Poradniki Eksperta

Ranking kapsułek do prania [TOP10]

W sklepach pojawia się coraz więcej produktów przeznaczonych do prania. Są zatem osobne preparaty do prania ręcznego, a należą do nich głównie płyny, gdyż dobrze się rozpuszczają. Bywa przecież, że coś mocno farbuje i na metce mamy uwagę, że należy to prać ręcznie. Podobnie rzecz się ma z wełną. Nie każda pralka ma specjalny program chroniący włókna wełniane. Jeśli go brakuje, to znaczy, że bezpieczniej wyprać daną rzecz ręcznie. Warto też wspomnieć o tkaninach łączonych, np., bawełna z wiskozą. Tę pierwszą można uprać w pralce, ale jeżeli jest tam też wiskoza, to trzeba wiedzieć, że lubi się kurczyć i w ten sposób można zepsuć ulubioną sukienkę. Jeśli mowa o praniu w pralce (obecnie najpopularniejszy rodzaj prania) to warto rzeczy segregować. Osobno uprać kolory, osobno białe (nawet, jeśli trzeba zebrać ich odpowiednią ilość-wagę), a osobno te, które wymagają prania w niskich temperaturach. Wtedy też mamy gwarancję, że pranie się uda, rzeczy białe będą białe, a nie sine i nic nam nie zafarbuje. W tej sytuacji dobrze jest użyć nowości od 2010 roku, czyli kapsułek. To nic innego, jak żel do prania zamknięty w „paczuszce”, która dzięki swojej otoczce doskonale się rozpuszcza nawet w niezbyt ciepłej wodzie. Warto też wiedzieć, że jedna taka kapsuła wystarcza na około 5 kg wsadu. Jeżeli na dodatek kupimy kapsułki 3 w 1 lub All in 1, to nie trzeba już używać odplamiacza, ani środka zmiękczającego. Te składniki bowiem zawarte są w jednej małej kapsułce. Jak widać, wszystko zależy od tego, co chcemy wyprać i dobrać do tego odpowiednie kapsułki. Postanowiliśmy zrobić mały ranking kapsułek do prania, żeby pokazać, co można kupić, np., w sklepach Media Expert. Oczywiście każda osoba piorąca wybierze to, co dla niej jest najlepsze.


Kapsułki do prania Ariel All in 1 Pods Color


Ranking kapsułek do prania zaczynamy od marki Ariel, która od lat znana jest na naszym rynku. Warto podkreślić, że te właśnie kapsułki mają szczególną moc, gdyż piorą ubrania (i nie tylko) nawet w 20 st. C. Mało tego, potrafią także zlikwidować szereg plam, co jest istotne chociażby dlatego, że odplamianie ubrań kolorowych wymaga użycia specjalnego, dosyć kosztownego środka, a trzeba to zrobić przed głównym praniem, czyli ręcznie – zanim włożymy rzecz do pralki. Trzeba też dodać, że te kapsułki mają wyjątkową, wielokomorową budowę, sprawiającą, że poszczególne składniki kapsułek łączą się ze sobą dopiero w odpowiednim momencie prania, co zapewnia im wyjątkową, skoncentrowaną moc.ARIEL All in 1 Pods Color Dane techniczne:


Kapsułki do prania

33 sztuki w opakowaniu

Zapach z serii PodsUdogodnienia:


Chroni kolory

Odświeża

Pierze nawet w 20 st. CKapsułki do prania Vizir Al. lin 1 Pods Alpejska Świeżość


W naszym cyklu kapsułki do prania – ranking – kolejne produkty. Tym razem w roli głównej jest Vizir, doskonale znany w polskich domach, tyle, że tym razem są to kapsułki All lin 1 z nową formułą. Innowacyjna powłoka tego środka do prania sprawia, że podczas kontaktu z wodą osłonka całkowicie się rozpuszcza. Natomiast uwalnia się ze środka kapsułek produkt ze specjalną formułą. Pozwala ona usnąć wiele rodzajów zanieczyszczeń oraz plam znajdujących się na tkaninach. A sprawiają to odpowiednio dobrane ilości poszczególnych składników piorących. Tak więc tego typu Vizir, w postaci kapsułek All in 1, dopierze mankiety oraz kołnierzyki męskich koszul. A zrobi to nawet w niskiej temperaturze.VIZIR All in 1 Pods Alpejska Świeżość Dane techniczne:


