Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Arctic Nova 5 - nowe słuchawki od SteelSeries

 2024-05-22 

Firma SteelSeries zaprezentowała nowe słuchawki Arctic Nova 5, które idealnie mają współgrać ze wszystkimi konsolami obecnej generacji. Dodatkowo posiadają aplikację, która doskonale uzupełnia słuchawki.

Arctic Nova 5 idealne dla graczy

Producent przygotował słuchawki tak, aby zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku w grach na konsole PlayStation i Xbox. Efektem tego jest model Arctic Nova 5, który otrzymał specjalną, mocno rozbudowaną aplikację Arctic Nova 5 Companion App.

Rozbudowana aplikacja

Aplikacja Arctic Nova 5 Companion App posiada ponad 100 ustawień audio, które dedykowane są konkretnym grom. Producent przygotował je wspólnie z twórcami danych tytułów. Aplikacja dostępna jest na smartfonach z systemami Android i iOS. Dodatkowo słuchawki są kompatybilne z oprogramowaniem dla komputerów PC i Mac.

Specyfikacja Arctic Nova 5

Słuchawki występują w trzech wariantach różniących się kolorem z jakiego wykorzystana jest tkanina nauszników. Wersja z oznaczeniem „P” dedykowana została konsoli PlayStation, a „X” stworzono specjalnie dla konsoli Xbox. Trzeci wariant nie posiada oznaczenia i kierowany jest do graczy grających na komputerach.


Słuchawki charakteryzują neodymowe przetworniki magnetyczne, dzięki którym gracze mogą usłyszeć nawet najbardziej szczegółowe odgłosy w grach. Producent zapewnia, że model charakteryzuje czysty, wysokiej jakości dźwięk z głębokimi basami.


Quick-Switch Wireless umożliwia  przełączenie się za pomocą jednego przycisku pomiędzy pasmem 2,4 GHz na Bluetooth 5,3. Dzięki dołączonemu kluczowi sprzętowemu USB-C  gracze mogą przełączać się pomiędzy wszystkimi systemami. Tryby bezprzewodowe w słuchawkach działają zarówno na konsolach Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch, jak również na PC, telefonie i tablecie, a nawet z okularami VR Meta Quest.


Bateria po naładowaniu wystarcza na około 60 godzin, co przekłada się na kilkugodzinne sesje przez cały tydzień. Szybkie ładowanie przez złącze USB-C zapewnia 6 godzinne granie już po 15 minutach.


Mikrofon ClearCast firmy StellSeries wyposażony został w chipset o wysokiej przepustowości. Obsługuje dźwięk 32 kHz/ 16 bitów. Użytkownik ma możliwość zwiększenia głosu poprzez funkcję redukcji szumów Sonar, która oparta jest na sztucznej inteligencji.

Cena Arctic Nova 5

Słuchawki są już dostępne w sklepach. Producent ustalił ich cenę na 749 zł. Jednak słuchawki można kupić już za 599 zł. Cena dotyczy wszystkich modeli, niezależnie od oznaczeń.

Słuchawki nauszne w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756