Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Frostpunk 2 - 11 bit studios potwierdziło datę premiery

 2024-05-29 

Frostpunk 2 jest kontynuacją uznanej polskiej strategii. Producent gry, 11 bit studios, potwierdził oficjalną datę premiery. Tytuł ochłodzi nam gorące lato.

Czym jest Frostpunk?

Frostpunk jest strategią czasu rzeczywistego, opierającą się głównie na budowaniu i zarządzaniu miastem w czasie nowej epoki lodowcowej. Akcja tytułu rozgrywa się w alternatywnej wersji XIX wieku i skupia się na garstce ocalałych, którzy starają się przetrwać w bardzo niekorzystnych warunkach. Założeniem tytułu jest stworzenie ostatniego bastionu ludzkości.

Fabuła Frostpunk 2

Fabuła została osadzona w 1917 roku, czyli trzydzieści lat po wydarzeniach z części pierwszej. Ostatni przedstawiciele ludzkości do tej pory radzili sobie z zagrożeniami, jednak okazało się, że węgiel, który do tej pory był głównym źródłem ocieplania miasta, staje się niewystarczający. Temperatura coraz bardziej się obniża i osadnicy muszą szukać innego, bardziej wydajnego źródła zasilania. Tak trafiają na podziemne złoża ropy. Ich odkrycie wywołuje szereg nowych problemów.

Założenia rozgrywki

Główne założenia Frostpunk 2 pozostają takie same jak w pierwowzorze. Stanowią po prostu ewolucję sprawdzonych rozwiązań. Zadaniem gracza jest dbanie o ludność miasta i zapewnienie im wszystkich dóbr podczas wydobywania ropy. Tak jak w części pierwszej, bardzo ważne są wybory moralne, przed którymi co jakiś czas stawiany jest gracz. Definiują one styl rozgrywki i kierunek, w którym rozwija się miasto, dzięki czemu, zależnie od wyborów, gra za każdym razem będzie toczyła się inaczej.

Data premiery i cena gry

Frostpunk 2 zadebiutuje 25 lipca 2024 roku. Twórcy potwierdzili, że tytuł trafi na początku wyłącznie na PC i zadebiutuje także w usłudze PC Game Pass. Wersja na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S przewidywana jest w nieco późniejszym terminie. W chwili obecnej można już składać zamówienia na grę. Frostpunk 2 dostępny jest cyfrowo w dwóch wersjach: standardowej, której cena wynosi 159,99 zł, i Deluxe, która jest nieco droższa i kosztuje 259,99 zł.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756