Poradniki Eksperta

Jaka maszynka do strzyżenia psa?


Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest regularnie chodzenie do fryzjera. Nie chodzi to tylko o kwestie estetyki, w końcu każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Istotne jest również to, by nasze włosy były przycięte poprawnie, ma odpowiednią długość, by nie sprawiały nam na co dzień problemów. Nie inaczej jest z największymi przyjaciółmi człowieka, czyli zwierzętami. Psy i inne zwierzaki domowe wymagają od nas dodatkowej uwagi, regularnego strzyżenia włosów i sierści. Oczywiście, możemy oddać je w ręce profesjonalistów, lecz przy małym wysiłku i cenie kilku wizyt u groomera, możesz zakupić wysokiej jakości maszynkę do strzyżenia, która pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Jaka maszynka do strzyżenia psa będzie najlepsza?jaka maszynka do strzyżenia psa


Dlaczego warto samemu strzyc psa?


Zanim odpowiemy sobie jaka maszynka do strzyżenia psa nada się do Twoich konkretnych wymagań, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto samemu strzyc psy lub inne zwierzęta. Okazuje się, że strzyżenie zwierząt, szczególnie tych ufających właścicielowi, nie musi być takie trudne Znając swoje zwierzę, wiedząc czy chcesz zachować u niego krótszą lub dłuższą sierść, możesz w łatwy i tani sposób ostrzyc swojego pupila. Nauczenie się tej czynności wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. W Internecie znajdziesz tysiące przeróżnych poradników, które nauczą Cię najważniejszych podstaw. Co więcej, z łatwością odnajdziesz również instruktaże dotyczące konkretnych ras psów. Dzięki temu będziesz mógł wystylizować swojego pupila zgodnie z kanonem. Twój pies nie tylko będzie wyglądał, jak gdyby właśnie zszedł z psiego wybiegu, lecz również dowiesz się, jakie są istotne cechy charakterystyczne dla danej rasy, co może zapobiec przyszłym problemom zdrowotnym. Strzygąc zwierzę w domu możesz również oszczędzić mu sporo stresu. Mimo że profesjonalni groomerzy są specjalistami w obchodzeniu się z nawet najbardziej niesfornymi psami – zawsze bardziej komfortowy dla pupila będzie poprawnie wykonany zabieg w domowym zaciszu.


Sprawdź również: Jakie legowisko dla psa?


Maszynki do strzyżenia psa w naszej ofercie:


Dostosowanie maszynki do wielkości psa


Przeszukując oferty przeróżnych maszynek do strzyżenia psów, możesz zauważyć, że wielu producentów informuje, że konkretny produkt przeznaczony jest do pracy z psami o konkretnej wielkości. Inną maszynkę zastosujesz przy pracy z małym Yorkiem, sznaucerem czy kundelkiem, a inną w przypadku olbrzymów w świecie psów takich jak dogi niemieckie czy bernardyny. Nie chodzi tu o tyle o wielkość maszynki, co o moc maszynki. W przypadku małego psa nie ma potrzeby stosowania urządzenia o wysokiej mocy. Strzyżenie zazwyczaj będzie trwało krócej, więc maszynka nie będzie miała szansy się przegrzać. 


W przypadku większych psów, wymagane jest urządzenie o większej mocy, by wytrzymało długi czas pracy bez przerywania. Maszynki charakteryzujące się większą mocą z reguły są nieco droższe niż ich słabsze odpowiedniki, lecz w dłuższej perspektywie przestaje mieć to znaczenie. Profesjonalną maszynkę do strzyżenia psów będziesz w stanie zakupić już za kilkaset złotych. Posiadając psa, sam dobrze wiesz jak drogie mogą być wizyty u groomera, szczególnie w przypadku dużych ras. Już po kilku sesjach strzyżenia koszt maszynki powinien Ci się zwrócić.


Dostosowanie maszynki do sierści i włosów


Kolejnym istotnym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze maszynki do strzyżenia psów, jest dostosowanie urządzenia do struktury, grubości i twardości sierści lub włosów psa. Innych rozwiązań będą wymagały cienkie i lśniące włosy Yorkshire terierów, a innych szorstka i twarda sierść choćby dogów niemieckich. Zastosowanie nieodpowiedniego ostrza może skutkować nadmiernym poszarpaniem i spuszeniem delikatniejszych włosów i sierści. Twarde końcówki z kolei mogą w łatwy sposób stępić delikatniejsze ostrza nieprzystosowanej maszynki.


Jeżeli nie wiesz jaki rodzaj sierści posiada Twój pies, w Internecie z łatwością znajdziesz rozpiskę ras i odpowiadające im rodzaje. Jeżeli nie posiadasz rasowego zwierzaka, możesz przeprowadzić prosty test zgodnie z wytycznymi z licznych poradników. Jeżeli chcesz, by maszynka posłużyła Ci latami, warto przed zakupem dowiedzieć się na jakim „materiale” będzie pracowała.


Akcesoria – co może się przydać?


Jeżeli chcesz wystylizować swojego psa w perfekcyjny sposób, przydadzą Ci się liczne akcesoria, które znacznie ułatwią korzystanie z urządzenia. Najpopularniejszym i najczęściej używanym rozwiązaniem są specjalne nakładki, które przedłużają długość cięcia sierści i włosów. Każdy z nas kojarzy te charakterystyczne nakładki z klasycznych maszynek do strzyżenia „dla ludzi”. Innym rozwiązaniem wartym uwagi jest system Snap-on, który pozwala wymieniać ostrza maszynki różnych firm, a nie tylko konkretnego producenta. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na profesjonalne urządzenie, czy na potrzeby domowe, mamy nadzieję, że wiesz już jaka maszynka do strzyżenia psa i innych zwierząt jest stworzona właśnie dla Twojego pupila.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756