Poradniki Eksperta

Robot sprzątający sierść psa i kota - na co zwrócić uwagę?

Każdy właściciel domowego pupila przyzna, że choć dbanie o niego stanowi dodatkowy obowiązek, to wierność i bezwarunkowa miłość czworonoga jest bezcenna. Pies za każdym razem cieszy się, gdy wracamy do domu, bywa także znakomitym towarzyszem podróży. Z kolei kot, choć ma tendencję, aby chodzić swoimi drogami lubi od czasu do czasu wejść na kolana swojego opiekuna i pozwolić mu na odrobinę pieszczot. Niestety, mimo wielu zalet posiadania zwierzaka istnieją też pewne wady, a wśród nich dominującą jest jego uwłosienie zalegające na meblach oraz podłodze. Aby skutecznie się go pozbyć, warto zaopatrzyć się w funkcjonalny robot sprzątający sierść, dzięki któremu zarówno powierzchnie płaskie jak i dywany pozostaną nieskazitelnie czyste. 


Robot sprzątający sierść


Robot sprzątający sierść - perfekcyjna dokładność sprzątania


Czyszczenie podłóg to zajęcie wymagające dokładności i regularności. Każdego dnia nanosimy brud i kurz nawet podczas zwykłego przemieszczania się po domu. W przypadku zwierząt problem pozostawianej sierści nasila się sezonowo w okresie wiosny i jesieni, kiedy to u pupili występuje naturalny proces linienia. Wówczas kłębki futra widoczne są na płytkach, panelach, a także dywanach przynosząc nieestetyczny efekt. Robot sprzątający sierść to najlepsze rozwiązanie na tego typu zanieczyszczenia. Urządzenie jest wyposażone w specjalne szczotki przystosowane do różnego rodzaju nawierzchni. Posiada też zwiększoną moc ssania, dzięki czemu skutecznie rozprawia się z każdym włosem. 


Co więcej, specjalne fale akustyczne oraz optyczne pozwalają ze znakomitą dokładnością zlokalizować nawet najdrobniejsze pozostałości. Robot sprzątający sierść tworzy mapy każdego z pomieszczeń w domu i dopasowuje się specyficznych wymagań. Dociera do narożników, zbiera nieczystości wzdłuż ścian, a także samodzielnie pokonuje przeszkody w postaci np. progów. 
Pomoc w obowiązkach domowych


Robot sprzątający sierść psa i kota działa niesamowicie intuicyjnie i wydajnie. Odkurzacz został wzbogacony o akumulator, który ułatwia czyszczenie nawierzchni w całym domu na jednym ładowaniu. Specjalny port zamocowany do ściany każdorazowo zasila sprzęt, kiedy ten zakończy swoją pracę. Sama obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację mobilną, przy której pomocy użytkownik może nawet w sposób zdalny sterować odkurzaczem. Ma także okazję skorzystać z funkcji harmonogramu pracy. Dzięki niej robot sprzątający sierść będzie wyłącznie w konkretnym dniu tygodnia i o wybranej godzinie czyścił powierzchnie w całym mieszkaniu lub tylko w poszczególnych pomieszczeniach. Co więcej, sprzęt można także obsługiwać przy pomocy poleceń głosowych.


Robot sprzątający sierść - zalety


Robot sprzątający sierść to niezbędne wyposażenie dla każdego właściciela psa czy kota. Pozwala w szybki i prosty sposób pozbyć się niechcianych kłębków, a także szkodliwych roztoczy czy alergenów. Ponadto, niektóre modele poza funkcją odkurzania posiadają też opcję mopowania, która jeszcze bardziej wspomaga utrzymanie nienagannego wyglądu podłóg. Zebrane zanieczyszczenia są magazynowane w specjalnym pojemniku, który użytkownik bez żadnego problemu może samodzielnie opróżnić oraz przemyć wodą. Co ważne, sprzęt odznacza się ciekawym i nowoczesnym designem, który z pewnością przykuje uwagę każdego z przybyłych gości.


Masz dość uporczywej sierści swojego pupila? Pozbądź się jej przy pomocy robota sprzątającego sierść psa i kota!Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert