Poradniki Eksperta

Jak przycinać brodę?


Stylizacja zarostu twarzy, jest dziś dla wielu mężczyzn nie tylko zwykłym zabiegiem higieny osobistej, ale także wyrazem własnego stylu i charakteru. Co więcej, dbanie o zarost nie ogranicza się tylko do golenia. Obecnie sposobów na to, jak przycinać brodę i stylizować zarost twarzy, jest bardzo wiele, a w sklepach dostępne są urządzenia, które pozwalają panom przygotować nawet najbardziej wyszukane stylizacje w domowym zaciszu. W naszym poradniku przedstawiamy najpopularniejsze urządzenia oraz podpowiadamy, jak strzyc brodę i nie tylko.jak przycinać brodę


Czym golić brodę? Najpopularniejsze urządzenia 


Jeszcze kilkanaście lat temu, panowie nie mieli zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o urządzenia do stylizacji zarostu. Większość używała zwykłej maszynki do golenia, choć elektryczne maszynki od dawna były już dostępne. Jednak nie były to modele tak bardzo rozwinięte, jak obecnie. Szereg urządzeń, jakie można dziś spotkać w sklepach, to prawdziwe „kombajny” do pielęgnacji włosów na głowie, twarzy i całym ciele. Wyposażone są one w szereg końcówek do przycinania, trymowania, konturowania, czy po prostu golenia. Do najpopularniejszych urządzeń należą maszynki do golenia ze specjalnymi nakładkami, umożliwiającymi na przykład stworzenie tzw. efektu trzydniowego zarostu. Z kolei sprzętami stworzonymi specjalnie do przycinania brody, wąsów, a także baków czy brwi, są trymery. Trymowanie, czyli nic innego jak właśnie przycinanie, to dla wielu mężczyzn najlepszy sposób na stylizację. A jak przycinać brodę, by uzyskać elegancki i schludny rezultat? Oto garść praktycznych wskazówek.


Sprawdź również: Co to jest trymer?Przycinanie brody: od czego zacząć? Stylizacja krok po kroku


Choć wydaje się, że stylizacja zarostu to zabieg szybki i bezproblemowy, to jednak wielu panów odczuwa stres, kiedy po dłuższym czasie sięgają po trymer. Choć włosy odrastają, to jednak niezbyt precyzyjne wykonanie stylizacji, może dość mocno zmienić wygląd twarzy. Szczególnie na gruncie zawodowym, tam, gdzie liczy się schludny i zadbany wygląd, nikt nie chce zaliczyć wpadki. Stylizacja zarostu nie polega przecież tylko na jego przycięciu, a nadaniu konturów i równej długości, co wpływa także na układanie się zarostu oraz ostateczną prezencję.


Zatem jak golić brodę, przycinać ją i stylizować, by zawsze być zadowolonym z efektów? Przede wszystkim, postaw na zaawansowany trymer, na którym możesz polegać. Wybierz sprzęt, który będzie wszechstronny, dzięki czemu nawet jeśli postanowisz zmienić coś w swoim wyglądzie, to pozwoli Ci on dokonać prawdziwej metamorfozy i zadba o każdy szczegół.


Jak przycinać brodę: czyli od ogółu, do szczegółu


Stylizację warto zacząć od umycia i osuszenia włosów. Jeśli masz już dość długą brodę, nie zaczynaj od przycinania jej na kilka milimetrów. Znacznie łatwiej wykonywać ten zabieg stopniowo, zmniejszając długość zarostu. Po pierwsze, sprzęt będzie pracował wydajniej i bez zapychania, a po drugie, unikniesz sytuacji, w której dojdziesz do wniosku, że czujesz się z krótkim zarostem po prostu źle. Stopniowe przycinanie pozwoli Ci ocenić, na jaką długość chcesz skrócić zarost. Pamiętaj, by głowicę urządzenia przesuwać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, dzięki czemu grzebienie dokładnie ujmą każdy włosek.


Kolejnym krokiem, jest wyznaczenie linii brody. Zabieg ten jest niezwykle ważny, szczególnie jeśli nosisz dłuższą brodę. Włosy pod linią żuchwy, powinny być dobrze przycięte i ogolone, by uzyskać schludny efekt. Zaniedbanie tego szczegółu sprawia, że stylizacja nie będzie prezentować się dobrze. Wystające, nieprzycięte włoski, sterczące na załamaniach żuchwy, nigdy nie wyglądają estetycznie. Aby łatwo ogolić te miejsca, wyznacz linię tuż nad jabłkiem Adama i przesuwaj trymerem od środka na boki. Czynność wykonaj najpierw z jednej strony, potem z drugiej. Przycinając zarost tuż przy brodzie, możesz użyć mniejszej, precyzyjnej końcówki. W ten sposób, nadasz brodzie pożądany kształt. Kiedy już dostatecznie skrócisz włoski, przejdź do golenia. Wykonaj je dokładnie, naciągając lekko skórę w tych miejscach, do których golarce będzie trudniej dotrzeć.


Kolejny krok: włosy na policzkach oraz wąsy


Zarost każdego mężczyzny ma swoją specyfikę. Nie zawsze włosy są równomiernie gęste, a w niektórych obszarach mogą być wręcz rzadsze. Jednym panom włoski wchodzą daleko na policzki, innym rosną głównie w okolicach baków. Jeśli Twój zarost jest gęstszy, masz dużo więcej możliwości stylizowania go. Ważnym szczegółem będzie tu jednak wyznaczenie linii biegnącej od żuchwy, aż po baki. Także widoczna krawędź na policzku, zdecydowanie poprawi estetykę stylizacji oraz wysmukli optycznie twarz.


Jeśli nosisz wąsy, możesz wybrać taką samą ich długość, jak w przypadku brody, ale możesz także przyciąć je delikatniej, podczas gdy dół zarostu będzie krótszy. W ten sposób wąsy zostaną wyeksponowane. Pamiętaj, że w przycinaniu wąsów ważna jest ich dolna krawędź. Zarost, który wchodzi na usta, jest nieestetyczny, dlatego po prostu przytnij go, zostawiając niewielki odstęp od górnej linii wargi. Jeśli chcesz pozostawić wąsy nieco dłuższe, możesz dodatkowo wystylizować je przy pomocy kosmetyków do zarostu, by utrzymywały się w odpowiedni sposób. To samo dotyczy brody: balsam, pasta czy wosk, ułatwią utrzymanie pożądanej stylizacji przez cały dzień.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert