Poradniki Eksperta

Jak zrobić loki prostownicą? Zmień fryzurę w łatwy sposób!

Obszerne, lśniące loki gwarantują piękną fryzurę. Dawniej popularne było kręcenie na dużych wałkach lub papilotach z gazety. Te czasy już dawno odeszły w zapomnienie. Nie musisz całą noc spać w niewygodnych wałkach, aby uzyskać piękną fryzurę. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią prostownicę i nauczysz się, jak samodzielnie kręcić włosy w domu.  


jak zrobić loki prostownicąJaka prostownica sprawdzi się najlepiej? 


Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które spełnią swoją funkcję. Najtańsze prostownice zaczynają się nawet od 50 złotych, a droższe modele można kupić za kilkaset złotych. Czym różnią się poszczególne modele? Na pewno sposobem wykonania. Nie wszystkie prostownice mają możliwość regulowania temperatury, a to istotny element podczas kręcenia włosów.

Jednym z najważniejszych rozwiązań, jakie przydaje się podczas kręcenia loków na prostownicy, jest regulacja temperatury. O ile większość włosów jest podatna na prostowanie, to już nadanie skrętu łatwiej uzyskać przy nieco wyższej temperaturze. Dobrze jednak dopasować ją do potrzeb swoich włosów i mieć możliwość regulacji. Dawniej kilka stopni temperatury nie było standardem w prostownicach. Obecnie stało się to już właściwie normą i nawet w najtańszych, podstawowych modelach, można znaleźć tę funkcję – czy to w postaci płynnej regulacji, czy też kilku stopni do wyboru.


Warto szczególnie zwrócić uwagę na prostownice, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o możliwości kręcenia włosów. Aby to usprawnić, zostały one wyposażone w specjalne elementy, które ułatwiają nawinięcie i utrzymanie pasm na prostownicy. Mogą to być na przykład grzebienie lub elementy z weluru, które sprawiają, że włosy delikatnie utrzymują się na obudowie.


Duże znaczenie ma także sam kształt obudowy prostownicy, a dokładniej jej „ramion”. Jeśli mają one zaokrąglony kształt, to dużo większa szansa na uzyskanie efektu estetycznych loków bez większego wysiłku.


Dokonując zakupu, zwróć też uwagę na:


Wygląd płytek – powinny być gładkie i wykonane z wytrzymałego materiału. To bardzo ważne, ponieważ podczas każdego kontaktu z wysoką temperaturą, Twoje włosy są narażone na mikrouszkodzenia. Nie jest istotne, czy właśnie je prostujesz, czy kręcisz. Dawniej prostownice wyposażone były w metalowe płytki, które poza tym, że długo się nagrzewały, to jeszcze miały mikropory, które szkodziły włosom. Prawdziwym przełomem było wprowadzenie płytek ceramicznych, które odznaczały się wysokim przewodnictwem cieplnym, a więc bardzo szybko się nagrzewały, ale przede wszystkim, ich ciepłota była równomierna. Dzięki temu, efekt był łatwiejszy do uzyskania i jednocześnie bezpieczniejszy dla włosów. Warto brać pod uwagę sprzęty z płytkami wykonanymi z nowoczesnych materiałów.


Dodatkowe opcje, np. w postaci nakładanego grzebienia, który ułatwia rozczesywanie oraz jeszcze lepiej rozmieszcza włosy między płytkami. Mogą być także wspomniane już powyżej welurowe elementy, ułatwiające nakręcenie włosów.


Ustawienia temperatury – obecnie często spotkać można prostownice z 2-3 stopniami temperatury. Są jednak i modele, które mają aż 5 ustawień ciepła. Niektóre regulowane są skokowo, inne płynnie. To te drugie z pewnością pozwalają na bardziej elastyczne dopasowanie temperatury do swoich włosów.


Funkcja jonizacji – dzięki niej, włosy się nie puszą i nie elektryzują, co ułatwia ich układanie.


Funkcja pary – nawilża podczas prostowania i nadaje połysk, efekt prostych włosów utrzymuje się dłużej. Stylizacja z parą jest także delikatniejsza dla włosów.


Nowoczesne prostownice mają wyświetlacz LED, szybko się nagrzewają i mają funkcję automatycznego wyłączania.


Prostownice w naszej ofercie:


Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku


Może się wydawać, że wykonanie dobrze wyglądających loków na prostownicy, jest trudnym zadaniem – szczególnie że urządzenie to zostało skonstruowane po to, by nasze pasma prostować. Jednak wystarczy kilka wskazówek, a nawet obejrzenie prostego filmiku o tym, jak zrobić loki na prostownicy, by móc samodzielnie wyczarować piękne skręty właśnie przy pomocy tego sprzętu. Ale jak dokładnie to zrobić?


  1. Umyj i dokładnie wysusz włosy. Nanieś na nie odpowiedni preparat, aby wygładzić fryzurę. Może to być specjalna pianka albo olejek arganowy. Świetnie sprawdza się też jedwab.
  2. Włącz prostownicę. Jeśli jest ona wyposażona w funkcję regulowania temperatury, ustaw ją na około180 stopni. Pamiętaj jednak, by obserwować podatność swoich włosów. Jeśli zauważysz, że bardzo szybko reagują skrętem, możesz nieco zmniejszyć ciepło.
  3. Dokładnie rozczesz włosy, zrób przedziałek, a pasma podziel na równe, niezbyt grube części.
  4. Kosmyki od góry zbierz w kitkę lub zepnij spinką tak, abyś mogła swobodnie wykonać loki od spodu.
  5. Wydziel cienkie pasmo, złap je prostownicą, a następnie obróć dwa lub trzy razy. Jeśli chcesz, aby Twoje loki były grubsze, wybierz grubsze pasma. Pamiętaj, aby nie podwijać włosów do wewnątrz – na końcach tworzą się nieestetyczne wygięcia.
  6. Pasmo po paśmie podkręć całą dolną partię włosów.
  7. Następnie rozpuść tę część, którą spięłaś w kitkę i rozpocznij proces od nowa.


Po zakończeniu kręcenia należy potraktować fryzurę preparatem utrwalającym, na przykład lakierem. Możesz również skorzystać z nabłyszczacza, który szczególnie sprawdzi się w przypadku ciemniejszych włosów. Fale wykonane za pomocą prostownicy, stworzą idealną kompozycję. Nie będą to drobne, a estetyczne loki, które dodadzą Ci uroku i klasy. Warto wybrać odpowiednią prostownicę, która ma delikatne, metalowe brzegi, jest lekka i posiada funkcję regulacji temperatury. Wówczas masz pewność, że nie przypalisz końcówek włosów. Jak widać, jest wiele metod na to, jak zakręcić włosy. Prostownica to jedno z urządzeń, które z pewnością sprawdzą się szczególnie wtedy, kiedy preferujesz włosy proste, ale od czasu do czasu lubisz zafundować sobie loki. Wtedy nie musisz inwestować w kolejne urządzenie, bo świetne loki wykonasz właśnie prostownicą.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756