Kapsułki do prania

33 sztuki w opakowaniu

Zapach z serii Alpine FreshUdogodnienia:


Chroni kolory

Nadaje blask

Odświeża mankiety i kołnierzykiKapsułki do prania Lovela Baby Uniwersalne


Ranking kapsułek do prania nie może się obejść bez produktów wykorzystywanych do prania rzeczy najmłodszych domowników. To ważne, gdy się zastanawiamy w czym uprać ubranka czy pościel maluszka, by mieć coś odpowiedniego pod ręką. Tymczasem te kapsułki przeznaczone są właśnie dla noworodków – od 0 do 3 miesiąca życia. Można zupełnie bezpiecznie wykorzystywać je, gdyż są hypoalergiczne. Nic zatem naszym pociechom nie grozi, ich skóra pozostanie czysta i gładka. Co istotne – kapsułki do prania Lovela baby Uniwersalne zostały dokładnie przebadane i zyskały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.LOVELA BABY Uniwersalne Dane techniczne:


Kapsułki do prania

72 sztuki w opakowaniu

HypoalergiczneUdogodnienia:


Do bieli i kolorów

Całkowicie rozpuszczalne

Od 1 dnia życiaKapsułki do prania Ariel Active Deo Fresh


Jeśli nadal zastanawiamy się, jakie kapsułki do prania są najlepsze może ta podpowiedź będzie dobra. Mamy dwa rodzaje produktów: Ariel Active Deo Fresh. Możemy być pewni, że kupując je, na dłużej nam wystarczą. Pięknie piorą, nawet pozbywają się uporczywych zabrudzeń. Warto dodać, że również likwidują plamy. Dzięki temu możemy zrezygnować z odplamiacza, a nawet ze zmiękczacza tkanin. Godne podkreślenia jest także i to, że kapsułki chronią kolory pranych ubrań oraz ich nie odbarwiają i nawet po wielokrotnym praniu ubrania prezentują się wciąż nienagannie. Wygodne zamknięcie chroni przed dziećmi.ARIEL Active Deo Fresh Dane techniczne:


Kapsułki do prania

30 i 66 sztuki w opakowaniu

Z wygodnym zamknięciemUdogodnienia:


Usuwają plamy

Odświeżają

Likwidują uporczywe zabrudzeniaKapsułki do prania Persil 4w1 Discs Deo Clean


Oto kapsułki, które zostały przetestowane dermatologicznie, są zatem bezpieczne dla skóry, bo nie zawierają żadnych detergentów. Szybko usuwają wszelkie zabrudzenia z tkanin. Na dodatek od razu te tkaniny zmiękczają. Uprane z udziałem tych kapsułek ubrania pozostają miłe w dotyku i to bez potrzeby dodawania preparatu zmiękczającego tkaniny. Nie potrzeba też żadnych środków zapachowych, gdyż delikatna woń uwalnia się dosyć długo. Pranie z użyciem takich kapsułek typu 4w1 jest też korzystne dla naszego portfela, bo wydatek ponosimy tylko raz, na kapsułki. Środek zmiękczająco-zapachowy, jak też odplamiacz są w tym przypadku zbytecznym wydatkiem.PERSIL 4w1 Discs Deo Clean Dane techniczne:


Kapsułki do prania

28 sztuk w opakowaniu

 Seria zapachowa Aloe VeraUdogodnienia:


Zawierają naturalne składniki

Usuwają plamy

Testowane dermatologicznieKapsułki do prania Ariel All in One Pods Color


Mottem tej znanej firmy jest „Zawsze świeże i czyste pranie”, a w szczególności z takimi kapsułkami jest to absolutnie możliwe. 33 sztuki wystarczą na wiele prań nawet dla dwóch osób, zważywszy, że jedna kapsułka wystarcza na około pięć kilogramów wsadu. Zatem używając takich kapsułek na pewno uda się nam zaoszczędzić. Szczególnie godny pokreślenia jest fakt, że kapsułki doskonale się rozpuszczają i to wcale nie w gorącej wodzie. Dzięki nim można wyprać skutecznie kolorowe ubrania, bez straty barw, nawet w 20 stopniach Celsjusza.ARIEL All in One Pods Color Dane techniczne:


Kapsułki do prania

33 sztuki w opakowaniu

Seria zapachowa PodsUdogodnienia:


