieg najczęściej używamy prostownicy, która poradzi sobie nawet z najbardziej skręconymi włosami. Oczywiście bardzo ważne jest przestrzeganie określonych zasad podczas prostowania włosów. Jak prostować włosy, by zachować ich zdrowy wygląd? Na co zwrócić uwagę używając prostownicy? Czy możemy prostować włosy na mokro? Warto zapoznać się z kilkoma trikami, by włosy zachować w jak najlepszej kondycji.Jak prostować włosy prostownicą


Jak przygotować włosy do prostowania?


Przed przystąpieniem do prostowania włosów, należy je odpowiednio przygotować. Przede wszystkim dokładnie umyć i oczyścić z resztek kosmetyków, lakierów, które stosowałaś na włosy. Umyj włosy ulubionym szamponem i nałóż odżywkę. Pamiętaj, aby ten drugi kosmetyk rozprowadzić równomiernie na włosy, np. za pomocą grzebienia. Następnie dokładnie ją spłucz (chyba że stosujesz odżywkę bez spłukiwania) i lekko osusz ręcznikiem. Kolejna czynność, to oczywiście wysuszenie włosów suszarką. To niezwykle potrzebne urządzenie, ma też wpływ na wygląd włosów. Warto używać profesjonalnych sprzętów, które posiadają np. funkcję regulowania temperatury, czy funkcję jonizacji, zapobiegającą elektryzowaniu się włosów. Używając suszarki, strumień powietrza należy kierować na włosy od góry w dół. Podczas suszenia można je również delikatnie przeczesywać szczotką, by wzmocnić efekt prostowania. To sprawdzony sposób, by włosy nadmiernie się nie puszyły.


Prostownice w naszej ofercie:


Czy można prostować wilgotne lub mokre włosy?


Zasadą jest, że możesz prostować suche włosy. Prostowanie wilgotnych, niedosuszonych włosów, bardzo źle wpływa na ich kondycję. Przede wszystkim niszczy ich strukturę, a one same stają się przesuszone, łamliwe i kruche. Nie warto więc ryzykować, by nie zaszkodzić swoim włosom. Od tej zasady jest jednak wyjątek. Otóż możesz prostować wilgotne włosy pod warunkiem, że posiadasz prostownicę z funkcją stylizowania na mokro. To niezwykle funkcjonalne i bezpieczne urządzenie, które zagwarantuje Ci efekt zdrowych i idealnie prostych włosów. Wysoka temperatura urządzenia, wpływa na szybkie odparowanie nadmiaru wody poprzez otwory wentylacyjne.


Czy przed prostowaniem włosów używać kosmetyków?


Jak prostować włosy, by ich nie zniszczyć? Jeden z sekretów tkwi właśnie w używaniu odpowiednich kosmetyków. Niewątpliwie zabieg wygładzania włosów tym urządzeniem, jest dla nich obciążeniem. Warto więc stosować specjalne sera, pianki czy mgiełki, które będą chroniły Twoje włosy, ale jednocześnie wzmocnią efekt stylizacji. Specjalistyczne kosmetyki mają odpowiednio dobrany skład, by zadbać o wygląd Twoich włosów. Nanieś więc je na włosy i odczekaj chwilkę, by wniknęły w ich strukturę. W ten sposób zapobiegniesz zniszczeniu włosów.


Jaką technikę stosować podczas prostowania włosów?


Jak prostować włosy prostownicą, by efekt był zadowalający? Nie bez znaczenia jest tu sama technika prostowania. Na początek dokładnie rozczesz włosy, by nie były splątane. Następnie podziel je na kilka części i zepnij każdą z nich klamrą lub spinką. Odpinaj po kolei poszczególne pasma i lekko, płynnym ruchem przesuwaj prostownicę bez zatrzymywania się. Ruchy wykonuj od nasady włosa w dół. Precyzyjne przeciągnięcia każdego pasma włosów, zagwarantuje Ci rewelacyjny efekt. Nie powtarzaj tej czynności, a skup się na dokładnym jej wykonaniu. Kilkukrotne wygładzenie tego samego pasma, może dać odwrotny efekt. Włosy mogą stać się bardziej matowe i stracić swą świeżość.


Jaką temperaturę stosować do prostowania włosów?


Jak wyprostować włosy prostownicą, by im nie zaszkodzić? Bardzo ważnym parametrem jest wysokość temperatury. Pamiętaj o tym, że im niższa temperatura urządzenia, tym lepiej. Dzięki temu, chronisz włosy i nie obciążasz ich. Ustaw więc odpowiednią wysokość temperatury, biorąc pod uwagę rodzaj swoich włosów. Do cienkich i delikatnych włosów, użyj niższej temperatury (np. 100-150 stopni Celsjusza), zaś do grubszych bardziej opornych na stylizację, np. kręconych, użyj wyższej temperatury (np.180-200 stopni Celsjusza). Jeśli zobaczysz, że Twoje włosy są pięknie wyprostowane na niskich poziomach, nie musisz podwyższać temperatury. Na koniec możesz utrwalić swoją fryzurę używając ulubionego lakieru do włosów. Zatem, jak dobrze wyprostować włosy? Wszystkie wyżej wymienione aspekty, zagwarantują Ci zdrowe, lśniące i gładkie włosy bez śladów puszystości i zniszczenia. Wypróbuj te techniki i ciesz się ich efektem.


Na co zwrócić uwagę wybierając prostownicę do włosów?


Wybierając prostownicę warto zwrócić uwagę na jej parametry i dodatkowe funkcje. Urządzenie to ma nie tylko prostować włosy, ale również o nie dbać. Bardzo ważna jest moc urządzenia. Wiele modeli zostało wyposażonych w regulację temperatury, dzięki czemu jej wysokość możesz dostosować do rodzaju włosów. Zastosowane w prostownicach płytki, mogą być np. ceramiczne (równomiernie się nagrzewają), ceramiczne z keratyną (łatwo przesuwają się po włosach i idealnie prostują), czy też tytanowe (niezwykle trwałe, idealnie wygładzają już za jednym pociągnięciem). Materiały te są przede wszystkich bezpieczne dla włosów. Przydatna jest również funkcja jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i chroni je przed puszeniem. Praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w prostownicach, są np. automatyczny wyłącznik, blokada płytek ułatwiająca przechowywanie, wyświetlacz led, obrotowy przewód, czy szybkie nagrzewanie. Wszystkie te funkcje, wpływają na wygodne i bezpieczne użytkowanie urządzenia. Jak prostować włosy? Warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków, technik prostowania i używaniu profesjonalnych prostownic. Wszystko to zagwarantuje Ci idealnie gładką i piękną fryzurę.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756