Przeznaczone do prania kolorów

Odświeżają ubrania

Nie odbarwiająKapsułki do prania Persil Discs Sensitive


Tego typu kapsułki szczególnie dbają o wszelkie prane z ich udziałem tkaniny. Kapsułki są bowiem niezwykle delikatne, ale przy tym skutecznie rozprawiają się z brudnymi rzeczami. Nie odbarwiają kolorów, nie sprawiają, że ubrania robią się szorstkie i nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie – zmiękczają je, a także powodują, że ulatnia się z nich delikatny zapach aloesu, który potrafi zadowolić nawet wymagających użytkowników, czyli takich, którzy lubią ładne, ale niezbyt intensywne wonie. W sumie taki zapach towarzyszy ubraniom przez cały czas, aż do następnego prania. Ta liczba kapsułek wystarczy na dłużej, zwłaszcza singlowi.PERSIL Discs Sensitive Dane techniczne:


Kapsułki do prania

28 sztuk w opakowaniu

Seria zapachowa Aloe VeraUdogodnienia:


Skuteczne w 20-95 st. C

Testowane dermatologicznie

 W pudełku biodegradowalnymKapsułki do prania Woolite Pro-Care


Takie kapsułki do prania, z dodatkiem keratyny, skutecznie czyszczą rzeczy ciemne. Idealnie zachowują np. czerń, jak też i inne ciemne barwy. Okazuje się, że unikalna formuła tych żelowych kapsułek Pro-Care gwarantuje ochronę przed blaknięciem kolorów. Wbrew pozorom jest to istotne, gdyż nie każdy preferuje wyłącznie barwy pastelowe. A przecież zdarzało się (i to nie jednokrotnie), że wyprane kilka razy w pralce czarne spodnie albo koszula blakły i robiły się szare, nawet będąc prane w preparacie przeznaczonym do kolorów. Podobnie działo się zresztą podczas prania ręcznego. Tymczasem keratyna zawarta w kapsułkach Woolite wygładza włókna tkanin i nadaje im blask.WOOLITE Pro-Care Dane techniczne:


Kapsułki do prania

33 sztuki w opakowaniu

Seria zapachowa With KeratinUdogodnienia:


Z dodatkiem keratyny

Idealne do ciemnych kolorów

Chronią barwyKapsułki do prania E Power Caps Orchidea & Olejek Macadamia


Jest to seria kapsułek do prania z linii 3w1, która chroni kolory, nadaje pranym rzeczom miękkość oraz idealny zapach, dzięki zawartym w kapsułkach naturalnych olejkach eterycznych. Kapsułki E Power Caps przeznaczone są do prania kolorów oraz rzeczy ciemnych o intensywnych barwach, zapewniając im blask oraz świeżość. Na dodatek jedna kapsułka wystarcza, żeby wyprać skutecznie ok, 4,5 kg rzeczy. Jeżeli są one jednak mocno zabrudzone, dotyczy to dzieci (a także niektórych zawodów), dobrze jest wrzucić pod pranie dwie takie kapsułki. Warto też dodać w tym miejscu, że pranie jest skuteczne nawet wtedy, gdy robi się je w 20 stopniach CelsjuszaE Power Caps Orchidea & Olejek Macadamia Dane techniczne:


Kapsułki do prania

28 sztuk w opakowaniu

Seria zapachowa Orchidea & Macadamia OilUdogodnienia:


Seria 3 w 1

Zawiera naturalne olejki eteryczne

Chroni koloryKapsułki do prania Coccolino Care 3in1 Black


Kapsułki Coccolino Care 3in1 przeznaczone są do prania rzeczy ciemnych. A pozwalają dłużej zatrzymać ich naturalną barwę, gdyż chronią kolory. Unikalna budowa tych kapsułek sprawia, że ich aktywne składniki nie mieszają się ze sobą i poszczególne substancje zachowują własne cechy. To pozwala im na skuteczne pranie. Idealnie też owe kapsułki się rozpuszczają, nawet przy krótszym praniu, a zawarte w nich detergenty pozbywają się nie tylko zabrudzeń, ale też plam, bo wbrew pozorom, nawet na ciemnych rzeczach plamy staja się widoczne. Dzięki serii zapachowej zawartej w kapsułkach, wyprane z ich udziałem ubrania pachną przez długi czas.COCCOLINO Care 3in1 Black Dane techniczne:


Kapsułki do prania

18 sztuk w opakowaniu

Seria zapachowa Care Black & DarkUdogodnienia:


Do rzeczy w ciemnych kolorach

Chroni barwy

Odświeża


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756